Šovasar no 24. līdz 26. jūnijam Čikāgā Flotes piestātnē notiks kāds fantastisks pasākums, pēc kura ikdienas realitāte vairs nebūs tāda kā agrāk... "Wired" organizētā "NextFest 2005"izstāde pulcinās kopā pasaules labākos zinātniekus un pētniekus, kā arī drosmīgākos un novatoriskākos uzņēmējus. Šajās trijās dienās visi interesenti varēs iepazīties, aptaustīt un izmēģināt vairāk kā 100 dažādus nākotnes izpētes, izklaides, transportēšanas, zinātnes, medicīnas, komunikāciju un aizsardzības jomu eksponātus. Šajās dienās Čikāgā būs redzamas nākotnes mājas, roboti, lidojošas mašīnas, neredzamības mēteļi, privāti kosmosa kuģi un daudz kas cits.
Izpētes izgudrojumu paviljona vairākus interesantus eksponātus piedāvās NASA. Apmeklētāji, kurus neinteresē attālināti vadāmi aparāti un nākotnes Marsa pētnieku skafandri, varēs iepazīties ar Bērklijas Universitātes lidojošajiem robotiem.
Ja izpētes paviljona eksponāti lielāku iespaidu atstāj uz profesionāļiem, tad starp nākotnes izklaides industrijas rīkiem savas acis pamielot varēs arī vienkārši mirstīgie. Ja nezināt, vai androīdi sapņo par elektriskajām aitām, tad to varēsiet pajautāt personīgi Filipam K. Dikam (Philip K. Dick). Šī robota 36 servomotori atdarina zinātniskās fantastikas leģendas mīmiku, īpašs polimērs, ko sauc par Fruberu, veido neticami reālistisku mākslīgo ādu, bet speciāli kustību sensori tam ļauj uzturēt personisku acu kontaktu ar saviem sarunu biedriem. Pateicoties mākslīgajam intelektam un valodas simulatoriem, šis robots ir spējīgs uzturēt inteliģentas diskusijas.
Ja jums liekas, ka kāda ballīte tā īsti nevelk, tad, iespējams, nākamreiz ir jāuzaicina "Robotlab" mehāniskais DJ. Šis DJ būtībā sastāv no divām mehāniskām rokām, kas nenogurstot visas nakts garumā var spēlēt vinila ierakstus. Robotam nav vajadzīgas atpūtas pauzes vai kādi mākslīgi iedvesmas avoti. Tas māk skrečot un miksēt dažādus gabalus, lai cilvēki varētu baudīt bezrūpīgu uzdzīvi.
Ja kādam vēl liekas, ka šajā izstādē pietrūkst nākotnes elpas, tad jāmetas virtuālās cepumiņu vai pacmanu medībās, jo šajā izstādē būs arī futūristiskā Pekmana spēles versija. Savukārt, ja jūs ir pārņēmis satraukums un stress, tad jāatslābinās un jāpievēršas "Brainball" spēlei. Šī ir neparasta spēle, kurā uzvar pasīvākais spēlētājs. Abiem spēles spēlētājiem pie galvas piestiprina īpašus sensorus, kas mēra viņu alfa un teta smadzeņu viļņus, ko tās ģenerē, kad cilvēks ir mierīgs. Dators sensoru informāciju pārvērš īpašos signālos, kas kontrolē spēles galveno objektu - bumbu, ļaujot to pamazām dzīt pretinieka vārtu virzienā. Sēdi rāms, kontrolē situāciju un iedzen bumbu pretinieka vārtos.
Patīk peldēt? Gribi apskatīt ūdeņus? Izvēlies "Innespace" Eņģeli. Tas ir neparasts divvietīgs transporta līdzeklis, kas pa ūdeņiem pārvietojas līdzīgi kā delfīni. Zem ūdens ar to var traukties ar 30 km/h, bet virs ūdens pat ar 60 km/h lielu ātrumu. Savukārt tiem, kam nepatīk ūdeņi vai arī 60 km/h ir par maz, varētu interesēt "Buckeye Bullet". Šo Ohaio štata inženierzinātņu studentu elektromobīli darbina 400 zirgspēku elektromotors un vairāk kā 900 baterijas. Tas ir pasaulē ātrākais elektromobīlis un ir spējīgs attīstīt līdz pat 506 kilometriem stundā lielu ātrumu.
Un ar to vēl nekas nebeidzas, jo šajā izstādē būs vēl arī citi paviljoni, kuros dzīvē varēs redzēt to, ko līdz šim varēja redzēt tikai zinātniskās fantastikas filmās. Nepacietīgāki lasītāji bildes un sīkāku aprakstu par šīs izstādes brīnumiem var dabūt wired.com, bet pārējiem iesaku pagaidīt šī raksta otro daļu.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0