Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datorikas nodaļas atdalīšanās
Autors Ziņa
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #46
RE: Datorikas nodaļas atdalīšanās
(14.10.2008 23:55 )flog rakstīja:  Vispār uz liekos ļoti aizkaitināts par šo lietu, un to, ka viņa tiek risinātia tieši pirmajos studiju mēnešos, kad es beidot esmu piebiedrojies tai fakultātei, kurai jau vairāk nekā gadu vēlējos piebiedroties.
Tad ja būtu DN atdalījusies pagājušo gad tad tu nebūtu nācis uz Lu bet būtu gājis uz RTU ? diez vai

(15.10.2008 12:02 )CrAsh rakstīja:  Kāda starpība, vai uz burciņas uzlīmējam etiķeti "Fizmati" vai "Datorika", saturs, t.i. studenti un to zināšanas nemainās. Fizmati kā vārds nav arguments.
+1
15.10.2008 16:17
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Murcielago Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #47
(15.10.2008 16:17 )telezypher rakstīja:  
(14.10.2008 23:55 )flog rakstīja:  Vispār uz liekos ļoti aizkaitināts par šo lietu, un to, ka viņa tiek risinātia tieši pirmajos studiju mēnešos, kad es beidot esmu piebiedrojies tai fakultātei, kurai jau vairāk nekā gadu vēlējos piebiedroties.
Tad ja būtu DN atdalījusies pagājušo gad tad tu nebūtu nācis uz Lu bet būtu gājis uz RTU ? diez vai

Būtu. Es, piemēram būtu gājis vai nu uz RTU, vai LU fiziku.

(15.10.2008 12:02 )CrAsh rakstīja:  Kāda starpība, vai uz burciņas uzlīmējam etiķeti "Fizmati" vai "Datorika", saturs, t.i. studenti un to zināšanas nemainās. Fizmati kā vārds nav arguments.
+1
Muļķības, zīmols nosaka daudz. Mūsdienās dažu zīmolu vertība ir mērāma miljardos. Kaut vai piemēram Coca-Cola: kuru pudeli tu dzertu, to ar uzrakstu Coca-Cola, vai to ar uzrakstu "brūnais dzēriens"? Protams, piemērs ir radikāls, bet tieši tā arī ir. Tas, ka "fizmats" zīmola iespējas nav izmantotas līdz galam, tā jau ir cita lieta.
15.10.2008 16:31
flog Atslēdzies
Māris B
**

Ziņojumi: 8
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #48
(15.10.2008 16:17 )telezypher rakstīja:  Tad ja būtu DN atdalījusies pagājušo gad tad tu nebūtu nācis uz Lu bet būtu gājis uz RTU ? diez vai

telezypher- atkl'ati sakot, es būtu aizgājis uz RTU datoriķiem, ja tad pēkšņi būtu parādijusies kautkāda datorikas fakultāte(jo reāli skolnieks neko daudz par LU procesiem un notikumiem arī nezin), bez tam man vēl arī daži labi draugi arī aizgāja uz RTU mācīties(ne īsti datoriķos), tā ka es ar >90% iespējamību tagad studētu iekš RTU.
15.10.2008 17:13
battery Atslēdzies
Duracell

Ziņojumi: 121
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #49
Atklāti sakot, es arī ietilpstu flog nosauktajā kategorijā.
Ja datoriķi nebūtu fizmatos, es i nedomātjot būtu aizgājis uz RTU. Smile
15.10.2008 17:44
Big_John Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Oct 2008
Ziņojums: #50
Liela daļa ietilpst Flog nosauktajā kategorijā, un šis viedoklis arī sēdē tika atspoguļots.
'Man gan nav komentāri par sēdi un tās norisi, bet tas lai paliek uz indivīdu sirdsapziņas
15.10.2008 20:55
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #51
(15.10.2008 12:54 )manirviedoklis rakstīja:  Tā kā neviens skolotājs nebūs no Datorzinātņu fakultātes
[vīsmaz tuvākajā laikā],
tā teikt pabeidzis studijas šajā fakultātē...
turpinās ieteikt Fizmatus, kā vietu kur apgūt datorzinātnes
[ja tur taisās atstāt šo nodaļu arī, vai arī skolotājs vnk nezinās, ka vairs tādas nodaļas nav fizmatos]

Nav gan patiesība - jaunie informātikas + dabaszinātņu skolotāji po-moemu nāk no datorikas nodaļas.

(15.10.2008 16:31 )Murcielago rakstīja:  Muļķības, zīmols nosaka daudz. Mūsdienās dažu zīmolu vertība ir mērāma miljardos. Kaut vai piemēram Coca-Cola: kuru pudeli tu dzertu, to ar uzrakstu Coca-Cola, vai to ar uzrakstu "brūnais dzēriens"? Protams, piemērs ir radikāls, bet tieši tā arī ir. Tas, ka "fizmats" zīmola iespējas nav izmantotas līdz galam, tā jau ir cita lieta.
Un, ja pati Coca-cola pateiktu: "Mēs tagad produkciju pārdosim ar nosaukumu 'brūnais dzēriens' ". Kaut kas mainītos?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 16.10.2008 08:02 Uģis Lazdiņš.)
16.10.2008 07:58
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojumi: 85
Pievienojās: Aug 2007
Ziņojums: #52
(15.10.2008 17:44 )battery rakstīja:  Ja datoriķi nebūtu fizmatos, es i nedomātjot būtu aizgājis uz RTU. Smile
un, iespējams, sporta/fizikas/ķīmijas/etc dēļ nāktu atpakaļ Smile es pazīstu diezgan daudzus cilvēkus, kuri aizgāja uz RTU un pēc tam pārnāca uz šejieni.
16.10.2008 09:19
manirviedoklis Atslēdzies
un vienmēr būs

Ziņojumi: 307
Pievienojās: Oct 2008
Ziņojums: #53
(16.10.2008 07:58 )CrAsh rakstīja:  
(15.10.2008 12:54 )manirviedoklis rakstīja:  Tā kā neviens skolotājs nebūs no Datorzinātņu fakultātes
[vīsmaz tuvākajā laikā],
tā teikt pabeidzis studijas šajā fakultātē...
turpinās ieteikt Fizmatus, kā vietu kur apgūt datorzinātnes
[ja tur taisās atstāt šo nodaļu arī, vai arī skolotājs vnk nezinās, ka vairs tādas nodaļas nav fizmatos]

Nav gan patiesība - jaunie informātikas + dabaszinātņu skolotāji po-moemu nāk no datorikas nodaļas.
Viņam uz diploma ir rakstīts FIZMATS :D
Nevis Datorzinātņu Fakultāte

Datorzinātņu fakultāte != Datorzinātņu nodaļa

ideju saprati? :p
16.10.2008 10:22
Mārtiņš Lūsis Atslēdzies
Socmats

Ziņojumi: 421
Pievienojās: Jul 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #54
CrAsh, tev laikam nav īsti izpratnes par tādu lietu kā mārketings. Pat Latvijā līdz šim atpazīstamākais zīmols Hansabanka daudz zaudēja, mainot nosaukumu uz Swedbank, lai gan reklāmai tika tērētas lielas naudas summas.

Kā jau vakar sēdē atzīmēja Luckāns, fizmati ir atpazīstamāki par lielāko daļu Latvijas augstskolu, nerunājot par daudzām LU fakultātēm. Ja notiks atdalīšanās, fizmatu atpazīstamība pavisam noteikti saruks, un visvairāk no tā cietīs datoriķi, jo citādi pilnīgi noteikti lielākā daļa reflektantu izvēlēsies studēt RTU.

P.S. Es tik tiešām nesaprotu kā atsevišķas fakultātes izveide palīdzētu uzlabot DN izredzes konkurēt ar citu augstskolu fakultātēm. Ja kāds tik tiešām tic, ka LU nemāca datorzinātnes, tad viņam loģiskā domāšana nav pietiekami attīstīta, lai datorzinātnes veiksmīgi apgūtu. Tāpat es neticu, ka ministrijās un citur, kur notiek naudas sadale, kāds domā, ka LU nav datorzinātņu programmas. Ja tā patiešām ir, tad Borzova kungam ir steidzami jādomā par citas profesijas izvēli, jo LU ir Latvijā (un, cik atceros, arī Baltijā) lielākā augstākās izglītības iestāde, tādēļ izsist naudas līdzekļus LU datorzinātņu programmai noteikti nevajadzētu būt ļoti grūti. Jebkurā gadījumā budžeta vietas nevis nepietiek, bet ir par daudz, jo katru gadu liela daļa studentu izkrīt vai kļūst parādnieki, un nauda par viņiem aiziet vējā. Šogad budžetā tika ar <200 punktiem no 1000, kas, manuprāt, ir pilnīgi absurda situācija. Manās acīs tā jau sen ir nesekmība. Minimums no kura vajadzētu saņemt budžeta finansējumu, manuprāt, ir 400 punkti.

P.P.S. Vēl ir variants izveidot Fizikas un matemātikas augstskolu, kurā varēs būt Datorikas fakultāte, un abas puses būs apmierinātas.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 16.10.2008 10:30 Mārtiņš Lūsis.)
16.10.2008 10:26
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojums: #55
(16.10.2008 10:22 )manirviedoklis rakstīja:  Viņam uz diploma ir rakstīts FIZMATS Very Happy
Nevis Datorzinātņu Fakultāte
Vakar LU SP diskusijā izskanēja viedoklis, ka uz diploma neparādās fakultāte (tikai studiju programma). Vai kāds šo var apstiprināt/noliegt?
16.10.2008 10:26
Mārtiņš Lūsis Atslēdzies
Socmats

Ziņojumi: 421
Pievienojās: Jul 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #56
Jā, cik zinu, tad fakultātes nosaukums neparādās uz diploma, bet iekš CV gan.
16.10.2008 10:27
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojums: #57
Teorētiski - jā. Es gan neesmu pārāk plaši redzējis (1, 2), bet varbūt tomēr cilvēki tā dara.
16.10.2008 10:38
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 209
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #58
es savaa CV, teiksim, noraadu tikai fakultaati, bet studiju programmu vispaar nee. jo apgrozoties shajaa fakultaatee un ejot arii uz citu studiju programmu lekcijaam juutos apguvis nedaudz vairaak kaa vien pliku datoriku.

par burcinju un saturu, man shkjiet, ka abas puses sheit izmanto nepareizu metaforu.

es to driizaak saliidzinaatu nevis ar ievaariijuma burcinju, vai kolas bundzhu, bet ar kraajkasiiti vai seenju grozu. ja uz taa rakstiits "mushmires", tad tieshi to arii lielaakaa dalja tur liks iekshaa.
nomainot fakultaates nosaukumu, UZREIZ saturs protams nemainiisies. tachu naaks jaunie studenti un skatiisies - kuraa grozaa tad vinjiem liiist iekshaa. un jau peec gadad saturs buus pavisam cits.
16.10.2008 11:23
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Ziņojums: #59
tikpat labi daudzi nobīsies ka LU datoriķi ir fizmatos jo tur nosaukumā ir fizika un matemātika..
bet aizies uz RTU kur fakultātes nosaukumā ir tikai datoriem saistīti vārdi

(protams RTU pēc tam viņi aplauzīsies Very Happy )
16.10.2008 11:45
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 209
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #60
tele, piekriitu, ka taa vareetu buut.
bet, ja skataas uz studiju kvalitaati, tad, manupraat, ir pozitiivi, ka tie, kas nedraudzejas ar matemaatiku dodas citur. skatoties uz naudas pluusmu, tas protams nav arguments. jautaajums, ko meees veelamies :)
16.10.2008 11:49
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija