"New York Times" ziņo, ka Pentagons finansē 15 zinātnieku dramaturģijas un kinoscrnāriju rakstīšanas nodarbības. Ar šādu soli ASV Aizsardzības ministrija cer ar populāru mēdiju palīdzību modināt bērnos interesi par zinātni, lai ilgtermiņā nodrošinātu nācijas drošību. Šī liekas laba ideja, kā jautrā un interesantā veidā izraut Ameriku no tālākas grimšanas vienaldzībā un anti-intelektuālismā, taču vai tas liks bērniem uzmanīgāk klausīties fizikas stundās?
Tālu Holivudas kalnos elitāra zinātnieku grupa meklē pastāvīgu risinājumu lielākajām ASV ilgtermiņa drošības problēmām. Viņu darbu finansē ASV Gaisa spēki un armija, taču šoreiz ģenētiķu, nanotehnologu, aviācijas speciālistu un pat veterināra darbība ir krasi atšķirīga no visa ierastā, tas nav jauns masu iznīcības ierocis vai kāda jauna tehnoloģija, kas sniegtu amerikāņiem fizisku pārākumu pār citiem. Šoreiz zinātnieki mācās kā labāk rakstīt un veiksmīgāk pārdot kinoscenārijus.
Šis ASV Aizsardzības ministrijas jeb Pentagona projekts valsts nodokļu maksātājiem izmaksās aptuveni 25 000 dolāru. Elitārās vidusmēra pētnieku, inženieru, ķīmiķu un fiziķu grupas apmācību jaunam arodam ir uzņēmušies Amerikas kino industrijas pārstāvji.
ASV gaisa spēku vadība šādu soli skaidro sekojoši: "Arvien mazāk un mazāk skolēnu saista savu nākotni ar zinātni un inženierzinātnēm, arvien vairāk imigrantu pamazām ieņem daudzas atbildīgas vietas vadošajās valsts laboratorijās, izpētes centros un ražotnēs. Ja tā turpināsies un jaunie amerikāņi neatgriezīsies pie zinātnes, tad krīze ir neizbēgama," teica par šo projektu atbildīgais ASV Gaisa spēku pārstāvis Roberts J. Barkers. "Kas gan ir vēl labāks veids lai piesaistītu daudzus jauniešus zinātnei, kā filmu un TV šovu radīšana, kas zinātni parāda labā gaismā."
Plašāku šīs tēmas iztirzājumu var meklēt Slashdot'ā un "New York Times" lapā.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0