FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Studiju programmas

Matemātikas bakalaura studiju programma

Programmā apgūst:
Bakalaura programmā bez tīri matemātiskiem kursiem (algebra, ģeometrija, diferenciāl - un integrālrēķini, diferenciālvienādojumu teorija, varbūtību teorija, matemātiskā statistika, optimizācijas metodes utt.) ir arī starpdisciplināri kursi: programmas A daļā 11 kredītpunkti atvēlēti kursam Datori un programmēšana (I, II, III), obligātās izvēles daļā 9 kredītpunkti paredzēti dabaszinātņu (fizikas) kursiem.

Visiem bakalaura programmas A daļas kursiem lekcijas pavada atbilstoši praktiskie darbi (apmēram 50% apjomā). Laboratorijas darbi matemātikas programmās visbiežāk saistīti ar datoru izmantošanu, līdz ar to kalpo gan konkrētā priekšmeta efektīvākai apguvei, gan datora izmantošanas prasmju pilnveidošanai.

B daļā piedāvātie kursi galvenokārt ir ar praktisku ievirzi, kuru aktualitāti nosaka matemātikas lietojumi praksē. Programmas B daļā studentiem iespējams izvēlēties Tehnomatemātikas studiju moduli. Tehnomatemātika ir nosacīts nosaukums matemātikas lietojumiem ražošanas tehnoloģiju attīstības, biznesa kā arī apkārtējās vides problēmu risināšanas jomās.

Šobrīd pieejamas 30 budžeta vietas.
Fakultāte: Fizikas un matemātikas fakultāte
Iegūstamais grāds: dabaszinātņu bakalaura grāds matemātikā
Studiju programmas direktors:. prof. Inese Bula
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 160 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 28.05.2019.
Studiju programmas formas:
PLK (pilna laika klātiene) - darba dienās, galvenokārt no 8:30 - 18:00 atkarībā no konkrētās dienas nodarbību plānojuma,
Par studiju norisi tuvāka informācija pie izglītības metodiķes Daces Cīrules Zeļļu 8, 102. kabinets, tel.67033705
Studiju programmas ilgums: PLK – 8 semestri (4 gadi), NLN – 8 semestri (4 gadi)
Studiju maksa (pilna programmas apguve): PLK - 6828 EUR Studiju maksa (1. studiju gadā): PLK - 1707 EUR Studiju programmā ir iespējams izvēlēties Tehnomatemātikas studiju moduli., kura apgūšana sākas ar 5.semestri. Studiju programmā A daļā paredzēts apgūt kursus 94 kredītpunktu apjomā, B daļā kursus 50 kredītpunktu apjomā, bet C daļā 16 kredītpunktu apjomā. A daļā apgūstamie studiju kursi ir Programmēšana un datori, Algebra, Analītiskā ģeometrija, Matemātiskās loģikas un kopu teorijas elementi, Matemātiskā analīze, Diferenciālvienādojumi, Skaitliskās metodes, Matemātiskā statistika, Kompleksā mainīgā funkciju teorija, Varbūtību teorija.

Studentu iesaistīšana starptautiskajā sadarbībā notiek Eiropas industriālās matemātikas konsorcija (ECMI) veicinātu projektu ietvaros ar Kaizerslauternas universitāti Vācijā un Oksfordas Universitāti Lielbritānijā, kā arī SOCRATES programmas ietvaros ar Brēmenes Universitāti.

Darba iespējas: programmas beidzēji ir ieguvuši nepieciešamo akadēmisko zināšanu bāzi augstas kvalifikācijas profesionāliem matemātikas lietojumiem tautsaimniecībā (matemātiskā modelēšana, tehnomatemātika, matemātiskā statistika) un visu līmeņu matemātiskās izglītības nodrošināšanai.

Perspektīvas:
Zināšanas un prasmes, ko iegūsiet, studējot matemātikas bakalaura programmā, Jums ļaus perspektīvā veikt darbu, kas saistīts ar dabas un sociālo procesu matemātisko modelēšanu. Matemātikas bakalaura grāda ieguvējus labprāt pieņem darbā dažādu īpašuma formu uzņēmumos, kur gan nereti matemātiķi vēl papildina zināšanas atbilstoši konkrētā uzņēmuma specifikai.

Fakultātē īstenotā Tehnomatemātikas studiju sistēma ir starptautiska, tās standartus nosaka Eiropas industriālās matemātikas konsorcijs (ECMI), līdz ar to tās izpilde paver absolventiem labas iespējas Eiropas darba tirgū.

Matemātikas bakalaura studiju dabisks turpinājums ir studijas matemātikas (vai kādas citas zinātnes nozares) maģistrantūrā, turklāt nereti labākie matemātikas bakalauratūras beidzēji, sekmīgi izturot konkursu finansējuma piešķiršanai, turpina studijas vadošajās Eiropas universitātēs.

Studentu iesaistīšana starptautiskajā sadarbībā visaktīvāk notiek ECMI veicinātu projektu ietvaros ar Kaizerslauternas universitāti Vācijā un Oksfordas universitāti Lielbritānijā (vad. prof.A.Buiķis), kā arī SOCRATES programmas ietvaros ar Brēmenes universitāti Vācijā (vad. prof.A.Šostaks).

Pēdējās izmaiņas: 28.05.2014 12:08

« Decembris, 2022 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
234567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva