FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2011. gada 4. oktobrī 20:44 

Esi viens no fizmati.lv veidotājiem! (0)

Kā jau liecina tas, ka lasi šo rakstu, esi vismaz vienreiz apmeklējis šo lapu. Atļaušos pat minēt un izteikt cerību, ka esi regulārs fizmati.lv apmeklētājs. Ja tā, vai esi kādreiz domājis, kas un kāpēc raksta rakstus? Kas informē par aktuālo studiju dzīvē un zinātnē? Un kas ir šo cilvēku motivācija? Varbūt pašam ir gribējies izmēģināt roku kāda raksta veidošanā? Centīšos Tev īsi uz šiem jautājumiem atbildēt.

Fizmati.lv ir mājas lapa, kas pastāv nu jau vairāk kā 6 gadus un ļauj saviem lasītājiem gan uzzināt jaunumus dažādās jomās, gan tos komentēt, gan arī pašiem meklēt atbildes uz dažādiem jautājumiem forumā. Ir iespēja sekot līdzi notikumiem kalendārā, kā arī atbildēt uz interesantiem aptaujas jautājumiem. Salīdzinoši nesen fizmati.lv ir arī sadaļa ar  saitēm uz dažādiem fizmatu blogiem. Bet to visu Tu jau noteikti zini.

Tagad iespēja pielikt savu roku lapas uzturēšanā un veidošanā tiek dota arī Tev. Jautāsi kā? Pavisam elementāri. Izvēlies tēmu, kas Tev pašam šķiet saistoša, lai rakstīšanas process ir Tev tīkams. Ja vēlies, rakstu vari rakstīt no savas pieredzes, piemēram, par dažādām interesantām datorprogrammām, spēlēm, ar zinātni saistītiem notikumiem, konkrētu priekšmetu/ēdienu testiem utt.,utjp. Bet, ja baidies, ka pirmajās reizēs tā “no zila gaisa” rakstīt nespēsi, izvēlies par noteiktu tēmu vienu vai vairākus rakstus, iztulko tos un saliec kopā. Varu teikt no pieredzes, ka, ja tēma pašam patiks un pats to izpratīsi, tulkošanas un rakstīšanas process sagādās tiešām prieku.

Vai rakstu rakstīšana Tev uzliks kādus pienākumus? Viennozīmīgi nē. Mēs visi labi zinām, ka laiks visiem ir ierobežots – kāds ir aizņemts ar  darbiem, cits ar mācībām, bet brīvā laika reti kuram ir daudz. Tāpēc neviens nespiedīs un neliks Tev rakstīt biežāk, kā pats vēlēsies un spēsi. Protams, ņem vērā, ka, ja Tavi raksti būs interesanti, lasītāji gribēs tos vēl.

Kur likt uzrakstīto rakstu? Ja esi saņēmies un uzraksījis rakstu, tad vari to nosūtīt uz e-pastu info@fizmati.lv vai izmantot šo saiti. Bet, ja kļūsi par regulāru autoru, Tev pašam tiks sniegtas nepieciešamās pieejas fizmati.lv lapā rakstu publicēšanai.
Vai Tev ir jābūt fizmatam, lai rakstītu rakstus? Un atkal atbilde ir nē. Pietiks, ka esi šīs lapas entuziasts, neatkarīgi no vecuma, rases un fakultātiskās piederības, un ka rakstīsi par tēmām, kas interesē vismaz vairumu šīs lapas apmeklētāju.

Kāds labums Tev no rakstīšanas fizmati.lv? Rakstu rakstīšana sniegs Tev treniņu rakstīt par vairāk vai mazāk zinātniskām tēmām. Tas var turpmāk noderēt gan dažādu eseju un diplomdarbu rakstīšanā, gan pašam veidot koptāku valodas stilu, bez kā neiztikt gan prezentācijās, gan ikdienišķākās situācijās. Meklējot informāciju, arī pats uzzināsi daudz ko jaunu un pilnveidosi jau esošās zināšanas. Kā rakstu autoram Tev ir iespēja arī uzzināt, ko lasītāji domā par Tavu rakstīšanas stilu, kā arī komentāros diskutēt par Tevis izvēlēto tēmu.

Bet ir arī īpaši veiksmes stāsti. Piemēram, Mārtiņš Lūsis, kas rakstu skaita ziņā šobrīd ieņem 2. vietu starp fizmati.lv autoriem, vēl būdams students fizmatos, saņēma lielisku darba piedāvājumu, tieši pateicoties rakstītajiem rakstiem, kam sekoja (un joprojām turpinās) visai veiksmīga karjera. Mārtiņš pats saka: “Es  fizmati.lv sāku rakstīt, jo bija daudz lietu par datoriem, kuras man draugi bieži jautāja, tāpēc, uzzinot, ka ir tāda iespēja rakstīt ziņas fizmati.lv, es izdomāju, ka vajadzētu ar padomiem palīdzēt arī visiem pārējiem, kuriem tas varētu interesēt. Tā nu es rakstīju fizmati.lv, līdz mani pieņēma darbā žurnāls "NEXT" (biju "Computers" sadaļas žurnālists), bet drīz pēc tam man piedāvāja kļūt par portāla boot.lv galveno redaktoru.”

Vēl daži ieteikumi ir arī vienam no fizmati.lv veidotājiem Guntim Šmaukstelim: “Visi top fizmati.lv rakstītāji ir dabūjuši darbu pēc tam un vēlāk uzcēluši savu biznesu. Likumsakarība! Bet ja tā, tad vienmēr esi informēts par to, kas notiek apkārt Tavā jomā, jo, rakstot rakstus, jāsaprot, par ko tie ir. Tas arī palīdz izprast notiekošos procesus, piem., IT. Un šīs zināšanas veiksmīgi pielietot darbā/biznesā.... [..] Ja apskatās to sarakstu, tad es redzu Latvijas nākotni http://fizmati.lv/autori/, vai vismaz daudzus  cilvēkus, kas ir izsitušies. Tur vēl topā nav Mora, nez kāpēc. Šim arī savs bizness."

Autors: Ingrīda Buliņa  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: autori, fizmati.lv, raksti
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva