Ziņas / Atslēgvārdi / kosmoss
2013. gada 9. aprīlī
Caur fiziku uz zvaigznēm (0)
Šī gada 13. aprīlī Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Rīgā, Zeļļu ielā 8) notiks Jauno fiziķu skolas šīs sezonas septītā nodarbība - „Caur fiziku uz zvaigznēm”.
2009. gada 21. februārī
Heršela teleskops - gatavs palaišanai (0)
Eiropas Kosmosa Aģentūra (ESA) drīzumā plāno kosmosā sūtīt Heršela un Planka kosmiskos teleskopus. Viens no tiem - Heršela teleskops - kļūs par līdz šim lielāko orbitālo observatoriju ar 3,5m spoguļa diametru. Tas pētīs spektra tālo infrasarkano daļu un būs pirmais šāda veida kosmiskais teleskops.
2009. gada 18. februārī
Iespējams, uz Marsa atrasts ūdens šķidrā agregātstāvoklī (11)
NASA kosmosa kuģis Phoenix, iespējams, ir nofotografējis šķidru ūdeni uz Marsa. Ūdens pilītes tika atklātas uz Phoenix kāju mehānisma, aparātam nolaižoties uz sarkanās planētas.
2008. gada 29. janvārī
Tagad visumu var ne tikai redzēt, bet arī sajust (1)
Pateicoties jaunajai grāmatai, kurā neredzamie visuma elektromagnētiskie viļņi pārtulkoti Braila rakstā un iekaltās fraktūrās, visumu var ne tikai redzēt, bet arī sajust.
2008. gada 24. janvārī
Virgin Galactic prezentējuši kosmosa kuģus ar kuriem pasažieri tiks nogādāti kosmosā (9)
Iespējams, daudzi no jums ir dzirdējuši par to, ka kompānija Virgin nākamgad plāno piedāvāt jaunu pakalpojumu - īsu ceļojumu kosmosā. Šādu prieku par visai ievērojamu naudas summu varēs izbaudīt jebkurš, kuram ir pietiekami laba veselība, lai izturētu šo milzīgo slodzi.
2007. gada 13. decembrī
Kosmiskais aparāts atklāj jaunus faktus par saules vēja izcelsmi (5)
Attēli, kas iegūti no NASAs finansētā teleskopa, kas atrodas uz Japāņu kosmiskās zondes, atklājuši jaunu informāciju par saules magnētisko lauku un saules vēju, kas negatīvi ietekmē satelītus, energosistēmas un komunikācijas uz Zemes.
2007. gada 8. martā
NASA paziņo, ka, lai aizsargātu Zemi no asteroīdiem, būtu vajadzīgs 1 miljards dolāru (12)
NASA zinātnieki ir paziņojuši, ka būtu pārāk dārgi izsekot visu Zemei potenciāli bīstamo asteroīdu un komētu gaitām.
Planētas aizsardzības konferencē Vašingtonā, NASA ierēdņi paziņoja, ka 90% no aptuveni 20 000 potenciāli bīstamo asteroīdu un komētu atrašana un izsekošana līdz 2020. gadam izmaksātu 1 miljardu dolāru .
Planētas aizsardzības konferencē Vašingtonā, NASA ierēdņi paziņoja, ka 90% no aptuveni 20 000 potenciāli bīstamo asteroīdu un komētu atrašana un izsekošana līdz 2020. gadam izmaksātu 1 miljardu dolāru .
2006. gada 4. aprīlī
Kosmosā atklāts alkohola mākonis (8)
Astronomi izplatījuma tumšajos plašumos ir atklājuši aptuveni 463 miljardus kilometrus lielu alkohola mākoni, kā tālāki pētījumi varētu viest lielāku skaidrību par to kā no pirmatnējās gāzes veidojas jaunas zvaigznes un planētu sistēmas. Cītīgākus grādīgo dzērienu piekritējus gan nāksies sarūgtināt, jo atklātais alkohola mākonis sastāv no metanola, kā iekšķīga lietošana pat nelielās devās izraisa aklumu un nāvi.
2006. gada 14. februārī
Arī pie milzu zvaigznēm var veidoties planētas. (4)
Jaunākie Spitzer teleskopa novērojumi liecina, ka planētu veidošanās process, iespējams notiek arī pie milzu zvaigznēm. Novērojot 60 spožas zvaigznes, kuras šķietami ieskauj sfērisks putekļu mākonis, īpaši izcēlās divas zvaigznes ar apzīmējumiem R 66 un R 126 Piena Ceļa kaimiņgalaktikā – Lielajā Magelāna mākonī. Novērojot zvaigznes infrasarkanajā diapozonā, tika konstatēts, ka putekļi ap tām veido diskam līdzīgu struktūru, kas varētu liecināt par planētu veidošanos.
2006. gada 27. janvārī
Seminārs: Kosmisko objektu iespaids uz Zemi (3)
Otrdien, 2006. gada 31. janvārī plkst. 16.00 LZA augstceltnē, (Akadēmijas laukums 1) 2. auditorijā notiks Latvijas Fizikas biedrības seminārs "Kosmisko objektu iespaids uz Zemi".