FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 22. augustā 12:29 

Lidojošā "kinozāle" (11)

Lielā kinozālē ietilpst kādi 800 cilvēki. Iztēlojieties šādu kinozāli lidojam pa gaisu! Nu tas vairs nav jāiztēlojas, jo lidmašīna Airbus 380 ir veikusi pirmo izmēģinājuma lidojumu. Sešu cilvēku apkalpes vadīta tā pacēlās gaisā no izgatavošanas vietas Tulūzā Francijā.


Airbus 380 ir pasaulē lielākā pasažieru lidmašīna, kas spēj pārvadāt 840 pasažierus vai 150 tonnas kravas. Tās spārnu plētums ir 80 metri un Boeing 747, kas līdz šim tika uzskatīta par milzeni, tai blakus šķiet maziņa. Ar Rolls Royce turboventilatoru dzinējiem apgādātais lidaparāts spēj bez degvielas uzpildes veikt 15 000 km garu lidojumu. Tas nozīmē, ka lidmašīna var, lieki netērējot laiku, aizlidot no Londonas līdz Sidnejai un atpakaļ.


Projekta realizēšanai tika patērēti 10 gadi un 13 miljardi ASV dolāru. Tuvākajā laikā tiks izgatavoti un testēti vēl trīs prototipi, bet 2006. gadā lidmašīna uzsāks regulārus lidojumus. Airbus kompānija jau ir saņēmusi pasūtījumus 149 lidmašīnu izgatavošanai. Pasaules lielākas lidostas, tai skaitā Hītrova Londonā gatavojas to uzņemšanai. Jaunās lidmašīnas pasažieri var cerēt ne tikai uz augstu komfortu un ātrumu, bet arī uz biļetes cenas pazemināšanos, jo, vedot tik lielu cilvēku daudzumu reizē, izmaksas uz vienu pasažieri samazinās aptuveni par 20%. Un jā, protams, pasažieriem lidojuma laikā var rādīt kino. Tad Airbus 380 tiešām kļūs par lidojošu kinozāli.


Šis raksts ir nācis no "Universitātes avīzes" un populārzinātniskā žurnāla "Terra"

Autors: I. Vilks "Terra"  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Lidmašīnas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva