FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2008. gada 14. oktobrī 14:10 

Par Datorikas fakultātes izveides jautājumu (12)

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu pašpārvaldes (LU FMF SP) un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) studējošo viedoklis Datorikas fakultātes izveides jautājumā.

Tas veidots, pamatojoties uz studējošo anketēšanas rezultātiem un FMF SP izpētītiem, secinātiem argumentiem.

1. Studējošo viedoklis
FMF SP, anketējot visu kursu pamatstudiju programmu studējošos, secināja, ka vairāk kā 50% LU FMF studējošo (gan Datorikas, gan citu LU FMF nodaļu) neuzskata par nepieciešamu izveidot atsevišķu Datorikas fakultāti.

Vai uzskati par nepieciešamu Datorikas fakultātes izveidi?

Datorikas nodaļa
Matemātikas nodaļa
Fizikas nodaļa
Optometrijas nodaļa
Kopā:

24%
3%
4%
4%
13%

53%
70%
51%
44%
56%
Man vienalga
23%
27%
45%
52%
31%
Aptaujāto skaits nodaļā
165
96
53
46
360


Apmēram 70% Datorikas nodaļas studentu šobrīd ir apmierināti ar Datorikas nodaļas vietu fakultātē un tikai 12% nav ar to apmierināti. Turklāt uz jautājumu, vai nepieciešama fakultātes izveidošana, noraidošu atbildi sniedza 53% Datorikas nodaļas studējošo, to atbalstot tikai 24% šajā nodaļā studējošajiem.

Sadalot fakultāti, studējošo pašpārvaldēm būtu iespējams sadarboties, tomēr pašpārvalžu darbs nenoliedzami tiktu apgrūtināts, veidojot divas pārstāvniecības un sadalot resursus. Tas nenoliedzami atstātu negatīvu iespaidu uz studējošo pārstāvniecības kvalitāti, kā arī reflektantu piesaistes iespējām fakultātēm.

2. FMF SP viedoklis
Studentu pašpārvalde neatbalsta DN atdalīšanos un jaunas fakultātes izveidi, to argumentējot sekojoši:
1) Studentu aptaujas rezultāti (skatīt iepriekšējā lapā).
Augstskolu likuma 53. panta 1. daļa:
„53.pants. Studējošo pašpārvalde
(1) Augstskolas vai koledžas studējošajiem ir sava pašpārvalde — vēlēta, neatkarīga studējošo tiesību un interešu pārstāvības institūcija augstskolā vai koledžā.”
Latvijas Universitātē fakultāšu studējošo pašpārvaldēm deleģēta attiecīgās fakultātes studējošo pārstāvniecība fakultātes institūcijās un Latvijas Universitātes Studentu padomē (LU SP). LU FMF SP respektē fakultātes studējošo viedokli jautājumā par Datorikas fakultātes izveidi.

2) Fakultātes zīmols un absolventu atpazīstamība
LU FMF SP uzskata, ka esošais „fizmatu” zīmols, kurš fakultātes nosaukumā neietver ne datorzinātnes, ne optometrijas nosaukumus, Latvijas studējošo, akadēmiskā personāla, augstskolu absolventu, darba devēju un sabiedrības skatījumā ir kvalitātes zīme, ko Datorikas nodaļa nenovērtē.
Īpaši jāatzīmē, ka liela daļa LU FMF absolventu ieguvuši pietiekami elastīgu izglītību, lai būtu spējīgi veiksmīgi strādāt arī „ne nozarē” – vadošos amatos ar eksaktajām zinātnēm nesaistītos uzņēmumos, valsts pārvaldē un citur.

3) Studiju programmu kopīgi veidošanas principi fakultātes ietvaros
LU Satversme:
Savas darbības mērķu īstenošanai fakultāte:
• izstrādā, koordinē un īsteno atbilstošas akadēmisko, doktora un profesionālo studiju, kā arī interešu un tālākizglītības programmas;
• atbilstošajās zinātņu nozarēs pārzina zinātnisko, pedagoģisko un metodisko darbību LU;
Neatkarīgi no jautājuma par Datorikas nodaļas atdalīšanos par fakultātes attīstības ļoti būtisku aspektu LU FMF SP uzsver nepieciešamību fakultātes ietvaros pastiprināti koordinēt vienotu studiju programmu veidošanu, veidojot starpdisciplinārus kursus vai pat jaunas programmas, nevis veicināt tālāku atsvešinātību.
LU FMF SP uzskata, ka kopīgu programmu veidošana spētu radīt spēcīgu konkurenci citām inženierzinātņu programmas piedāvājošām augstskolām, tai skaitā, tiešajiem Datorikas nodaļas "konkurentiem".

4) Fakultātes līmeņa koordinēta pētniecība un zinātniskā darbība
LU Satversme:
Savas darbības mērķu īstenošanai fakultāte
• koordinē savu struktūrvienību zinātnisko, pedagoģisko un metodisko darbību un nodrošina tam nepieciešamos apstākļus un resursus, veido atbilstošu akadēmisko vidi.
Līdzīgi kā iepriekšējā punkta argumentācijā LU FMF SP uzskata, ka fakultātē nepieciešams pastiprināti veicināt dažādās nodaļās studējošo sadarbību zinātniskajā jomā, kur liels ieguldījums nepieciešams kā no fakultātes administrācijas un vadības, akadēmiskā personāla, tā arī LU FMF SP.

5) Studentu pašpārvaldes administratīvā kapacitāte
Līdzīgi kā viens no galvenajiem argumentiem pret fakultātes sadalīšanos minēts studējošo aptaujās, arī LU FMF SP uzskata, ka divu fakultāšu izveidošanās dalītu SP pieejamos cilvēkresursus.
Tomēr (atšķirībā no studējošo viedokļa) LU FMF SP kā būtiskāko risku saskata mazāku spēju piesaistīt reflektantus divām dažādām fakultātēm, kā arī nodrošināt cilvēkresursus izglītības kvalitātes un zinātnes jautājumu veicināšanai.

Ņemot vērā augstākminētos argumentus, LU FMF SP neatbalsta atsevišķas Datorikas fakultātes izveidi.

Autors: FMF SP  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: atdalīšanās, dn, FMF SP
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2021 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva