Ziņas / Datorika / Intel „Wolfdale” un „Yorkfield” debija atlikta uz 2008. gadu. „Penryn” nebūs „Hyper-Threading” atbalsta
2007. gada 1. februārī 20:54
Intel „Wolfdale” un „Yorkfield” debija atlikta uz 2008. gadu. „Penryn” nebūs „Hyper-Threading” atbalsta (0)
Pagājušonedēļ Intel sāka runāt par tā jauno 45 nanometru mikroarhitektūru („Penryn”), tomēr vakar tapa zināms, ka Intel nāksies atlikt jauno kodolu debiju. Tā vietā lai pirmos 45 nanometru procesorus laistu tirgū 2007. gada 4. ceturksnī, Intel nāksies savus plānus atlikt uz 2008. gada 1. ceturksni.
2008. gada 1. ceturksnī Intel plāno laist klajā 2 jaunus 45nm kodolus. Divkodolu procesora segvārds ir „Wolfdale”. Tam būs 1333Mhz maģistrāle un līdz 6MB liela kešatmiņa, kā arī Intel VIIV, vPRO, Intel VT, Intel TXT, Speedstep, Intel 64 bit un execute disable bit atbalsts. Tam vēl joprojām būs LGA 775 ligzda, taču to atbalstīs tikai jaunie Intel čipseti, kuru debija ir gaidāma šogad.
Tomēr tas vēl nav viss... Būs arī četrkodolu „Yorkfield”, kuram būs 1066Mhz maģistrāle, kešatmiņas izmērs līdz pat 12MB un tas atbalstīs tās pašas tehnoloģijas, kuras „Wolfdale”.
„Penryn” mikroarhitektūra („Wolfdale” un „Yorkfield” kodoli), ir zīmīga ar to, ka tā būs pirmā Intel mikroarhitektūra ar jauno SSE4 instrukciju atbalstu. Taču baumas, ka „Penryn” būs ar „Hyper-Threading” atbalstu, izrādījušās nepatiesas. „Hyper-Threading” ir tehnoloģija, kura ļauj operētājsistēmai (sākot ar „Windows XP”) vienu fizisko kodolu redzēt kā divus loģiskos kodolus, tādējādi uzlabojot procesora ātrdarbību gadījumos, kad vairākas programmas darbojas paralēli. Pirmo reizi šī tehnoloģija parādījās Intel „Pentium 4” procesoros, tomēr Intel to pārstāja izmantot, sākot ar „Core” mikroarhitektūru. Tomēr nav izslēgts, ka nākamajās „Wolfdale” un „Yorkfield” kodolu revīzijās varētu tikt iekļauts „Hyper-Threading” atbalsts.
Pāreja uz 45 nanometru ražošanas procesu samazina ražošanas izdevumus, enerģijas patēriņu un ļauj kodolā ievietot vairāk kešatmiņas, kā arī izvietot vairāk tranzistorus (ja 65 nm divkodolu „Conroe” procesoram ir 291 milj. tranzistoru, tad divkodolu 45 nm procesoriem „Wolfdale” būs 410 milj. tranzistoru). Tātad no tehnoloģiskā procesa samazināšanās iegūst gan ražotājs, gan patērētājs.
Izmantotie resursi:
www.theinquirer.net
www.wikipedia.org
www.intel.lv
Autors: Mārtiņš Lūsis Apskatīt komentārus »
Atslēgvārdi: Intel
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0