FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Kas ir JFS?

Jau 2011. gada 19.februārī darbu uzsāka „Jauno fiziķu skolas” jeb JFS pirmā sezona. Tās ir nodarbības vidusskolēniem, kuras, ar lekciju un praktisko darbu palīdzību, ļaus dalībniekiem iegūtu jaunu informāciju par dažādām interesantām fizikas tēmām, dos iespēju praktiski novērot dažādas fizikālas parādības un ar fizikas studentu palīdzību analizēt tās, iegūt padziļinātu izpratni par fizikālo procesu norisi , kā arī dalība JFS ļaus saprast vai savā tālākajā izglītība orientēties dabas un tehnisko zinātņu virzienā.

Kas nodrošina JFS?

JFS nodarbības sagatavo un vada aktīvākie fizikas maģistra programmas studenti, doktoranti un jaunie fizikas doktori, ciešā sadarbībā ar pieredzējušie fizikas pasniedzējiem. Fizikas nodaļa nodrošina eksperimentu veikšanai nepieciešamo materiālo bāzi.

Kā noris nodarbības?

Nodarbības notiek reizi mēnesī, sestdienās no februāra līdz maijam. Nodarbības ilgums būs aptuveni piecas stundas. Nodarbība sastāvēs no vairākām daļām, starp kurām būs tējas pauzes: Pirmajā daļā, izmantojot dažādus demonstrējumus un uzskates materiālus, tiks populārzinātniskā veidā pasniegta attiecīgās nodarbības tēma.

Otrajā daļā būs praktiskie darbi, kurā nodarbības dalībnieki studentu un pasniedzēju pavadībā varēs paši darboties ar dažādiem fizikas eksperimentiem, novērojot un analizējot fizikālos procesus. Trešajā daļā sekos padziļināts tēmas izklāsts, izmantojot dažādus matemātikas un fizikas likumus.

Nodarbību laikā būs arī dažādi testi, ar kuru palīdzību skolēni varēs pārbaudīt, cik labi viņi ir sapratuši pasniegto tēmu. Labāko testa rezultātu īpašniekiem tiks arī pa kādai balviņai.

Ko papildus piedāvā JFS?

Bez klātienes nodarbībām, „Jauno fiziķu skola” piedāvās arī mājas darbus, kas sastāvēs no dažādiem testiem, uzdevumiem un eksperimentiem, kas dalībniekiem būs jāveic mājās. Gan klātienes testu rezultāti, gan mājas darba uzdevumu vērtējumi sezonas noslēgumā tiks apkopoti un dalībnieki ar augstāko novērtējumu tiks pie vērtīgām balvām.

Kam domātas šīs nodarbības?

Lai gan nodarbības ir domātas vidusskolēniem, laipni aicināti arī pamatskolas skolēni un fizikas skolotāji , kuriem ir interese uzzināt vairāk par dažādām ar fiziku saistītām tēmām.

Kur atrast plašāku informāciju?

JFS jaunumiem var sekot līdzi JFS mājaslapā, kā arī Tviterī

Pēdējās izmaiņas: 13.01.2017 16:05

« Decembris, 2022 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
234567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva