FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 7. septembrī 18:46 

Lielo LU fakultāšu studenti drīzāk atteiksies no naudas, nevis seksa vai mīlestības (8)

Šajā nedēļas nogalē topošo LU studentu vidū tika veikta aptauja, lai noskaidrotu studentu vērtības un pašvērtējumu. Aptaujas rezultāti rāda, ka vismazāk jaunieši šobrīd ir gatavi atteikties no mīlestības (11%) un seksa (35%), izvērtējot savu izvēli starp naudu, seksu un mīletību, no naudas ir gatavi atteikties vairāk kā puse (54%) respondentu.

Pēc aptaujas rezultātiem, pirmkursnieki šobrīd labprāt uzsāktu jaunām intīmām attiecībām, tomēr „vienas nakts sakari” nav pieņemami 63% jauniešu. Šajā jautājumā pretrunīgs viedoklis valda starp dzimumdm. 69% vīriešu vienas nakts attiecības šķiet pieņemamas, turpretī 75% sieviešu domā pretēji.

Absolūts vairākums (84%) jauniešu tic augstākam spēkam, savukrāt, Dievam tic tikai 45% aptaujāto jauniešu. LU Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padomes priekšsēdētājs Kirils Solovjovs uzskata, ka mūsdienās cilvēce ir mainījusies un reliģija vairs nav ikdiena, taču cilvēkus joprojām nodarbina jautājumi, kurus tie nespēj izskaidrot. Līdz ar to viņi meklē atbildes kādos augstākos spēkos, taču katrs pēc savas pārliecības.

Jautājot par špikošanu pārbaudījumu laikā, 53% LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes studenti pauda pārliecību, ka pārbaudījumos jāļauj špikot, savukārt, 55% Fizikas un matemātikas, kā arī Datorzātņu fakultātes studenti uzskatīja, ka špikošana pārbaudījumu laikā nav pieļaujama. Kirils Solovjovs, runājot tieši par Fizmatu studentiem, uzskata, ka lielākā daļa no viņiem grib mācīties un iemācīties. “Manuprāt, lielākā daļa Fizmatu ir pārliecināti par saviem spēkiem un tikai nedaudzi grib kādu rezerves variantu gadījumā, ja nu viņi nespēj tikt galā ar pārbaudījumu paši.”

Interesants ir fakts, ka PedPsihu pirkursnieki (70%) savas saskarsmes spējas salīdzinot ar fakultātes biedriem, vērtē augstāk par vidējām un tikai 7 tās zemākas par vidējām

LU PPF Studentu pašpārvaldes vadītāja Jeļena Rižakova komentējot aptaujas rezultātus pieļauj, ka šis ir pēdājā laikā fenomens. „Rakstot CV un motivācijas vēstules, visu laiku borē, ka jāparāda augstais pašvērtējums. Tīri loģiski, ka neviens sevi nevēlas pieskaitīt pie vidējā, jo es taču esmu tik īpašs. Iespējams, ka pie vainas ir individuālisma kultūra, mēs esam palikuši ļoti amerikāniski-eiropeiski.”

Aptaujā piedalījās 119 respondenti, 73% sievietes un 27% vīriešu.

Aptauju realizēja Pēteris Jurčenko sadarbībā ar LU FMF Studentu padomi un LU PPF Studentu pašpārvaldi. Vairāk informācijas www.peterisjurcenko.lv
Paldies par pētījuma realizēšanu Ilzei Liepiņai (PedPsihi), Ingunai Zariņai (PedPsihi) un Justīnei Blāķei (Fizmati).07.jpg

Papildu informācija - www.peterisjurcenko.lv

Autors: Pēteris Jurčenko  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Aptauja, Fizmati, PPF
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Augusts, 2022 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva