FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Studiju programmas

Matemātiķa - statistiķa studiju programma

Programmā apgūst:
Studējot šajā programmā, papildus tīri matemātiskiem priekšmetiem (algebrai, ģeometrijai, diferenciāl- un integrālrēķiniem, diferenciālvienādojumu teorijai, varbūtību teorijai, matemātiskajai statistikai, optimizācijas metodēm utt.) un "fizmatiski" tradicionālajiem dabaszinātņu un datorzinātņu kursiem Jūs apgūsiet arī vadīšanas teoriju, apdrošināšanas mikroekonomiku, aktuārmatemātikas (apdrošināšanas matemātikas) pamatus un metodiku utt. Kā brīvās izvēles kursus varēsiet apgūt arī socioloģiju, tiesību pamatus vai kaut ko citu praktiskajā dzīvē tikpat noderīgu.

Šobrīd pieejamas 60 budžeta vietas.
Fakultāte: Fizikas un matemātikas fakultāte
Iegūstamais grāds: matemātiķa statistiķa kvalifikācija
Studiju programmas direktors: asoc.prof. Inese Bula
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 160 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 28.05.2019.
Studiju programmas formas: PLK (pilna laika klātiene) - darba dienās, galvenokārt no 8:30 - 18:00 atkarībā no konkrētās dienas nodarbību plānojuma
Studiju programmas ilgums: 8 semestri (4 gadi)
Studiju maksa (pilna programmas apguve): 6828 EUR
Studiju maksa (1. studiju gadā): 1707 EUR

Studiju programmā A daļā paredzēts apgūt kursus 125 kredītpunktu apjomā, B daļā 61 kredītpunkta apjomā, C daļā 14 kredītpunktu apjomā. A daļā apgūstamie studiju kursi ir Programmēšana un datori, Algebra, Analītiskā ģeometrija, Matemātiskā loģika, Matemātiskā analīze, Diferenciālvienādojumi, Skaitliskās metodes, Mikroekonomika (matemātiskie pamati), Matemātiskā statistika, Laikrindu analīze, Kompleksā mainīgā funkciju teorija, Operāciju pētīšana, Ievads algoritmu teorijā, Varbūtību teorija, Lineārā programmēšana, Matemātiskās, statistiskās un speciālās datorprogrammu paketes.

Studenti ar pasniedzēju rekomendācijām apmeklē vairākus statistikas studiju moduļus angļu valodā, kurus organizē Abo Akademi (Turku, Somijā), tiek prognozēta iespēja dažus kursus apgūt Umeo Universitātē Zviedrijā. SOCRATES programmas ietvaros vienu semestri iespējamas studijas Brēmenē (Vācija). Ir plānots SOCRATES programmas ietvaros nodibināt kontaktus arī ar Dortmundas un Minhenes universitātēm.

Ar ko programma atšķiras no citām?
Ar to, ka, tajā studējot, "ar vienu šāvienu varēsiet nošaut divus zaķus" - iegūt matemātiķa-statistiķa profesionālo kvalifikāciju, kas jums dos tiesības strādāt matemātiķu, statistiķu un darījumu operāciju analītiķu amatos, kā arī bakalaura grādam atbilstošas matemātikas zināšanas un tiesības turpināt izglītību matemātikas maģistrantūrā.

Kur izmantojama šāda izglītība?
Zināšanas un prasmes, ko iegūsiet, studējot šajā programmā, Jums ļaus veikt darbu, kas saistīts ar ekonomisko, finansu un citu sociālo procesu matemātisko modelēšanu, arī ar statistisko datu vākšanu un apstrādi šo modeļu izveidei un precizēšanai.

Darba iespējas: studiju programma dod studentiem dziļas zināšanas matemātikā un statistikā un praktiskas iemaņas, kas nepieciešamas, lai varētu strādāt valsts iestādēs un dažādu īpašuma formu uzņēmumos: vairākās ministrijās, Centrālā Statistikas pārvaldē, pašvaldībās, auditorfirmās, apdrošināšanas un pārapdrošināšanas sabiedrībās, utt. par matemātiķiem, statistiķiem, analītiķiem un aktuāriem.

Pēdējās izmaiņas: 03.11.2015 20:15

« Janvāris, 2023 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva