FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2019. gada 28. novembrī 20:36 

Vilku baram jauna alfa! (3)

FMOF SP Priekšsēdētāja iesildītajā tronī kāpj Dāvis Kalvāns!

14.11.2019. ZM 301.telpā tika aizvadīta LU FMOF SP 1. kopsapulce, kurā ar 19 PAR, 1 PRET un 1 atturīgu balsi priekšsēdētāja amatā tiek ievēlēts 3. kursa MatBaks Dāvis Kalvāns.
Diktatūra atkāpjas no FMOF studentvalsts vadības grožiem, un runas brīvība tiek atjaunota, tauta ir saviļņota, uzbudināta un pietvīkusi nepiedienīgi oranža. Daudzus māc nostalģija, vieni klusībā atviegloti nopūšas, kamēr citi kaļ jaunus komunisma impērijas plānus. Lasi tālāk, ja Tevi māc alkas pēc nerafinēta un nefiltrēta viedokļa no paša prkšdtja kga, kā arī viņa priekšteces, ex-prkšdtjas kdzes Gunas Brendas Pogules!

Atbild Dāvis Kalvāns:

Kā sākās Tavs ceļš SP?
Ceļu sāku jau pirmajā semestrī, viss, protams, sākās ar Baldoni, kur pieredzēju pirmo saskarsmi ar cilvēkiem spilgti oranžajos krekliņos. Biju plānojis pirmo semestri iejusties studenta kurpēs un tad pēc pirmās sesijas raudzīties sākt iesaistīties arī pašam. Viss mainījās, kad kursa biedrenes Karlīnas pamudināts arī iesaistījos Irinas veidotajā partijā “Fiziķi un citi kadri”. Tā nu mēs cepām cepumus, lai ar tiem dalītos (lasīt: uzpirkt) ar studentiem un propagandētu partiju. Par cik nebiju apmeklējis PBS un neviens mani īsti nepazina, biju pārsteigts, ka tiku pie mandāta.
Kā Tev sokas ar mācībām?
Ar mācībām iet labi. Pirmais semestris bija mazs adaptācijas laiks, un tad tur vēl nebija tie paši spožākie rezultāti, bet pat tad neiebraucu parādos, neesmu ar tādiem saskāries pa šiem četriem semestriem un negrasos arī. Vienmēr var tiekties tuvāk ekselencei, bet pats lielākais tomēr ir gandarījums – paša apziņa, ka, izprotot tēmu, vari palīdzēt un padiskutēt par to ar kursabiedriem.
Ko Tu dari ārpus studijām un SP? Hobiji?
Jau trešo gadu strādāju turpat Āgenskalna sarkanajā ķieģeļu ēkā – Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Man ir liels prieks, ka varu pasniegt matemātikas pulciņu gudriem bērniem, kas brīvprātīgi savā brīvajā laikā vēlas iemācīties ko vairāk nekā māca stundās. Vēl nodarbojos ar mūziku, precīzāk, spēlēju klavieres un dažreiz, ja uznāk īpaša iedvesma, komponēju savus skaņdarbus. Patīk filmas, un šad tad arī atrodu laiku uzspēlēt kādu datorspēli.
Ū, datorspēles! Kuras ir Tavi favorīti?
Bērnības favorīti noteikti ir Simsi un GTA. Bet iesaku foršu puzzle-type spēli Antichamber - its gonna blow your minds!
Kaķi vai suņi?
Man mājās ir gan viens, gan otrs mīlulis. Lai gan jāatzīst, ka tomēr esmu vairāk kaķu cilvēks.
Sin vai cos?
Pieturēšos pie sin.
Tava horoskopa zīme?
Vērsis
Cik bieži Tev salst?
Ziemā diezgan bieži, jo dzīvojam ar krāsni, kura jākurina, un to no rītiem neviens nedara. Vēl grūtāk no gultas izkāpt…
3 sekunžu likums?
Make it five.
Cik maksāja Tava jaunā mašīna?
Konfidenciāla informācija, bet ar melno kasi acīmredzot pietika.
Ko Tu vēlies panākt savas valdības laikā?
Liels jautājums. Tiešām gribu radīt draudzīgu atmosfēru un pēc iespējas vairāk cilvēkus iesaistīt SP darbībā. Noteikti garantēt klasiskos un tradicionālos Fizmatu pasākumus, kas notiek gadu gadiem. To sekmēs mans mērķis vēl vairāk nostiprināt informācijas mantojamību starp sasaukumiem – komunikācija ar iepriekšējiem organizatoriem; kopīga mapē Google drive, kurā likt visu izveidoto no šī gadā un iespēju ielūkoties citos gados; kā arī dažādu manuāļu izveide.
Vēlos vairot oranžumu, tādēļ gribu, lai tiek organizēti braucieni pa skolām – reklamēti Fizmati, JFS, matemātikas pulciņi, olimpiādes u.c.
Ko Tu noteikti nevēlies panākt savas valdības laikā?
Sabojāt komunikāciju ar vadību un ēkas atbildīgajiem, bez to palīdzības un atbalsta neiztikt. Un, protams, neko pretēju iepriekšējā atbildē minētajam.
Kas Tevi varētu panākt šīs valdības laikā?

Kādām īpašībām jāpiemīt SP biedram?
Ar vēlmi iesaistīties, draudzīgam un ar jau mazu degsmi – tad cilvēks būs īstajā vietā, lai ne tikai veicinātu izaugsmi un darbību pašā SP un Fizmatos, bet arī vidē, kura pavērs plašas iespējas izaugsmei. Būt par SP biedru ir varens ceļojums ar saviem priekiem un bēdām, grūtībām un jautrībām, tomēr tas ir ceļojums, pēc kura ir liels gandarījums par visu paveikto un iegūtajām prasmēm.
Ko Tu novēli sev, SP un Fizmatiem?
Sev novēlu saglabāt savu degsmi un enerģiju cauru gadu, turpināt nepadoties un spēt noturēt SP, studijas un privāto dzīvi maksimāli augstu. Jau mazliet pieskāros tam iepriekš, bet SP novēlu būt tikpat lieliskai pieredzei, kāda tā bija man – forša un draudzīga cilvēku atmosfēra, daudz padarītā, jaunas zināšanas un liela gandarījuma sajūta. Fizmati tā jau ir lieliski, tādēļ novēlu tādiem palikt un turēt!
Un noslēgumā - Tavas domas par diktatūru?
Visnotaļ interesants vadīšanas veids, pēc fizmati.lv aptaujas izskatās, ka daudziem patīk.

Atbild Guna Brenda Pogule:

Kā jūties, atstājot priekšsēdētājas krēslu? Kāpēc pieņēmi šādu lēmumu? 
Sajūtas ir interesantas. Tāda maza skumjiņa ir, tik daudz laika tam veltīts, un tagad visi jautā pēc jaunā priekšsēdētāja. Apniku visiem! :D 
Bet no otras puses - ir gandarījums par izdarīto, darīju maksimāli, ko varēju, un ir izdarīts daudz. Prieks arī par to, ka ir mazliet vairāk brīvā laika, bet, nu, vēl nejūtu... Ir tāda cilvēku grupa, kas tāpat atradīs, kā savu brīvo laiku aizņemt. Un ir ļoti patīkami apzināties, ka biju Fizmatu SP priekšsēdētāja, iegūts daudz paziņu un kontaktu, kā arī draugu; valde gada laikā kļuva ļoti tuva.
Vai SP bija paklausīga? Kādam ir jābūt labam biedram?
Hah. Noteikti nē! Man bija divas kopsapulces, uz kurām neieradās kvorums. Turklāt pirmā no tām bija tikai otrā, kad bija jāvēl valdi. Bet lietas notika, un cilvēki ir super forši!
Labam biedram kā minimums jāapmeklē kopsapulces, jāpiedalās diskusijās (arī rakstiski, kad čatā kāds jautā viedokli) un, super duper, ja vēl iesaistās ar iniciatīvu kādā vienā virzienā vai pasākumu organizēšanā.
Kaķi vai suņi?
Kaķi.
Sin vai cos?
cos
MatBaki vai MatStati?
Ou. Kā lai to izvēlas? Un kur matskolotāji? Es par tiem!
Tramps, Putins vai Kim Jong-uns?
[Skatīt iepriekšējo atbildi.]
Tavas domas par finansistiem? 
SP finansisti? Amazing, dara brīnumus, lai SP varētu funkcionēt. Jābūt ļoti akurātiem un punktuāliem, tad var izdarīt daudz! Man patīk Fizmatu merch!
Vai Tu nogalinātu Hitleru kā zīdaini? (Hypothetically Tevi aizsviestu atpakaļ pagātnē, un šī rīcība paliktu nesodīta.)
Un kas tad būtu ar Staļinu? Vēl vairāk pasaules uzupurētu varbūt... Man nepatīk daudz filozofēt. Bez Hitlera būtu bijis labi.
Ja reiz ceļojam laikā, ko Tu mainītu savā diktatūrā?
Kad bija kādas aizdomas, ka kaut kas nesaies vai izvēlētais cilvēks neizdarīs to, ko vajag, nevajadzēja baidīties rīkoties. Galvenā mana baile - nebūs citu cilvēku, kas to izdarīs. Nav jābaidās, citu cilvēku atradīsies - kāds saņems drosmi, pārdomās, kādu var uzrunāt un par pārsteigumu tev pateiks: Jā, davai! Un rezultāts būs labāks nekā ar šī brīža mazliet ne tik labo variantu. Un sasaukuma sākumā ar valdi būtu bijis forši noorganizēt kādu personīgāku saliedējošo, lai jau ātrāk veidotos vēl labāka komanda.
Noslēgumā – Tavs novēlējums Dāvim? Un Tavs novēlējums sev?
Dāvim: Nekreņķēties pārāk daudz un maksimāli gan izbaudīt SP vadīšanu un notiekošo, gan paņemt sev no šī visa maksimālo - pieredzi, emocijas, cilvēkus un prasmes.
Man: Lai notiek tas bakalaurs! Saglabāt dzīves prieku un sparu darīt, kā arī kontaktu ar šiem foršajiem cilvēkiem!

Paldies visām spožajām personībām, kas atbildēja uz jautājumiem un izlasīja šo rakstu!

Autors: Pīlācis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 3, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Janvāris, 2023 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva