FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Studiju programmas

Optometrijas bakalaura studiju programma

Programmā apgūst:
  • Optometrijas studijas Jūs sagatavo profesijai, kura ir stipri radniecīga medicīnai, taču ar specifiskām un medicīnai neraksturīgām zināšanām, kā, piemēram, dziļu izpratni par gaismas kā fizikālas parādības gaitu sarežģītās optiskās sistēmās un cilvēka acī;
  • par gaismas iedarbības rezultātā notiekošiem bioķīmiskiem procesiem acī, kas rada elektriskus nervu signālus;
  • par to, cik nervu signālu apstrāde ir salīdzināma ar elektroniko loģisko shēmu darbības principiem, un cik moderno skaitļošanas mašīnas darbības princips un programmu nodrošinājums tuvojas tam, kas norisinās mūsu smadzenēs.
  • Mācība par redzes uztveri liks apgūt izziņas psiholoģiju un saskarsmes psiholoģiju, kas nepieciešamas sekmīga praktiskā darbā.
  • Pēc studijām optometrijas programmās Jūs tik pat labi orientēsieties bioķīmijā, mikrobioloģijā, acs anatomijā, fizioloģijā un farmakoloģijā, acs slimībās kā medicīnas universitāšu studenti teorētisko kursu beidzot, turklāt Jūs gūsiet arī dziļas zināšanas acs refrakcijā un tās anomāliju korekcijas paņēmienos (vienkāršiem vārdiem sakot - kā vislabāk rīkoties, kad bez brillēm un kontaktlēcām vairs nevar iztikt), redzes terapijā jeb ortoptikā(pareiza un saskanīga acu darbība). Šie mācību kursi ir specifiski tieši optometrijai.

Šobrīd pieejamas 40 budžeta vietas.
Fakultāte: Fizikas un matemātikas fakultāte
Iegūstamais grāds: dabaszinātņu bakalaura grāds optometrijā
Studiju programmas direktors: prof. Gunta Krūmiņa
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 120 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 31.12.2013.
Studiju programmas formas: PLK (pilna laika klātiene) - darba dienās, galvenokārt no 8:30 - 18:00 atkarībā no konkrētās dienas nodarbību plānojuma,
Studiju programmas ilgums: PLK - 6 semestri (3 gadi)
Studiju maksa (pilna programmas apguve): 5121 EUR
Studiju maksa (1. studiju gadā): 1707 EUR

Studiju programmas A daļā jāapgūst studiju kursus, kas satur dabaszinātņu pamatus - fizikā, ķīmijā, bioloģijā, mikrobioloģijā un bioķīmijā un specializācijas pamatkursus - anatomijā, acu slimībās un redzes diagnostikas pamatos. B daļā paredzēti studiju kursi, kas satur humanitāros, sociālos, dabaszinātņu, optometrijas un medicīnas priekšmetus.

Pirmais optometrijas bakalaura studiju programmas specializācijas mācību priekšmets „Ievads optometrijā” sākas pirmajā semestrī, pārējie ar 2. semestri.

Partneru augstskolas, ar kurām ir noslēgts akadēmiskās sadarbības līgums ir - Madrides Universitāte (Spānijā), Joensū Universitāte (Somijā). Studenti var mācīties šajās augstskolās SOCRATES/ERASMUS programmas ietvaros.

Lielākā daļa no optometrijas bakalaura studiju programmas beidzējiem turpina mācīties profesionālajā vai maģistra programmā. Pēc optometrista profesionālā diploma iegūšanas ir nodrošināts darbs primārās redzes aprūpē. Maģistra grāds paver ceļu uz doktorantūru medicīniskajā fizikā. Pilnais absolventu darba vietu spektrs ir visai plašs.

Pēdējās izmaiņas: 03.11.2015 20:13

« Decembris, 2022 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
234567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva