Slashdot.org plašumos šodien vērojami divi raksti, kas liek padomāt par anonimitāti un brīvību internetā. Viens no rakstiem norāda uz kādu Eiropas Savienības direktīvu par '..publisko elektronisko komunikāciju laikā radušos datu saglabāšanu..', kas būtībā nozīmē, ka visi dati par aptuveni 450 miljonu cilvēki interneta savienojumiem, datu plūsmām, e-pastiem, failu apmaiņu utt tiks uzglabāti, lai vēlāk vienmēr modrās varas struktūras varētu izmantot šo informāciju, lai cīnītos pret "noziedzību un terorismu".
Kāds cits raksts stāsta par kādu visnotaļ "Orvelisku datorčipu", kas tiktu uzstādīts lietotāju datoros (ar vai bez lietotāja piekrišanas) un ļautu tīmekļa vietnēm noteikt to apmeklētāju identitātes. Ideja jau laba, bet ko darīt, ja nevēlos, lai ikviens internetā varētu noskaidrot ko es skatos un kāpēc? Kaut kā nevilšus atmiņā nāk "1984"-tais.
Jā, protams, ar šādu tehnoloģiju palīdzību var panākt daudz laba. Es domāju neviens neiebildīs, ja policija paviesotos pie viena otra mēstuļotāja vai vīrusu izplatītāja. Tāpat saprotama ir arī vēlme apkarot pirātismu, pornogrāfiju un citas nelikumības, taču informācija jau izsenis tās īpašniekiem ir devusi zināmu varu. Bet kur ir vara, tur parasti apgrozās arī lielas naudas, savukārt naudas dēļ cilvēki ir gatavi uz dažādām cūcībām un ne tikai...
Mēs visi gribam dzīvot drošā un pārtikušā valstī, kur likumpārkāpēji saņem sodus par saviem nodarījumiem, tā dēļ mēs esam gatavi upurēt zināmu daļu savas brīvības, bet vai anonimitātes un brīvības zudums internetā neiznīcinās arī lielu daļu šī tehnoloģiskā fenomena pievilcības, spēka un iespēju? Tur klāt ko darīt, ja arī mūsu apkaimē sāk notikt patiesi Orveliskas lietas?
2005. gada 15. decembrī 14:19
Vai anonimitāte internetā iet uz galu...? (13)
Autors: Orvils Apskatīt komentārus »
Atslēgvārdi: Anonimitāte, Internets
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0