FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2018. gada 8. februārī 10:00 

Janvārī paveiktais (5)

Stratēģiskajā seminārā
Sesijā ir grūti, un to īpaši neatvieglo dzīvošana koju 5. stāvā (tās kāpnes!), tomēr pat šajā saspringtajā un laboratorijas darbu pilnajā laikā tava SP ir sadarījusi gana daudz, par ko būtu vērts pastāstīt.

Lai ikviens SP biedrs varētu turpināt gāzt kalnus nākamajos mēnešos, jo, kā mūsu priekšsēdētāja izteicās, kad tad vēl kaut ko darīsim, ja ne pavasarī, janvāra pirmā puse aktīvi tika veltīta mācībām un eksāmenu kārtošanai. Tika izsūtītas vēstules par nākamo kopsapulci, minimāla informācija par tuvojošos Stratēģisko semināru, veikta ārkārtas aptauja akadēmiskajā jomā, tomēr galvenie šajos e-pastos bija veiksmes vēlējumi sesijā. 

Kopīgi SP satikās kopsapulcē 22. janvārī, kurā tika apsveikts mēneša aktīvists Patriks par aktīvu sociālo tīklu uzturēšanu pie dzīvības pat sesijas laikā. Pēc kopsapulces Laura bija sagatavojusi pārsteigumu visiem, lai dotu mazliet iedvesmas uzsākt aktīvu SP darbību pēc sesijas. Katram tika izdalīta lapiņa un pildspalva, un klusumā, svecīšu izgaismotajā SP telpā katrs atbildēja uz sešiem jautājumiem. Daži no tiem:
• Kādu lomu tu sev piedēvē un kāpēc?
• Nosauc trīs savas prasmes, kas lieliski noderētu SP darbībai!
• Kādas rakstura iezīmes izceļ tevi citu vidū? Kāpēc tieši tu esi īpašs?
Galvenā atziņa – katram ir jāvelta laiks sev un jāpadomā par savām spējām un prasmēm, jo var atklāties, ka spēj daudz ko vairāk, nekā ikdienā iedomājies. 

Pēc svecīšu liesmiņu vērošanas un dažām atklāsmēm vēsturē tika ierakstīta jauna SP tradīcija – biedrus un aktīvistus sveic dzimšanas dienā. Janvāra jubilnieki līdz 22. datumam – Līva, Kaspars, Diāna, Marta – saņēma dāvanā Fizmatu cepures. 

Lai mīlestības pilnajā dienā, 14. februārī, palīdzētu arī citiem, Zigmārs ir parūpējies, lai Zeļļos būtu asinsdonoru diena. 14. februāra noskaņās aktīvi tika organizēta arī Valentīndienas balle “Tauriņi vēderā”, kas notiks 16. februārī kopā ar DF un ĶF mūsu pašu telpās. Vakara gaitā dejas pavadīs “Madara Geka un grupa”, ieejas kartes jau ir pieejamas visās SP un pie mūsu Līvas. Jau pozitīvas atsauksmes ieguvis jauninājums būs dažādas aproču krāsas – pārīšiem un aizņemtajiem apmeklētājiem tās būs sarkanas, bet brīvajiem – zaļas. 

Pašās mēneša beigās daži mūsu fakultātes pārstāvji satikās ar trim studentiem no Lietuvas, par ko parūpējās Kalvis, kurš jau vairākas reizes ir devies uz FiDi (Fizikos Dienos Lietuvā). Tika pārrunātas studentu pārstāvniecības veidi, to darbības principi un ikdienas darbi. Sarunu gaitā tika atklātas daudzas līdzības studiju programmu padomēs un problēmās, kas rodas studentu un pasniedzēju starpā, kā arī krasās atšķirības, īpaši finanšu, kursa vecāko un kuratoru, fakultātes un universitātes studentu padomju sistēmās. Vēlāk neformālā gaisotnē, ciemojoties Alas telpās, tika pārrunātas arī Fizmatdienu/ FiDi aktualitātes, kā arī skaitliski salīdzināta studentu un fakultātes dzīve. Datu apkopošana par pašmāju studentiem un fakultāti un salīdzināšana ar citu valstu ekvivalentu fakultāti deva vērtīgas atziņas. Tika secināts, ka šādu datu apkopošanu nepieciešams veikt līdz galam, kā arī rosināt vēl citu valstu līdzīgas nozares fakultātes veikt šādu datu apkopošanu. 

Sarunas par Fizmatdienām turpinājās arī februāra sākumā Stratēģiskajā seminārā, kuram cītīgi gatavojās Guna, Laura un galvenais Fizmatdienu organizators Artūrs. Olaines Jauniešu centrā “Popkorns” Karīnas pavadībā ieradās 17 pilna entuziasma studenti, kuru mērķis bija saprast, izveidot un dalīties ar plānu Fizmatdienu organizēšanai. Katram organizatoram bija uzdevums aprakstīt nelielu vīziju par to, kādu viņš gribētu izveidot savu pasākumu. Tālāk tas tika papildināts ar darāmajiem darbiem. Liels izaicinājums bija izveidot tālāk izpildāmos mērķus. Visgrandiozākais no tiem, kas seminārā tika izteikts, bija 100 cilvēku savākšana uz gājienu, lai tas kaut nedaudz līdzinātos tādam, ko pieredz mūsu brāļi Lietuvā viņu Fiziķu Dienās. Nekas nesasniedzams tas pat nav, jo šogad gaidām ļoti daudz Fizmatu-absolventu uz salidojumu, kuru organizē Malvīne, kā arī apmeklētāji būs aicināti uz gājienu pēc oficiālās daļas. Salidojumam reģistrējies Fizmatdienas.lv!

Viena no apspriestākajām tēmām seminārā bija Fizmatdienu oficiālā dzīvnieka vēlēšanas. Starp diviem kandidātiem - lenteni (kas vēlāk kļuva iesaukts par tārpu) un kamieli, uzvarēja dinozaurs. Fizmati darbojas tiešām mīklaini! Liels paldies visiem, kas ieradās! Visi labi gan pastrādāja, gan paēda, gan atpūtās! Darbīgu roku nekad netrūkst, tāpēc, ja, lasot šo, sagribējās pielikt arī savu roku, tad droši vērsies pie tuvākā zināmā SP biedra/aktīvista. Kopā darbs iet gan raitāk, gan jautrāk!

Lai oranžums sirsniņā iedegas vēl stiprāk un sagaidi Fizmatdienas!

Autors: Guna Brenda Pogule  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: atskats, janvāris, paveiktais
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 2, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva