FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kuru pasākumu Fizmatdienās 20'21 gaidi visvairāk?
ČŅP, jāatsvaidzina zināšanas!
Orientieri, lai kārtīgi varētu izstaigāties!
Fizmatu rekordus, gribu parādīt savas prasmes!
Personību vakaru, gribu dzirdēt pieredzes stāstus!
Visus, protams!

Rezultāti

Foto

2011. gada 25. novembrī 17:17 

Zināmi Zinātniskās literatūras konkursa rezultāti (1)

Nedēļu pēc LU FMF SP īstenotā Zinātniskās literatūras konkursa (ZLK) beigām ir veikta pieteikumu izvērtēšana un rezultātu izziņošana. Kopumā konkursam pieteicās trīs LU FMF studenti, kuri līdz sava pētījuma izstrādes beigām savā īpašumā iegūs 5 noderīgas grāmatas.

Pieteikumi tika izvērtēti pēc tādām prioritātēm kā izvēlētās literatūras atbilstība konkursa mērķim, uzdevumam un pētījuma tematam, pētījuma temata aktualitāte, kā arī literatūras pieejamība iegādei.

Viens no ZLK dalībniekiem ir profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Matemātiķis - statistiķis” students A. Jurševskis, kurš pasn. J. Valeiņa vadībā gatavo kursa darbu „Beta jaukto koeficientu novērtēšana” un vēl paredz turpināt šo tēmu diplomdarbam. Tajā viens no intereses objektiem būs hipotēžu pārbaude par sadalījuma veidu, un viens no svarīgākiem jautājumiem ir Kolmogorova-Smirnova statistikas uzvedība atkarīgu datu gadījumā. Tas ir viens no empīrisku procesu svarīgākajiem piemēriem, līdz ar to darba izstrādē lieti noderēs iegūtā zinātniskā literatūra „Empirical Process Techniques for Dependent Data” (D. Dehling, T. Mikosch, M. Sorensen). Kā stāsta pats students: „Sagaidāma abstrakta izveide, lai piedalītos starptautiskā konferencē „Mathematical modelling and analysis”, kas notiks nākamgad Tallinā par jaukto procesu pielietojumu statistikā vispārējā veidā.”

Arī Matemātikas doktora studiju programmas students R. Bēts izmantojis iespēju piedalīties ZLK un līdz sava pētījuma beigām ieguvis tādas grāmatas kā „A Second Course in Formal Languages and Automata Theory”(J. Shallit), „Infinite words” (D. Perrin and J.E. Pin) un „Combinatorics on words” (M. Lothaire), kuras būs noderīgas arī viņa kolēģiem. R. Bēta zinātniskā pētījuma tēma ir „Bezgalīgo vārdu kombinatorika un to lietojumi kriptogrāfijā”, tā vadītājs ir asoc. prof. J. Buls. Paši doktoranti izvērtējuši, ka šīs grāmatas būs nepieciešamas arī katram, kas nolems nodarboties diskrētās matemātikas un matemātiskās informātikas apakšnozarē. Tāpat šajā nozarē fakultātē ik nedēļu notiek arī aktīvs seminārs, un šobrīd tajā aktīvi darbojas doktoranti un bakalaura studiju programmas studenti. Lai nākotnē efektīvāk varētu iesaistīt jaunos studentus semināra darbībā, viņiem būtu jānodrošina aktuālā literatūra, jo pašlaik semināra darbinieki meklē grāmatas pat ārvalstu bibliotēkās.

Savukārt Fizikas, astronomijas un mehānikas doktoru studiju programmas students M. Ščepanskis asoc. prof. A. Jakoviča vadībā raksta promocijas darbu „Nevadošu piemaisījumu pārneses, sinterēšanās un izgulsnēšanās modelēšana turbulentās metālu kausējumu plūsmās”, kura izstrādē tiks izmantota grāmata „Steel metallurgy for the non-metallurgist” (J.D. Verhoeven). Darba mērķis ir iegūt fizikālos rezultātus, kvalitatīvi un kvantitatīvi aprakstot procesus, kuri notiek industriālajās metāla kausēšanas krāsnīs. Grāmata būs noderīga pētījuma izstrādē, jo LUB nav pieejamas mūsdienīgas grāmatas ar materiālu īpašību tabulām metalurģiskiem procesiem, bet datu iegūšana ir apgrūtināta ar ierobežotām eksperimentālām iespējām LU šajā nozarē.

Ar šī konkursa palīdzību jebkuram studējošajam tika dota iespēja brīvāk nodarboties ar nepopulārām lietām, arī pētījumiem, proti, interesēties par jautājumiem, par kuriem bibliotēkās nav pieejami materiāli. Kā redzams, ar laiku tiks papildināti LU Daudznozaru bibliotēkas krājumi, kas ļaus studentiem arvien kvalitatīvāk apgūt specifiskus jautājumus.

Tā kā daudzi šo ZLK vērtē pozitīvi, tiek plānots šādu konkursu izsludināt arī nākamgad, līdz ar to arī tiem, kas vēl nepaguva izvēlēties kādu sev nepieciešamu mācību materiālu, būs iespēja pretendēt konkursā un, visticamāk, arī iegūt vēlamo guvumu.

Vēlam visiem ZLK dalībniekiem sasniegt iecerētos mērķus!

Autors: Brigita Zutere  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2021 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
7 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva