FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

LuusiicVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 12:50

Malači! :))

aaxc | aaxc@latgolf.lvVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 13:41

Prieks redzēt ka tradīcija tiek uzturēta jau 4to gadu ;)
.
Tā tik turēt!

Blekss | aaxcVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 13:59

Prieks redzēt ka tradīcija tiek uzturēta jau 5to gadu ;)
.
Tā tik turēt!

AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 16:27

FMF nav ne tuvu viena no lielākajām LU fakultātēm.
Parādiet man kur vajadzīgs matemātikas vai fizikas speciālists un tad runājiet par matemātikas un Fizikas speciālistu trūkumu. (Domājoši cilvēki neskaitās, jo rakstā runā par konkrēto speciālistu trūkumu.)
"Ir īpaši svarīgi apzināt speciālistu trūkumu" kā tas tiek darīts berot ledu un apbraukajot skolas?
Top raksti par eksaktajā zinātnē notiekšo. ļoti reti, ja vien es nekļūdos raksti galvenokārt tiek tikai tulkoti.
Sabiedrību piesaistija vārds "akts" uz ledus, nevis trešo gadu pēc kārtas fizmati.lv. Cik daudz avīzes nopublicēja šo publikāciju?

LuusiicVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 16:33

Bieži vien netiek tulkoti, pie tam arī, kad tiek tulkoti, viņus ir diezgan jāpārveido... Un vispār, ja tev riebjas fizmati, tā arī pasaki... ;)

AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 16:40

PS nav pareizās izvēles, jo ikvienā specialitātē cilvēks var izsisties. Cilvēkam būtu jāstudē to kas viņam patīk.

Nav tā ka man nepatiktu fizmati, es tikai nevēlos, ka uz Fizmatiem tiek atvilkti cilvēki izmantojot maldīgu informāciju. Ja es esmu kļūdījies izlabojiet mani, kā ar komentāru par rakstiem.

IllusionVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 16:50

Kura gan informaacija ir maldīga? protams, izsisties var jebkurā specialitātē, bet es tomēr uzskatu, ka tieši fizmati ir labākā vieta, kur iemācīties strukturēti domāt, tāpēc arī pametu bioloģiju. Protams, nav jēgas uz fizmatiem triekt cilvēkus, kuriem nav ne tamlīdzīgu interešu, ne talantu. Bet tādi jau arī nenāktu, lai arī kādas kampaņas taisītu un pat ja atnāktu, taptu atsijāti jau pirmajās nedēļās. Un vēl muļķīgāk ir, ja cilvēks, kuram talanta un intereses pietiek, aiziet citur tikai tāpēc, ka prestižāk. Protams, jāēd arī ir un ar darbu tīri zinātnē varbūt arī nekad lielo miljonu nenopelnīsi, bet galu galā, kādas tad īsti ir mūsu vērtības? Nauda vai zinātnes attīstība?

P.S. Vai tad nedomājošu cilvēku drīkst saukt par speciālistu?

piVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 16:52

Tu esi kļūdijies. Tās gan ir tikai manas domas. Ja vari izdarīt ko vairāk nekā nolikt citu iztulkotos rakstus, tad labāk pievērsies tam. Vairo pozitīvo, nevis savas ciešanas.
Reklāmā nav nekā slikta, problēma ir vājās gribas cilvēkos.

lvVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 17:09

A kur taisa speciālistus? :D Palasi kādus Latvijā veiktos pētījumus, kas vajadzīgs darba devējiem un vai izglītība atbilst darba devēju prasībām. Lielākoties džekiem, kuri pieņem darbā darbiniekus, vajadzīgi šauri specializēti strādnieki, kas bezierunām varētu izpildīt konkrēto uzdevumu. Diemžēl (vai par laimi) augstākā izglītība sagatavo plašāka profila cilvēkus, kas būtu radoši domājoši, zinoši vispārīgas lietas un spējīgi apgūt patstāvīgi nepieciešamās papildzināšanas. Šaurākus "Speciālstus" gatavo tehnikumos. Un fizmatiem, kas ir cilvēki ar augstāko izglītību nebūt ne vieglās nozarēs, lielākoties pietiek prāta, lai kaut kur (savā interesējošā jomā) izsistos arī darba tirgū, un ne tikai būt par nolemtiem zinātniekiem. Stulbi aizspriedumi, jobcik.

linardsVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 17:29

Kur vajag speciālistus?
jebkurā LU pētniecības institūtā nepieciešami speciālisti, tajos, kam atbilstošs profils (lāzeru centrs, cfi utt.) - arī fizikas un matemātikas speciālistus. pie tam arī no finansiālās puses šis variants pamazām kļūst konkurētspējīgs.

BlekssVērtējums: - 0 +  | 02.03.2007 21:47

citējot Anonīms: "PS nav pareizās izvēles, jo ikvienā specialitātē cilvēks var izsisties. Cilvēkam būtu jāstudē to kas viņam patīk."

Jo atpazīstamāka fakultaate, jo vairāk aug tās prestižs (šajā gadījumā), jo vērtīgāks būs mans diploms! Par to - nav pareizās izvēles - protams, ka nav, bet vai tu esi dzirdējis tādu lietu, kā reklāma?

AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 10:40

Protams, ka esmu.
Blekss pasaki cik daudz avīzes publicēja rakstu ar nosaukumu "Fizmati uz ledus aicina izdarīt pareizo izvēli"?
Es domāju ka neviena, ja vien jūs nesamaksājāt mežonīgu naudu par šāda raksta publicēšanu. Ja vien es nekļūdos viduvēja neslavinoša preses relīze, kas tiek publicēta daudzos Latvijas laikrakstos ir vairāk vērta par vienu narcistisku rakstu tikai savā portālā.

EpiCVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 11:07

Raksts ir redzēts vairākās vietās, un no rīta dzirdēts arī pa radio par TV neko nezinu.

Papuass | http://aiz.miga.lvVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 13:23

Baisi grūti dabūt rakstu avīzē? Aizsūta LETAi relīzi un avīzes pašas paņems.

gachoVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 13:34

.. es drīz taisos beigt studijas fizmatos .. kādas ir manas atziņas par pieredzeeto fizmatos:

Kas patika:
* Forshi studentu tusinji shad tad bija (pirmajos kursos), bet tad palika neinteresanti, jo viņi visi vienādi galu galā un nekas jauns nerodas.
* Sanaaca iepaziit dazhaadus lengendaarus cilveekus ( legjendaarus kuiljus ). Arī vienu otru sakarīgu cilvēku. (Taču tikai dažus, jo lielākā fizmatu daļa tomēr ir sabiedrības nesaprasti un nenoliedzami dīvaini cilvēki, kas orientēti uz nepraktiskām lietām)
* Piedzēros vistrakāk kā jebkad un jebkur citur. (Studentiskais gars fizmatos ir labs!)

Kas nepatika:
* Nejūtu nekādu noziimiigu jēgu un jūtamu ieguvumu no studijās aizvadītajiem 4 gadiem.
* To ko gribeetu maaciities neviens nemaacija.. naacaas maaciities pasham.
* Pasniedzēji lielākoties ir no dzīves atrauti frīki, kas nespēj dot neko patiešām noderīgu. (Izņemot sapratni par to, ka akadēmiskajā vidē kāju savu nesperšu). Grūti man glorificēt zinātni redzot bēdīgā paskata zinaatniekus noplukušos džemperīšos, kas savas dienas aizvada institūtā un savus darba augljus vai nu nopārdod ārzemju kompānijām par grašiem, vai arī vienkārši izpilda pašmāju banku pasūtījumus taisot informācijas sistēmas.
* Domaat man neviens neiemaacija labaak kaa pirms tam jau to maaceeju. Ja nu vieniigi ar laiku iemaacijos izdomaat kaa izbraukt cauri studijaam nedarot visaadu krepu un ar mazaaku piepuuli.
* Abloms - papiiru arii nevienam Latvijaa nevajag. (pietiks sevi maaniit)
* Atpaliciibas sajuuta - izejot darba tirguu sanaak sastapt savus vienaudzhus (citu studiju programmu paarstaavjus), kas jau ir tavi priekshinieki un ir sasniegushi daudz vairaak kaa tu. Lielaakaa dalja fizmatu kljuust par mazapmaksaatiem melnstraadniekiem, jo fizmatam nav ne jurista pashpaarliecinaatiibas un nekauniibas, ne ekonomista sapratnes par finansu jautaajumiem.

Tad nu finaalaa atzinja: Vajadzeeja studeet juristos un naakt uzdziivot pie fizmatiem.

lvVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 14:49

Izpratne par praktiskām lietām nekam nenāk par ļaunu, un par juridiskām un ekonomistiskām zināšanām runājot, to vēl var pagūt apgūt.
Bet:
- neviena studiju programma nav ideāli koncentrēta, lai tajā būtu pasniegtas tikai praktiskās un uzreiz dzīvei nepieciešamās lietas;
- visā sabiedrībā un arī augstskolā jebkurā fakultātē ir kāda daļa frīku (katrs šo daļu redz citādāk, pirmkārt jau ar to, ka neietver tajā sevi);
- patiesība ir tāda, ka fizmatos drīzāk māca to, kā kaut ko radīt, nevis kā citus vadīt.. ir ģeniāli cilvēki, kas arī to nemācoties saprot un dara lietas tādā līmenī, bet ne vairākums. Bet, ja reiz cilvēks uz šejieni ir atnācis un pabeidzis un strādā pa tēmu, varbūt tieši tas arī viņam patīk un viņš ir laimīgs?

BlekssVērtējums: - 0 +  | 03.03.2007 15:52

par gacho vēlmi, lai fizmatos iemāca juristu nekaunību, un ekanomistu sapratni, kā arī viņa dzīves četru gadu (studijas fizmatos) izniekošanu sīkāk (ļoti daudz) varam palasīties forumā - http://fizmati.lv/forums/showthread.php?...

Aninīmais - nolaidies uz zemes, ja neesi redzeejis un dzirdeejis ne TV ne radio ne aviizees par šo ledus akciju, tas nenozīmē, ka to tur nav! Cik zinu tad visos augstākminētajos mēdijos parādījās kkas par šo akciju...

AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 04.03.2007 11:21

Kāpēc te daudzi pārvēršs jautājumu tā kā viņiem izdevīgi?

Blekss es jautāju "cik daudz avīzes publicēja rakstu ar nosaukumu "Fizmati uz ledus aicina izdarīt pareizo izvēli"?"

Ēriks | The GreatVērtējums: - 0 +  | 04.03.2007 13:05

Ciešanas, protams, eksistē..
Sadosimies visi rokās un cietīsim kopīgi...

gachoVērtējums: - 0 +  | 04.03.2007 14:54

.. jaa arii dazhu cilveeku izdomaatie teicieni tiek paarnjemti stila peec un lietoti vietaa un nevietaa.. Vai tieshaam fizmati ir tik aprobezhoti, ka visu "fizmatisko" kultuuru un tradiicijas ir buutiibaa radijushi uz vienas rokas pirkstiem saskaitaami cilveeki un neviens cits no milzu aktiivistu bara neko nespeej jaunu radiit ?

1 2 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2021 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva