Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datorikas nodaļas atdalīšanās
Autors Ziņa
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #1
Datorikas nodaļas atdalīšanās
Labdien jaunieši,

informēju, ka šo trešdien, 15.oktobrī plkst.19:00 Raiņa 19, senāta zālē notiks LU studentu padomes sēde, kurā tiks diskutēts jautājums par Datorikas nodaļas atdalīšanos. Aicinu visus, kuriem ir viedoklis saistībā ar šo jautājumu, ierasties, jo sēde ir atklāta. Piedalīsies arī FMF dekāns un DN vadītājs.

Īsam ieskatam. Par DN atdalīšanos lemj LU senāts, kurā piedalās arī studentu pārstāvji izvirzīti no LU studentu padomes puses. Studentiem ir iespēja uzlikt veto tiesības un par tādām tika nobalsots vienā no pavasara sēdēm (līdz ar to veto tiks uzlikts!). Bet nav īsti saprotams, kāpēc diskusija ir iekļauta šajā sēdē, bet ne iepriekš, kad tika nobalsots. Lai gan zinātāji saka, ka ar LU SP var gadīties visādi un lēmums var tikt atcelts ar 2/3 balsu skaitu. Lai arī kā būtu, tas nemazina diskusiju prieku un visādā citādā ziņā tā ir viena no pēdējām iespējām izteikties visām pusēm.
13.10.2008 14:37
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #2
RE: Datorikas nodaļas atdalīšanās
varētu atdalīties un uztaisīt datoriķiem rozā kreklus Very Happy
13.10.2008 15:17
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rouziys Atslēdzies
Mētāties, mētāties un vēlreiz mētāties

Ziņojumi: 340
Pievienojās: Aug 2007
Reputācija: 2
Ziņojums: #3
Pirmkārt, esmu šokā par Borzova meilu. Ka viņš tik tiešā tekstā nolamā FMF SP.
Tad man uzreiz ir jautājums. Cik no 2. kursa ir datoriķi FMF SP? 1? Pārējiem laikam nekas neinteresē.
Līdz ar to varu apgalvot, ka lielākajai daļai datoriķu ir pilnīgi vienalga kas notiek ar Datorikas nodaļas atdalīšanos. Ja nebūtu, viņi būtu iesaistījušies FMF SP.
FMF SP uzņem biedrus arī pēc vēlēšanām.
Tātad secinu, ka datoriķi ir varen vienaldzīga tauta. Viņiem vienmēr ir labi.
Mans personīgais viedoklis - kāpēc ir jāatdalās, ja tāpat nav par ko sūdzēties?
Tas, ka citās LV universitātēs ir šādas fakultātes, nenozīmē, ka LU uzreiz jāskrien līdzi.
Diezgan stulbi! Es neredzu nevienu konkrētu argumentu, kas nāktu par labu, lai atdalītos.
13.10.2008 16:43
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #4
(13.10.2008 16:43 )Rouziys rakstīja:  Tātad secinu, ka datoriķi ir varen vienaldzīga tauta. Viņiem vienmēr ir labi.
Mans personīgais viedoklis - kāpēc ir jāatdalās, ja tāpat nav par ko sūdzēties?
..
Diezgan stulbi! Es neredzu nevienu konkrētu argumentu, kas nāktu par labu, lai atdalītos.
pēc manām domām SP ir maz datoriķu, jo lielākā daļa strādā un neatliek laika tādām nopietnām lietām kā SP Very Happy

Labais arguments: kapēc atdalīties ja var neatdalīties un es neredzu iemeslu atdalīties
tika pat labi varu teikt pretī: kapēc neatdalīties ja var atdalīties, vēl nocītēt Raini par to ka krutāx palix tikai tas kas mainīsies utt

vismaz nebūs tā:
1: kur mācies?
2: Fizmatos
1: fiziķis?
2: nē
1: matemāķis?
2: nē, datorķis..
1: wtf?!?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 13.10.2008 16:57 telezypher.)
13.10.2008 16:51
Dievs Atslēdzies
Alfa & Omega

Ziņojumi: 87
Pievienojās: Nov 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #5
optometri arī varētu atdalīties..un filosofi no vēsturniekiem u.t.t
13.10.2008 17:05
Rouziys Atslēdzies

Ziņojums: #6
Katram ir savs viedoklis.
Bet kā tu vari zināt, ka atdalīšanās būs veiksmīga?

Tā kā tu neesi FMF SP es uzskatu, ka tev arī neinteresē kas notiek.
13.10.2008 17:05
Andrejs Kalnačs Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 127
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #7
(13.10.2008 17:05 )Rouziys rakstīja:  Katram ir savs viedoklis.
Bet kā tu vari zināt, ka atdalīšanās būs veiksmīga?

Tā kā tu neesi FMF SP es uzskatu, ka tev arī neinteresē kas notiek.
Kas var neveiksmīgs notikt atdalīšanās laikā?

Un arguments par to, ka ja tu neesi FMF SP, tad tevi nekas neinteresē ir gauži aplams. Balsojot SP vēlēšanās tu parādi, ka tev gluži viss nav vienaldzīgs un tu izvirzi sev tīkamos kandidātus. Tad jau, ja tu neesi Saeimā, tad arī tevi neinteresē, kas notiek valstī?

Un nav datoriķiem nekāda sakara ar Zeļļu ielu, es tur pa mācību lietām 1x esmu bijis uz bibliotēku un tas arī viss.
13.10.2008 17:53
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Reputācija: 9
Ziņojums: #8
Rouzij es arī nepiekrītu, ka jābūt obligāti FMF SP, lai uzskatītu, ka cilvēku interesē kas notiek.

Domāju, ka datoriķu vidējo studentu tas galīgi neietekmēs un viņš pat nejutīs faķa atdalīšanos, ja nu vienīgi uzraksts uz diploma vai arī rakstot kādu iesniegumu Smile

Savukārt, Borzova argumenti arī neizklausās diezko pārliecinoši. Rīt, kad tikšu pie kompja, pamatošu!
13.10.2008 18:21
Andris Priede Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 232
Ziņojums: #9
Rouzij piekrtu citiem par to ka ar ne FMFSP ir cilvēki kam rūp.

Ja tu uzskati nav jāatdalas jo tāpatās ir labi, tad dodies dzīvot uz alām, jo tur arī ir labi, bet reizēm var būt labāk.

Šmī ja vidējais students nemaz nejutīs atšķirību, tad veto tiesības varbūt labāk pataupīt piemēram uz Studiju maksas celšanu. Tas tomēr studsentus daudz vairāk uztrauc nekā Datorikas atdalīšanās.

Godīgi sakot es neredzu neko sliktu tajā ka atdalīsies, bet es neredzu neko sliktu arī tajā, ka neatdalās.
13.10.2008 18:55
Rouziys Atslēdzies

Ziņojums: #10
Labi es vnk nepareizi izteicos. Bet tas ir ļoti labi zināms fakts, ka tas, kas notiek zeļļos diezgan maz interesē datoriķus.
Ar to "ja tu neesi FMF SP" es domāju tos aktīvistus, kuri pēkšņi ir izdomājuši cīnīties par atdalīšanos.
Lieciet man priekšā reālus faktus, kas uzlabosies! Nevis varbūt būs tā vai arī tā vienkārši būs labāk.
Kāpēc man vidusmēra studentam tas varētu būt noderīgi?
Fizmatu diploms ir visā pasaulē atpazīstams un zināms. Un pēkšņi kaut kāda datorikas fakultāte?
Neredzu kāpēc, lai man tas būtu izdevīgi.

P.S. Priede nemuldi. Very Happy Tu jau bakalauru pabeidzi Very Happy
13.10.2008 19:03
Andrejs Kalnačs Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 127
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #11
Nu gan pateici, visā pasaulē atpazīstams un zināms Very Happy
Šā vai tā varēsi savā CV ierakstīt
Bachelor degree in Computer Science, University Of Latvia
13.10.2008 19:08
Rouziys Atslēdzies

Ziņojums: #12
bet tas vēlarvien nepamato kāpēc būtu jāatdalās!
13.10.2008 19:16
Janhouse Atslēdzies
Jānis
**

Ziņojumi: 13
Pievienojās: Aug 2008
Ziņojums: #13
Lielai daļai, iespējams, nekas nemainītos, jo daudziem tiešām neinteresē kas un kā norisinās LU, bet tie, kuri vēlas iesaistīties FMF SP tiktu smagi apdalīti. Pazustu kontakts ar aktīvajiem cilvēkiem no citām nodaļām un jaunā SP ietu uz leju (vai sāktu no pašas lejas). Kā redzams, diemžēl, datoriķi nav tie aktīvākie cilvēki un bail pat iedomāties kāds izskatītos datoriķu SP. Tad sekotu datoriķu SP atmiršana. Netiktu organizēti kvalitatīvi, interesanti pasākumi un visi tie, kuri sākumā būtu darboties griboši SP, nāktu uz LU kā uz kārtējo mokošo iestādi, kurā jāatsēž vairāki gadi un beigās jāsaņem kautkāds papīrs.
Tāpat būtu jāveido jauna fakultātes vadība (kas, cik noprotu, maksā naudu) un jāveic vēl citas izmaiņas, kuras nav nepieciešamas.
Beigās sanāk, ka vienīgie ieguvēji no atdalīšanās būtu tie, kuri tiktu augstākos krēslos, nevis studenti. Studenti nemaz neko tik lielisku neiegūtu, kā daži sola.

Ir muļķīgi teikt, ka netiek pietiekami pārstāvēti datoriķi. Kurš tad pie tā ir vainīgs? Piemēram, pirmā kursa grupu vecākās nemaz neinteresējas par SP (FMF SP septembrī nāca uz Raiņa 19 stāstīt par sevi). Ja kāds vēl nesaprot, tad SP nerīko tikai izklaides pasākumus...

Beigās vēlos piebilst , ka nekad neko nevar zināt un grūti paredzēt kā viss norisinātos.
13.10.2008 20:04
Rouziys Atslēdzies

Ziņojums: #14
Pilnīgi piekrītu.
Tā kā es kaut cik nelielā mērā zinu šos "aktīvistus", kuri grib lai atdalās, tad nu es prasītu - Kādi tad mums būs pasākumi? Rakstīsim C++ rindiņas līdz 6iem rītā? Pašreiz FMF SP ir 11 datoriķi (varbūt vairāk). Es nedomāju, ka viņi visi būs tā uzreiz ar mieru darboties tagad citā SP.
Tie, kas nav apmeklējuši FMF SP pateikšu - nu tas ir vienkārši murgs. Tā nav tāda pasēdēšana pie alus kausa.
13.10.2008 21:19
battery Atslēdzies
Duracell

Ziņojumi: 121
Pievienojās: Aug 2008
Ziņojums: #15
Atdalīties nevajag, jo (konkrēti par SP)

1. Es jau nopirku fizmatu kreklu.
2. D SP, vai nu nebūs vai arī daudzu gadu laika varbūt attīstīsies par tādu lemtspējīgu struktūru, kas arī pildīs tai uzdotās funkcijas. (a nahr to vajag? būtiskus uzlabojumus tam neredzu.)

ja datoriķiem būtu jau izveidojies kaut kāds aktīvs studentu kopums, kas vēlās uzņemties atbildību par DSP, tad viņiem (un tikai viņiem) arī būtu jābūt tiem galvenajiem atdalīšanas iniciatoriem.
A savādāk - liekas problēmas un diskusijas tikai tiek radītas.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 13.10.2008 21:55 battery.)
13.10.2008 21:37
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija