FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Kas ir MMU?

Mazā matemātikas universitāte (MMU) ir Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas (LU A. Liepas NMS) organizēts lekciju cikls mācību gada garumā 10. – 12. klašu skolēniem.

Kā radās MMU?

MMU pirmsākumi meklējami jau sešdesmito gadu sākumā, kad pirmās šāda veida nodarbības 1965. gadā organizēja doc. Oto Treilībs. Kopš tā laika ar nelieliem pārtraukumiem MMU nodarbības notiek katru mācību gadu vienu vai divas reizes mēnesī.

Pēc divu gadu pārtraukuma, 2011. / 2012. mācību gadā, MMU atsāka savu darbību. MMU nodarbības organizē LU A. Liepas NMS, sadarbojoties ar LU FMOF Matemātikas nodaļu. MMU nodarbības norisinās LU Zinātņu mājas telpās, Jelgavas ielā 3.

Kāpēc jāapmeklē MMU?

MMU nodarbība ļauj skolēniem ne tikai apgūt jaunas matemātikas zināšanas un prasmes, bet arī sniedz ieskatu studiju dzīvē – skolēni iepazīstās ar Zinātņu mājas telpām, LU FMOF pasniedzējiem un studentiem. Lekciju garums ir atbilstošs studiju lekciju garumam – 90 minūtes.

Kā noris nodarbības?

Katru mēnesi vienā no sestdienām tiek organizēta viena MMU nodarbība. Nodarbības sākas pl. 11:00 un beidzas pl. 15:00. Katra nodarbība sastāv no 2 lekcijām, kur katra ilgst 90 minūtes. Katra no lekcijām tiek veltīta kādam matemātikas virzienam, tēmai vai problēmai. Lekcijas vada LU FMOF lektori, studenti un absolventi, kas darbojas attiecīgajā sfērā.

Starp abām lekcijām ir pusstundu gara pusdienu pauze, kurā dalībnieki tiek cienāti ar tēju, cepumiem, maizītēm un saldumiem. Uzņēmums „Fazer”, kas aktīvi atbalsta dažādus intelektuālus pasākumus, palīdz arī MMU pusdienu pauzes rīkošanā, piegādājot savu produkciju – „Fazer” gardo maizi un saldumus.

Katras nodarbības beigās ir pārbaudes darbs, kurā skolēni var pārbaudīt savas jauniegūtās zināšanas par attiecīgajā nodarbībā apgūtajām tēmām. Pārbaudes darbā skolēni drīkst izmantot dienas gaitā izveidotos pierakstus. Pēc nodarbības LU A. Liepas NMS mājas lapā tiek publicēti pārbaudes darba atrisinājumi un rezultāti. Tāpat tiek publicēts arī mājas darbs, kas skolēniem ir jāatrisina līdz nākamajai nodarbībai. Pārbaudes darbu un mājas darbu labākie risinātāji tiek apbalvoti nākamās nodarbības sākumā. Visiem dalībniekiem, kas uzcītīgi apmeklējuši nodarbības mācību gada garumā, tik piešķirts sertifikāts par nodarbību apmeklējumu. Sertifikāti, kā arī balvas veiksmīgākajiem pārbaudes darbu un mājas darbu risinātājiem mācību gada garumā tiek pasniegtas LU A. Liepas NMS mācību gada noslēguma pasākumā.

Kā pieteikties nodarbībām?

Pieteikšanās katrai MMU nodarbībai notiek elektroniski LU A. Liepas NMS mājas lapā: http://nms.lu.lv. Tur var arī iepazīties ar sīkāku informāciju par MMU iepriekšējām nodarbībām (datorprezentācijām, video un foto materiāliem, pārbaudes darbiem, mājas darbiem, to atrisinājumiem un rezultātiem). Tāpat šajā mājas lapā atrodama plaša informācija par citiem LU A. Liepas NMS organizētajiem pasākumiem.

Pēdējās izmaiņas: 19.02.2019 11:22

« Decembris, 2022 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
234567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva