"Wired news" ziņo, ka trešklasnieki Kolumbijas Universitātes pamatskolā iespējams nekad mūžā nesaskarsies ar baiso skaņu, kad kāds skrāpē ar nagiem pa tāfeli, jo putekļainās tāfeles viņu klasēs ir nomainītas ar milzīgiem skārienjūtīgiem datoru ekrāniem.
Daudzās vietās Amerikā krītainās tāfeles aizstāj jaunas interaktīvas tāfeles (Smart board), kas ļauj skolēniem un skolotājiem darboties pie dažādiem uzdevumiem, sērfot internetā un veidot īsus video rullīšus.
Uz jaunajām tāfelēm gudrākie skolēni demonstrē pārējiem matemātikas uzdevumu atrisinājumus, viņi ar pirkstu galiem "raksta" uz tāfeles risinājumu un skaidro to pārējiem. Šādi risinājumi vēlāk tiek saglabāti atsevišķos failos uz skolotāja datora. Šāda pieeja skolēniem ļoti patīk un viņi labprāt rāda pārējiem, ko ir iemācījušies.
Skolotāji plaši izmato jaunās tāfeles, lai rādītu skolēniem visdažādākos mācību materiālus sākot no dažādām web lapām un beidzot ar speciāliem video rullīšiem. Pusdienu pārtraukumos interaktīvās ģeogrāfijas kartes uz jaunajām tāfelēm nomaina multfilmas. Tā skolēniem ir kā balva par čaklo mācīšanos.
Bez 150 000 skolām ASV šādas tāfeles ir arī 75 citās pasaules valstīs. 60% no visām tāfelēm ražo "Smart Technologies", šīs kompānijas prezidente Nensija Novltona uzskata, ka nākamo 5 gadu laikā šādas tāfeles būs ikvienā katras skolas klasē.
Šī jaunā tehnoloģija piedāvā skolēniem un skolotājiem tādas iespējas, ko divsimt gadu vecā krīta tehnoloģija nespēj. Ja skolēns pēkšņi grib zināt vai tārpiem ir smadzenes, skolotājs to var ātri noskaidrot internetā un dot skolēnam precīzu atbildi. Ikdienā bērni ir pieraduši pie interaktivitātes, jau ilgu laiku mājās viņiem ir "GameBoy’i" un "PlayStation’i", tagad arī skolās viņiem būs kas līdzīgs.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0