FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2018. gada 14. decembrī 15:18 

Baldone 2018 pirmkursnieka acīm (0)

Līgumu parakstīšanas dienā, visai nepazīstami, bet ļoti jauki, studenti pateica, ka ir jāgaida e-pasts par mistisko Baldoni, uz kuru ir noteikti jābrauc, atliekot visas pārējas lietas. Viņi runāja tik pārliecinoši, ka es ļoti iedvesmojos. Uz Baldoni tiešām sagribējās! Kad atnāca e-pasts, tomēr domāju - braukt vai nebraukt. No vienas puses - laba iespēja iepazīties ar foršiem cilvēkiem (jau toreiz zināju, ka Fizmati nevar nebūt forši), bet nezināju, kas mani sagaidīs. Fast forward, pienāca tā diena, kad jāsāk pakoties. Es, būdama es, ļoti satraucos par visu to padarīšanu, jo nezināju nevienu, kas brauks uz Baldoni. Ierodoties fakultātē, mani sagaidīja īss students ar ērta paskata cepuri galvā, kuram enerģija līst ārā un kurš grib spēlēt “akmens, šķēres, papīrīt's”. Es biju emocionāli gatavojusies daudz dažādām lietām un situācijām, bet ne šim.
Pēc iepazīšanās aktivitātēm pie fakultātes, kur satiku savus jaunos kursabiedrus, mēs devāmies uz autobusiem, kuri mūs veda uz Baldoni. Braucot turp, mēs turpinājām iepazīšanās aktivitātes, kā arī kārtīgi izdziedājāmies. Ieradušies tur, man uzreiz iepatikās tā vieta. Vecā skola glabāja sevī burvīgu, zinātnisku atmosfēru, bija sajūta, ka esmu tur, kur man vajag būt. Kā arī mūsu lokācijas nosaukums „Nākotne” mani ļoti iedvesmoja. Vienīgais - sapratu, ka mana nākotne tomēr smaržos ne tikai pēc puķēm... Iekārtojušies un paēduši, fakultātes pasniedzēji iepazīstināja sevi un deva iedvesmojošus vārdus nākošajam mācību gadam, kurš būs jaunā un nepazīstamā vidē. Tajā brīdī sapratu - skumji universitātē nebūs.
Pienāca brīdis iepazīties ar savām Baldones mammām - cilvēkiem, kuri rūpēsies par mums visa pasākuma laikā. Mammas mums paziņoja par ludziņu tēmām. Satuvinājušies ar mūsu mammu un kopīgi izveidojuši ludziņu, mēs braši devāmies uz vakara ugunskuru, kur visi kārtīgi izsmējāmies par pirmkursnieku un organizatoru ludziņām. Mani ļoti iepriecināja tas, ka katram pie ugunskura bija vieta. Visi bijām diez gan sveši, nedaudz neveikli, bet tomēr kopā varējām pasmieties un jokot. Tam sekoja neliela pasēdēšana tur pat pie ugunskura. Daudzi cilvēki gandrīz vai palika tur pa nakti, klusiņām runājot par visu, kas nāca prātā. Baldones ugunskurā bija kaut kas maģisks, cilvēku sirdis atvērās. Piebīdījāmies tuvāk, dalījāmies ar karstu tēju un smējāmies, kad vējš netīšām pūta dūmus sejā. Gulēt aizgājām vēlu naktī, taču neviens to nenožēloja. Nu, varbūt nedaudz no rīta...
Uz nemaz negaidītu rīta rosmi mūs modināja agri un agresīvi. Sajūta bija tāda, ka esam nejauši nokļuvuši armijā. Pēc kārtīgas skriešanas un brīnišķīgām brokastīm vajadzēja ķerties klāt darbam. Mūs sadalīja daudzās darba grupās, daži gāja uz mežu, daži izvāca ēkas un tīrīja tās, kamēr citi dalīja mēbeles to pamatmateriālos un meta ugunskurā visu, kas deg. Ļoti čakli strādājot, mēs sarunājāmies un mēģinājām atcerēties viens otra vārdus. Ļoti palīdzēja tas, ka katram no mums uz krekliem uzlīmēja līmlentes gabaliņu, uz kura tika uzrakstīta „iesauka” ar atsauci uz īsto vārdu. Pēc smaga un ilga darba mūs cienāja ar garšīgo, slaveno soļanku, pēc kuras mums bija uzreiz jādodas uz sporta spēlēm. Kamēr rīts bija patīkami silts, pēcpusdiena bija karsta. Tas tomēr netraucēja izbaudīt aktivitātes uz visiem simts! Disciplīnas, kurās mums vajadzēja sacensties, bija daudz, un vēlme uzvarēt bija liela. Laiks paskrēja ātri, adrenalīns asinīs neļāva padoties, un mēs cīnījāmies gandrīz vai līdz nāvei... Tā mēs sacentāmies līdz saulrietam, ar ko nāca ilgi gaidīta ziņa – vakariņās būs makaroni ar malto gaļu. Pēc nopelnītā ēdiena sekoja vēl jaukākas ziņas - jāgatavojas nakts trasei!
Ārā jau palika ievērojami tumšāks un vēsāks. Sadalījušies komandās, sākam taisīt karogus, katram bija iespēja izpausties un pielikt tam klāt kaut ko personīgu. Kad karogi bija gatavi, mēs paņēmām jakas un pa grupām devāmies naksnīgajā piedzīvojumā. Ātri sapratām, ka viegli nebūs, bet garastāvoklis visiem bija labs, visi cerējam uzvarēt. Katrai komandai bija karte, vajadzēja aši iemācīties orientēšanās pamatus un aiziet! Tajā naktī piedzīvojām visu iespējamo. Cepām olu meža vidū, meklējam zvaniņus grāvī, izgājām cauri mīnu laukam. Pats jautrākais sagaidīja beigās, vajadzēja slīdēt pa mitriem dubļiem - īsta garīgā spēka pārbaude. Atnākuši atpakaļ pēc vienreizējas kopā būšanas, vairākas reizes pārrunājām nakts trasi un kopīgi sagaidījām saullēktu. Lai gan būtu varējuši palikt nomodā līdz pārējie pamodās, nolēmām noķert dažas stundas miega pirms mājās braukšanas.
Pēdējās dienas rīts pienāca ātri, taču šoreiz mūs modināja jau daudz maigāk. Kamēr ēdām brokastis, mums paziņoja, ka būs jāspēlē futbols ar veckursniekiem. Diemžēl mūsu atsaucība pēc jautrās nakts bija samērā zema, kā rezultātā veckursnieki bez pārāk lielas piepūles izcīnīja uzvaru. Pēc futbola spēles notika pēdējais konkurss - olu cīņas. Ne visi bijām pietiekami drosmīgi, lai piedalītos, kaut gan daži varoņi tomēr dabūja jēlu olu uz galvas. Kad tikām galā ar visiem pasākumiem, devāmies sakopt mūsu Baldones dzīvesvietu un gaidīt autobusus, kas aizveda mūs atpakaļ uz fakultāti. Braucot atpakaļ, pārsvarā klusējam, jo bijām noguruši un katram vajadzēja laiku, lai padomātu par pēdējo dienu notikumiem. Pie fakultātes sirsnīgi atvadījāmies, kaut gan ne uz ilgu laiku - priekšā gaidīja Aristotelis, uz kuru ieradās paši spēcīgākie.
Jāsaka milzīgs paldies ne tikai galvenajam organizatoram, bet gan arī visiem pārējiem mini orgiem par lielisko pasākumu un tik pat lielisko pieredzi!

Autors: Laura Nelsone  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Baldone, fmof, SP
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 6, vidējais vērtējums: 4.33

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2022 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva