FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Ziņas / Atslēgvārdi / open source
2011. gada 28. februārī

Fizmati uz Daugavas ledus negaidīti uzber grafiku, nevis uzrakstu (65)

Ls ~ 1/OSS
Naktī uz 27. februāri Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes un Datorikas fakultātes studenti uz sasalušās Daugavas ledus posmā starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem no kūdras uzbēruši matemātisku grafiku, kas kalpos par špikeri valdībai grūtajā budžeta konsolidācijas procesā.

lasīt tālāk »

2007. gada 19. oktobrī

Iznākusi jaunā Ubuntu versija (2)

Ubuntu Gutsy Gibbon
Iznākusi jaunā Ubuntu Linux operētājsistēmas versija Ubuntu 7.10 jeb Ubuntu Gutsy Gibbon (latviski “Apņēmīgais gibons”). Tajā ir iedzīvinātas vairākas jaunas iespējas un uzlabojumi. Datoriem, kuru aparatūra to atbalsta, ir pieejami modernie 3D efekti, kas sniedz papildus funkcionalitāti un padara ikdienas darbu daudz patīkamāku. Ubuntu vidē ir iekļauts arī ātrās meklēšanas rīks, kas izanalizē jūsu datora cietā diska saturu un ļauj ātri atrast dažādus failus vai dokumentus pēc to nosaukuma vai satura.

lasīt tālāk »

2007. gada 27. jūlijā

Atvērts ''Linux'' palīdzības portāls (25)

Pieaugot Linux un daudzu citu atklātā pirmkoda produktu popularitātei, lietotājiem arvien biežāk nepieciešama arī palīdzība šo produktu uzstādīšanā, pieskaņošanā un ikdienas ķibeļu novēršanā. Lai palīdzētu risināt šos jautājumus, ir izveidots Linux palīdzības portāls (http://palidziba.linux.lv), kurā interesentiem iespējams uzzināt par atklātā pirmkoda produktu lietotāju kopienu resursiem, kuros bez maksas var iegūt palīdzību dažādu jautājumu risināšanai. Tāpat lapā pieejama arī informācija par cilvēkiem un uzņēmumiem, kas piedāvā profesionālus atklātā pirmkoda produktu uzstādīšanas un uzturēšanas maksas pakalpojumus.

lasīt tālāk »

2007. gada 6. februārī

Skolēni Francijā saņems USB atmiņas ar atvērtā pirmkoda programmatūru (3)

Francijas valdība nolēmusi nākamā mācību gada sākumā skolēniem Parīzē izdalīt 175 000 USB zibatmiņas, kurās būs ierakstīta atvērtā pirmkoda programmatūra.

„USB atmiņas 15-16 gadu vecajiem skolēniem ļaus brīvi piekļūt savam e-pastam, Interneta pārlūkprogrammas grāmatzīmēm un citiem dokumentiem gan skolā, gan mājās, ciemos pie drauga, interneta kafejnīcā vai citur. Tajā pašā laikā tas noteikti ir lētāk, nekā dāvināt skolēniem piezīmju datorus,” teica Parīzes Reģionālās attīstības padomes runasvīrs. „Tas ir veids kā mazināt digitālo nošķirtību,” turpināja runasvīrs Žans-Baptists Rožērs.

lasīt tālāk »

2006. gada 8. septembrī

Atvērtā pirmkoda kustības blakusprodukti (626)

Ne viens vien būs dzirdējis par atvērto pirmkodu, tā aizstāvju cīņu pret programmatūras patentiem un visu šo fanātiķu balstīto kustību, kura radījusi tādas lietas kā GPL/BSD licences un dažādas programmas, kas tās izmanto. Bet ja nav īsti skaidrs, par ko ir runa, tad daudzas no programmām līdz ar to nelieliem aprakstiem latviešu valodā var apskatīt šajā lapā: www.atveries.lv

lasīt tālāk »

2006. gada 9. martā

NASA publisko savu programmu kodus (2)

Ikdienā NASA darbinieki nevien pēta dažādus debesu ķermeņus, bet arī nodarbojas ar jaunu tehnoloģiju izstrādi, kas varētu palīdzēt nākotnes pētījumos. Šādi tiek izstrādātas arī dažādas programmas, kas kontrolē un vada NASA kosmiskos aparātus un vēlāk palīdz analizēt iegūtos datus. NASA ir publiskojusi dažu savu programmu pirmkodus, ļaujot ikvienam interesentam tos brīvi lietot, pilnveidot vai modificēt.

lasīt tālāk »

2006. gada 7. februārī

Aptauja par atklātā pirmkoda programmatūru. (24)

Fizmati.lv aicina piedalīties zinātniskā pētījumā par atklātā pirmkoda programmatūras, piemēram, Linux, GNU/Linux, OpenOffice.org, Gimp, HTML-Kit, PHP u.c., izmantošanas iespējām un norisēm Latvijas skolās, augstskolās un sabiedrībā kopumā.

lasīt tālāk »

2005. gada 15. decembrī

"Atvērtā Eglīte" - neformāls seminārs par AP (8)

Nākampirmdien, 19.decembrī plkst. 18:00 LU galvenās ēkas pagrabstāva banketu zālē notiks "Atvērtā Eglīte". Tas būs neformālā gaisotnē ieturēts informatīvs seminārs par atvērto pirmkodu (AP) un dažādām tā produktu pielietošanas iespējām. Šajā pasākumā zinoši cilvēki pastāstīs par interesantām un ikdienā noderīgām lietām, ko ikviens var realizēt ar atvērtā pirmkoda produktu palīdzību.

lasīt tālāk »

2005. gada 1. decembrī

Kāpēc cilvēki izvēlas Linux? (21)

Ir noslēdzies "Open Source Development Labs (OSDL)" pētījums par Linux lietotāju darbstacijās. Šajā mēnesi ilgajā tiešsaites pētījumā piedalījās vairāk kā 3300 lietotāju. Pētījuma autori norādīja, ka šī pētījuma mērķis bija noskaidrot galvenos iemeslus, kāpēc lietotāji izvēlas Linux, kā arī lielākos šķēršļus, kas traucē pārejai uz Linux. Izrādās ka visbiežāk minētie iemesli ir jo "darbinieki prasīja Linux" un jo "konkurentiem izdevās veiksmīgi pāriet uz Linux"

lasīt tālāk »

2005. gada 29. jūlijā

Studenti rada open-source alu (8)

Kopenhāgenas informācijas tehnoloģiju Universitātes studenti atvērtā pirmkoda principus izved ārpus IT sfēras radot pasaulē pirmo open-source alus recepti. Savu alu viņi sauc "Vores Oel" jeb "Mūsu Alus" un šī vidēji stiprā zeltaini sarkanā alus 1.0 versija jau ir paspējis iegūt plašu popularitāti daudzās pasaules malās.

lasīt tālāk »

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva