Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datorikas fakultātes FAQ
Autors Ziņa
TomsBergmanis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 34
Pievienojās: Jan 2009
Reputācija: 2
Ziņojums: #16
RE: Datorikas fakultātes FAQ
(18.02.2009 01:06 )Rouziys rakstīja:  Nu tad lūdzu. Esi beidzot 1. cilvēks, kurš argumentēti pasaka kāpēc vajag Datorikas Fakultāti!

Vēl Tom. Es ļoti gribētu redzēt pasniedzēju viedokli. Teiksim pasniedzēja Rūmnieka, Arnicāna. Es domāju, ka viņi savu viedokli mācēs ļoti labi pamatot.
Nākamais. Es nesaku, ka es esmu pret DF izveidi. Es tev mēģinu iegalvot, ka es neredzu nevienu argumentu, lai viņu vispār veidotu! Pēc principa "neaiztiec to, kas jau strādā".

RR ir pret DF izveidi, manuprāt gan personīgu, gan arī citu uzskatu dēļ, kas tieši saistīti ar akadēmisko dzīvi LU.

Ar GA neesmu runājis, bet domāju, ka viņam, sliktākajā gadījumā, ir neitrāla nostāja.

Manis paša viedoklis ir sliktāk noteikti nebūs.

Man kā ne parastam ierindas studentam šķiet labi:
DF būs dekāns datoriķis, kura pienākums ir reprezentēt LU datoriku valsts līmenī (līdz šim to sanāca darīt L.Buliginam, kurš ir fiziķis)
DF studentu lietas izskatīs DF dekāns (nav runa par eksmatrikulēšanu vai paturēšanu budžetā, bet arī par stipendiju piešķiršanu)
DF iegūst vienāda līmeņa institūciju komunikācijas iespējas arī starptautiskā līmenī, kas man liekas liels ieguvums apmaiņas studentiem.
Man patīk prof.Bičevska ideja par studentu parādnieku gradāciju - nav godīgi, ka studentam ar 2 parādiem nav jāmaksā nekas, taču ar 3 ir jāmaksā pilna mācību maksa. Par parādiem būtu jāmaksā sākot no 1 parāda, summai pakāpeniski augot līdz pilnai pie lielāka parādu skaita.
Manuprāt fizmatu vārds ir atpazīstams un dēļ tā katru gadu uz DN atnāk studenti no dažādām Latvijas pilsētām.
Es ļoti apšaubu, ka personāl daļas vadītājs pieņem darbā līdz ko vakances pretendents paziņojis ka ir mācījies vai mācās FMF.
Manuprāt politika "dēļ nabadzības, jo vairāk studentu, jo vairāk līdzekļu" ir nepareiza, taču pagaidām neredzu kā DN varētu attīstīties, izdzīvot, piemēram, ar 50 studentu kursu. PIETAM katrs mēs atceramies kurš bijām iestājoties, man pietiktu arī ar 25 budžeta vietām, lai studētu bez maksas, bet vai tiešām visi 105 pārēji II kursa studenti arī uzskata, ka augstākas mācību kvalitātes dēļ viņi labāk nestudētu/studētu par maksu? (pēdējais laikam ir OFFtopic)

Man kā parastam studentam būtu vienalga, jo parastais students strādā kādu vidēji atalgotu darbu vidējā vai lielā IT uzņēmumā un ļoti viduvēji kārto eksāmenus.
18.02.2009 09:01
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #17
(18.02.2009 09:01 )TomsBergmanis rakstīja:  Manuprāt politika "dēļ nabadzības, jo vairāk studentu, jo vairāk līdzekļu" ir nepareiza, taču pagaidām neredzu kā DN varētu attīstīties, izdzīvot, piemēram, ar 50 studentu kursu.

Jaaaaaa! Un taisni taapeec atdaliities nevajag! Tieshi shis ir lielisks pamatojums, ka ideja par datorikas atdaliishanos ir maaksliigi uzpuusta no taa studentiem prasiibas briizhiem kaartiigi par zemu.

Starp citu agraak ar ~75 cilveekiem nez kaadeelj izdziivoja...

(18.02.2009 09:01 )TomsBergmanis rakstīja:  Man kā parastam studentam būtu vienalga, jo parastais students strādā kādu vidēji atalgotu darbu vidējā vai lielā IT uzņēmumā un ļoti viduvēji kārto eksāmenus.
Bet arii parastajam studentam buutu vieglaak sanjemt lielaaku algu (piemeeram), ja universitaatee vinju vairaak pamociitu, lai gan iedzimtais slinkums, protams, protestee pret jebkuru piepuuli.

Un starp citu arii lielaakajai daljai darba deveeju buutu labaak ja vinju darbinieks speetu ne tikai rakt no shejienes liidz ceturtdienai, bet arii padomaat, kaapeec tieshi liidz ceturtdienai. (bet shis laikam velk uz oftopiku Very Happy)
18.02.2009 11:24
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rouziys Atslēdzies
Mētāties, mētāties un vēlreiz mētāties

Ziņojumi: 340
Pievienojās: Aug 2007
Ziņojums: #18
Vienīgais iemesls kāpēc es varbūt gribētu atdalīties no FMF ir tas, ka būs vairāk studiju programmu.
Pagaidām ir tikai iespējams sākt studēt Datorzinātņu bakalaurā vai programēšanā.
Principā, es pat īsti nezinu, kur būtu kāda programma, kas padziļināti mācītu WEB labu un aplikāciju izveidi.

RTU situācija ir līdzīga. Jā, datoriķi tur ir atdalījušies, bet viņiem vēlarvien ir tikai 2 programmas - Informācijas Tehnoloģija un Datorzinātnes.
Katrā ziņā, man pagaidām nav citu redzamu iemeslu, lai atdalītos.

Katrā ziņā, laba doma būtu fizmati.lv lapā ievietot intervijas ar Datorikas nodaļas pasniedzējiem, kur viņi izsaka savas domas par Datorikas Fakultātes veidošanu.
18.02.2009 14:36
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
TomsBergmanis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 34
Pievienojās: Jan 2009
Ziņojums: #19
(18.02.2009 14:36 )Rouziys rakstīja:  Vienīgais iemesls kāpēc es varbūt gribētu atdalīties no FMF ir tas, ka būs vairāk studiju programmu.
Pagaidām ir tikai iespējams sākt studēt Datorzinātņu bakalaurā vai programēšanā.
Principā, es pat īsti nezinu, kur būtu kāda programma, kas padziļināti mācītu WEB labu un aplikāciju izveidi.

Jaunu programmu tuvākajā laikā nebūs.

Webaplikāciju izveidi lieliski var apgūt paņemot DN kursu doto un B daļas + daudz darba pašam. Lasi literatūru un taisi dažādus projektus, radīsies jautājumi un arī skili.

Par intervijām - nointervē, tās ieliks arī DN lapā, ja iedosiet.
18.02.2009 15:31
AleX Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Dec 2006
Reputācija: 0
Ziņojums: #20
(18.02.2009 14:36 )Rouziys rakstīja:  Katrā ziņā, laba doma būtu fizmati.lv lapā ievietot intervijas ar Datorikas nodaļas pasniedzējiem, kur viņi izsaka savas domas par Datorikas Fakultātes veidošanu.

Šo es arī gribētu dzirdēt/izlasīt.
18.02.2009 16:04
Rouziys Atslēdzies
Mētāties, mētāties un vēlreiz mētāties

Ziņojumi: 340
Pievienojās: Aug 2007
Ziņojums: #21
Labi. Šo lietu kaut kā caur SP noorganizēšu.
18.02.2009 16:06
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Ziņojums: #22
(16.02.2009 19:08 )TomsBergmanis rakstīja:  Ko nozīmē BJU jeb FAQ? Biežāk uzdotie jautājumi, te nav jābūt argumentiem par vai pret, bet gan vadības atbildēm uz sagatavotajiem jautājumiem.
Šis ir labākais, kas raksturo jautājumu par DF izveidi. Ir nosacīti divas galēji pretējās puses, kur vienā saka, ka vajag, otrā, ka nevajag.
Esmu dzirdējis daļu no iespējamajiem cēloņiem, kāpēc ir nepieciešama DF izveide. Taču tajā pašā laikā, gandrīz visiem šiem cēloņiem eksistē arī alternatīvie risinājumi. Man tiešām grūti noticēt, ka DF izveide ir vienīgā iespēja, kā atrisināt šīs problēmas. Ņemot vērā, ka problēmas tā īsti nav identificētas un alternatīvās iespējas uzskaitītas, tad grūti spriest vai šis ir labākais risinājums. Man tas izskatās tā: "Mēs esam atraduši risinājumu, un tas ir jāievieš".

Esošajā situācijā es īsti neredzu, ka būtu kaut kādi patiešām redzami ieguvumi no tā, ka DN atrodas FMF sastāvā. Kaut kā nav izdevies šo gadu laikā ieraudzīt saikni starp datoriķiem un fiziķiem vai matemātiķiem, nerunājot nemaz par optometriem. Diez vai šāda saikne arī tuvākajā laikā pēkšņi varētu izveidoties.
Ja skatamies, ka pēdējā laikā parādās ziņojumi par to, ka universitāte taisās pārcelties uz vienu vietu, tad iespējams varētu arī veidoties saikne. Ja vēl ņem vērā ideju par 4 fakultātēm, tad jaunas fakultātes izveidošana diez vai būtu prātīga.
18.02.2009 21:06
esir Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 5
Pievienojās: Feb 2009
Reputācija: -8
Ziņojums: #23
mani kretinē laukā tas, ka DN ir FMF sastāvdaļa

kā kādam pasaki, ka mācies LU DN tā uzreiz "ā fizmats, fizmats labākajos gados, baidies", ko pavada smieklu deva, man liekas, ka par kādu nopietnu fizmatu "tēlu" nav vērts pat runāt
28.02.2009 19:15
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija