FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 10. oktobrī

NASA veic Mēness virsmas spridzināšanu ūdens daļiņu meklējumos (5)

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) par veiksmīgu nodēvēja piektdien notikušo eksperimentu ar Mēness virsmas spridzināšanu, lai uzzinātu, cik daudz ūdens tajā ir, ziņo CNN. Misijas mērķis bija noskaidrot, vai uz Zemes pavadoņa ir sasalis ūdens.

lasīt tālāk »

2009. gada 25. septembrī

Ūdens uz Mēness? (5)

Liela daļa no Mēness virsmas varētu būt pārklāta ar ūdeni - tāds ir pārsteidzošais atradums, kuru veikuši trīs kosmosa kuģi, kuri ir atraduši pierādijumus par šīs vielas pēdām Mēness zemē.
Daudzi zinātnieki aizdomājās par iespējamo ūdens ledus iespējamo slēpšanos pārsvarā ēnotos krāteros pie Mēness poliem, kuri ir vieni no aukstākajiem reģioniem Saules sistēmā.

lasīt tālāk »

2009. gada 18. februārī

Iespējams, uz Marsa atrasts ūdens šķidrā agregātstāvoklī (11)

Ūdens uz Marsa
NASA kosmosa kuģis Phoenix, iespējams, ir nofotografējis šķidru ūdeni uz Marsa. Ūdens pilītes tika atklātas uz Phoenix kāju mehānisma, aparātam nolaižoties uz sarkanās planētas.

lasīt tālāk »

2009. gada 19. janvārī

NASAs atspoļkuģu pastardiena? (3)

Iespējams, ka jau 30. aprīlī tiks pārtraukta NASA atspoļkuģu programma, liekot ASV paļauties uz citu valstu kosmosa kuģiem, lai nogādātu tās astronautus un kravu orbītā, līdz tiks izstrādāti Orion, bet tas nenotiks ātrāk kā 2015. gadā.

lasīt tālāk »

2009. gada 3. janvārī

Robotiem uz Marsa - 5 gadi! (6)

Šodien, 3. janvārī, 5 gadu jubileju svin Spirit. Tā brālis Opportunity to sagaidīs pēc 21 dienas. Šie roboti uz Marsa veiksmīgi darbojas jau kopš 2004. gada janvāra. To izturība ir pārsteigusi visus, ņemot vērā, ka netika gaidīts, ka tie darbotos ilgāk par trim mēnešiem.

lasīt tālāk »

2007. gada 13. decembrī

Kosmiskais aparāts atklāj jaunus faktus par saules vēja izcelsmi (5)

Attēli, kas iegūti no NASAs finansētā teleskopa, kas atrodas uz Japāņu kosmiskās zondes, atklājuši jaunu informāciju par saules magnētisko lauku un saules vēju, kas negatīvi ietekmē satelītus, energosistēmas un komunikācijas uz Zemes.

lasīt tālāk »

2007. gada 6. decembrī

NASA zinātnieki apstiprina zibeņu esamību uz Venēras (5)

Venēra ir planēta ar ļoti skarbiem apstākļiem: augstu temperatūru un milzīgu atmosfēras spiedienu. Eiropas Kosmosa Aģentūras Venus Express misija apstiprina, ka papildus šiem nežēlīgajiem apstākļiem, Venēras atmosfēra rada zibeņošanu. Šis atklājums ir daļa no Venus Express misijas zinātniskajiem slēdzieniem.

lasīt tālāk »

2007. gada 8. martā

NASA paziņo, ka, lai aizsargātu Zemi no asteroīdiem, būtu vajadzīgs 1 miljards dolāru (12)

NASA zinātnieki ir paziņojuši, ka būtu pārāk dārgi izsekot visu Zemei potenciāli bīstamo asteroīdu un komētu gaitām.

Planētas aizsardzības konferencē Vašingtonā, NASA ierēdņi paziņoja, ka 90% no aptuveni 20 000 potenciāli bīstamo asteroīdu un komētu atrašana un izsekošana līdz 2020. gadam izmaksātu 1 miljardu dolāru .

lasīt tālāk »

2006. gada 9. martā

NASA publisko savu programmu kodus (2)

Ikdienā NASA darbinieki nevien pēta dažādus debesu ķermeņus, bet arī nodarbojas ar jaunu tehnoloģiju izstrādi, kas varētu palīdzēt nākotnes pētījumos. Šādi tiek izstrādātas arī dažādas programmas, kas kontrolē un vada NASA kosmiskos aparātus un vēlāk palīdz analizēt iegūtos datus. NASA ir publiskojusi dažu savu programmu pirmkodus, ļaujot ikvienam interesentam tos brīvi lietot, pilnveidot vai modificēt.

lasīt tālāk »

2005. gada 1. decembrī

Potenciāli mazākā planētu sistēma (4)

Mākslinieka skatījums.
Tiek ziņots, ka ar Spitzer (NASA) teleskopu ir atklāts planētu veidošanās process ārkārtīgi neparastos apstākļos - apkārt kosmiskajam objektam, ko sauc par brūno punduri (pārāk mazas masas dēļ degt nesākusi zvaigzne). Tas ir viens no mazākajiem zināmajiem brūnajiem punduriem, un tā masa ir tikai aptuveni 8 reizes lielāka par Jupitera masu, tādejādi tas ir pat mazāks nekā dažas citās planētu sistēmās zināmās planētas.

lasīt tālāk »

« Decembris, 2024 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva