FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 13. novembrī 11:02 

ASV pasu aizsardzība (9)

ASV pase

Jaunajās ASV pasēs tiks lietota datu kriptēšana, pasē būs čips kuru varēs nolasīt ar radio viļņu palīdzību, PIN koda aizsardzības mehānisms, metāla slānis visapkārt pasei, datu aizsardzības nolūkos un citi jaunievedumi.

ASV valdība plāno testēt jaunās pases uz valdības darbiniekiem no šā gada decembra, bet pilnībā jaunās pases laist apgrozībā no 2006. gada oktobra.
Daudzi kritizē šo ideju iebūvēt čipus pasēs, jo vēl ir daudz jautājumu, kas rada šaubas par pasu drošību un nevainojamību.

ASV savās pasēs taisās ieviest Radio frekvenču identifikatorus (Radio Frequency Identification), lai galvenokārt izvairītos no viltotājiem. Čipā atrodamā informācija būs tāda pati kā informācija, kas iedrukāta pasē, taču digitālo informāciju būs daudz grūtāk nepamanotizmainīt. Ieliekot pasi lasītājā, radio viļņi nolasīs vajadzīgos marķierus,ar kuru palīdzībupēcāk pārraidīs čipa informāciju.

Līdzīgas sistēmas ar marķieriem tiek izmantotas veikalos uzskaites kontrolei. Kad ASV departaments paziņoja, ka plāno pāriet uz jaunajām pasēm jau februārī, drošības eksperti iebilda.

Bez aizsardzības, pases varētu nolasīt attālināti, jebkurš svešinieks ejot garām varētu nolasīt pases datus. Arī valdība tādā veidā varētu izsekot cilvēkus, noziedznieki varētu nozagt cilvēku foto, pases numurus un citus personas datus cilvēkiem uz ielas. Ļaunākajā gadījumā čips varētu darboties kā detonators, aktivizējot spridzekli, tiklīdz kāds ar ASV pasi parādās darbības radiusā.

Kā aizsardzības mehānismu visiem iepriekš nosauktajiem trūkumiem, ASV valdība taisās pases vākos iešūt pret nolasīšanas materiālu, kas visticamāk būs vai nu metāla plāksnītes, vai metāla siets, kas neatļautu nolasīt čipa datus kamēr pase nav atvērta.

Kā otra aizsardzības metode būtu PIN kods, kartes lasītājam vajadzētu ievadīt kodu, lai varētu piekļūt čipa datiem. PIN kods būs atvasināts no datiem kas iedrukāti pasē, tāpēc pasi vajadzēs pirms tam noskanēt, lai varētu aktivizēt čipu. PIN kods ir arī nepieciešams lai komunikācija starp pases lasītāju un čipu būtu kriptēta.

ASV civilās datubāzes juristi, saka, ka valdībai vajadzētu atteikties no čipiem, tā vietā varētu izmantot daudz drošāku metodi kā kriptētu divdimensiju svītru kodu, kas izskaustu iespējamību datus nolasīt no attāluma. Čipu lietošana ir bīstams eksperiments un ir nepieciešami vairāk testi pirms uzsākt šādu pasu lietošanu, eksperti bilst.

Autors: Oskars Zīle  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: ASV, Pases
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2024 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
234567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva