Mūsdienu mobilo telefonu tirgū valda tendence sabāzt telefonos pēc iespējas vairāk dažādu lietu, tas protams ir labi, jo tā ievērojami pieaug mobilo telefonu funkcionalitāte, taču daudzi izstradātāji neņem vērā mobilo telefonu ierobežojumus un situācijas, kurās cilvēki tos lieto.
Mobilo telefonu galvenā fīča ir mobilitāte, bieži vien cilvēki tos lieto kustība - ejot, braucot vai kā savādāk pārvietojoties. Šīs darbības prasa zināmu uzmanību tāpēc, lai nodrošinātu drošību un lietošanas ērtumu mobilajiem telefoniem būtu jāpievērš pēc iespējas mazāk uzmanības. Slikti izstrādātas mobilās aplikācijas liek lietotājiem pievērst lielu uzmanību mobilajam telefonam nevis apkārtējai videi, tas apgrūtina telefona lietošanu un potenciali rada draudus lietotāja drošībai.
Tieši tāpēc balss komandas tik labi darbojas mobilajos telefonos, ļaujot lietotājam ērti manipulēt ar telefonu un pievērst pienācīgo uzmanību apkārtējai videi. Diemžēl balss komandas nevar lietot vienmēr. Piemēram, SMS ir ļoti populārs mobilo telefonu pakalpojums, bet tas liek lietotājam pievērst lielu uzmanību telefona ekrānam. Lai arī daudzi lietotāji ir iemācījušies veikli darboties ar mobilo telefonu taustiņiem, rakstīt SMS neskatoties uz telefonu nebūt nav viegli.
Morzes kods vai kāds tā atvasinājums varētu būt viens veids, kā risināt šīs problēmas. Ar šāda koda palīdzību varētu viegli rakstīt SMS neskatoties uz telefonu un nepinoties pa mazajiem telefona taustiņiem. Jā, Morzes koda atdzimšanas ideja šķiet samērā neticama, bet, ja tā padomā, tad tikai dažus gadus atpakaļ neviens neparko nebūtu ticējis, ka pēc pāris gadiem cilvēki rakstīs ar īkšķiem.
Lai iemiesotu šo klasisko komunikāciju sistēmu mobilajos telefonos tos vajadzētu aprīkot ar pietiekam lieliem skārienjūtīgiem paneļiem, lai tos varētu viegli atrast neskatoties uz telefona un lai ar tiem būtu ērti operēt dažādās situācijās. Signālu saņemšanai varētu izmantot esošo telefona mikrofonu. Ziņu sastadīšanai varētu izmantot vienu pogu, kā senajos laikos, vai arī divas - vienu priekš īsā un otru priekš garā signāla. Tā kā šajā gadījumā laiks nespēlē tik būtisku lomu ka kādreiz tad cilvēkiem būtu samērā viegli apgūt šo jauno komunicēšanas paņēmienu.
Morzes koda sistēmu iekļaušana mobilajos telefonos varētu atvieglot ne tikai SMS sastādīšanu, šādi varētu viegli operēt ar telefonu "hands-free" režīmā. Šo sistēmu varētu izstrādāt tā, ka, piemēram, divi īsie signāli ļautu atbildēt uz zvanu, bet trīs īsie pāradressētu to uz kādu citu numuru vai lietotāja balss pasta kastīti.
Plašākus prātojumus par šo tēmu var lasīt TE
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0