FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 19. aprīlī 23:26 

FMF studenti apmeklē LUSP semināru (0)

Šo sestdien, 18. aprīlī, Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu pašpārvaldes pārstāvji apmeklēja LUSP Izglītības komisijas rīkotu semināru par studentu pārstāvniecību fakultāšu Domēs un Studiju programmu padomēs, kā arī Studentu pašpārvaldes iesaisti studentu tiesību aizstāvēšanā.

Seminārā lekciju lasīja Latvijas Universitātes profesors Andrejs Rauhvargers, semināra dalībniekus iepazīstinot ar izglītības kvalitātes vadlīnijām un izglītības kvalitātes novērtēšanas virzību Eiropas mērogā. Tika uzsvērta nepieciešamība katram studiju kursam formulēt studiju rezultātus un kompetences – konkrētas zināšanas, ko students iegūs, pabeidzot studiju kursu. Lai arī teorētiski kaut kāda veida kompetences jau ir definētas šobrīd, lielā daļā studiju kursu un programmu visā Eiropā tās nav formulētas tā, kā paredz Boloņas procesa pamatprincipi un vadlīnijas. Tāpat tika minētas problēmas, kādas ir visā Eiropā ar ārējās un iekšējās kvalitātes novērtēšanas procesiem, pastāstīti piemēri, kur kvalitātes novērtēšana notiek ļoti labi, kā arī runāts par dažādu Boloņas procesa pamatprincipu ieviešanu Latvijā un tā sekām.

Lekciju lasīja arī Latvijas Universitātes Stratēģijas nodaļas vadītājs Juris Pūce, kurš klātesošos iepazīstināja ar institūcijām, kurās studenti var pārstāvēt savas intereses, un veidiem, kā studenti to var darīt. J.Pūce pastāstīja arī par to, kā studentu pārstāvniecība, kas nu jau vairākus gadus atrunāta arī Augstskolu likumā un augstskolu iekšējos dokumentos, tikusi vēsturiski izveidota, kā arī minēja dažādus piemērus par Studentu pašpārvaldes darbību Senātā u.c.

Semināra laikā divpadsmit fakultāšu studentu pārstāvji iepazīstināja ar savas fakultātes Studentu pašpārvaldes darbību tieši izglītības un studiju procesa jautājumos, kā arī studentu interešu un tiesību pārstāvniecību fakultātes Domē, studiju programmu padomēs un sarunās ar fakultātes vadību. Prezentāciju laikā atklājās, ka ļoti daudzās fakultātēs studentu intereses tomēr netiek pilnvērtīgi aizstāvētas – studenti laicīgi nesaņem informāciju par Domes un Studiju programmu padomju sēdēm, viņiem iepriekš netiek izsūtīti dokumenti, kā arī dažās fakultātēs ir problēmas pašā Studentu pašpārvaldes iekšienē – pārāk bieži mainās Studentu pašpārvalžu pārstāvji, ir maz patiešām pieredzējušu studentu, kas gatavi cīnīties un aizstāvēt studentus fakultātes Domē u.c.

Semināra otrajā daļā Latvijas Universitātes senatore, Juridiskās fakultātes maģistratūras studente Katrīna Pļaviņa. Viņa pastāstīja par normatīvo aktu sistēmu, Latvijas Universitātes iekšējiem normatīvajiem aktiem un to, kā katra fakultāte var izveidot pati savus iekšējos normatīvos aktus, kas precīzāk atrunā konkrētus jautājumus, bet nav pretrunā ar Latvijas Universitātes normatīvajiem aktiem, kā arī par iespējām tos izmantot aizstāvot savas intereses, kā arī tika izklāstīti pamatprincipi, pēc kuriem studentiem un to pārstāvjiem studentu padomēs būtu pēc iespējas efektīvāk un pilnīgāk aizstāvēt studējošo intereses.

Semināra noslēgumā semināra dalībnieki tika sadalīti vairākās grupās, kurās veica praktisku darbu – katrai grupai bija konkrēta situācija, kurā aprakstītas studiju procesā radušās problēmas, kas traucē studentiem mācību procesā, un dalībniekiem bija jāatrod normatīvie akti, kas nosaka, ka šāda situācija nedrīkst notikt, kā arī jāizdomā veids, kā šo situāciju risināt – kādās institūcijās vai arī kādus vadības pārstāvjus informēt, lai problēmas atrisinātu.

Fizikas un matemātikas fakultātes studenti pateicas LUSP Izglītības komisijas vadītājai Mārai Stabulniecei par lielisko semināru, kas deva lieliskas zināšanas studentu tiesību un interešu pārstāvniecībā.

Student!
Ja Tev mācību procesā rodas kādas problēmas vai Tev šķiet, ka kaut kas nenotiek īsti tā, kā tam būtu jānotiek, sazinies ar FMF SP priekšsēdētāja padomnieci studiju procesa jautājumos Ingu Saknīti (inga.saknite@fizmati.lv, 29162679) vai arī nosūti vēstuli, iemetot to oranžajā pastkastītē pie FMF SP durvīm Zeļļu ielā (tuvākajā laikā šī iespēja būs arī Raiņa bulv. 19 un Optometrijas nodaļas telpās Ķengaragā).
SP pārstāvji Tev mēģinās palīdzēt radušos problēmu atrisināt.

Autors: Mārtiņš Zviedris  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: dome, kvalitāte, seminārs, studijas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2021 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva