AssetMetrix pētījums rāda, ka mazāk par 24% no 251 pētījumā apskatīto Ziemeļamerikas korporāciju IT administratoriem atbalsta Windows XP SP2 instalēšanu. Kopā šie cilvēki ir atbildīgi par vairāk nekā 136 000 datoriem. SP2 viņi neinstalē, jo satraucas par sistēmas bojājumiem, ko tā var radīt.
Aptaujājot vairākus IT administratorus tika noskaidrots, kāpēc tik daudzi IT administratori atsakās instalēt SP2. Izrādās, tas nav viņu slinkuma vai nezināšanas dēļ, lielākā daļa administratoru ir norūpējusies par bojājumiem, ko datoriem var nodarīt SP2. Microsoft atzīst, ka pastāv zināms risks, bet tomēr uzskata, ka SP2 sniegtie uzlabojumi ir nozīmīgāki par iespējamajiem bojājumiem un riskēt ir vērts.
Lielākā daļa IT administratoru gan viņiem nepiekrīt. Viņu pieredze rāda, ka ir jāpieliek milzīgas pūles, lai atjaunotu normālu sistēmas darbību pēc SP2 instalēšanas, kad rodas lielas problēmas ar dažādu apakšsistēmu savietojamību. Ir dzirdēts pat par gadījumiem, kad pēc SP2 uzinstalēšanas parādās "zilais logs" un bez BIOS pārinstalēšanas dators vairs pat nestartējas.
Sistēmas updeiti neapšaubāmi ir svarīgi, tie aizlāpa caurumus un padara sistēmu drošāku. Turpmāk, ja jums nebūs uzinstalēta SP2, tad ikdienas Microsoft updeiti jums vairs nebūs pieejami, tāpēc eksperti secina,ka vienkāršajam mājas lietotājam SP2 varētu noderēt. Pastāv gan zināms risks, ka pēc SP2 uzinstalēšanas dators vairs nestartējas vai arī ir kādas problēmas ar vecākām programmām, bet jaunākajam programmām vajadzētu darboties un kopumā sistēmai būtu jābūt drošākai.
Visiem, kam nepatīk, ka Microsoft neļauj lietotājiem pašiem izlemt, ko darīt ar savu datoru un liek riskēt instalējot SP2, jo pretējā gadījumā jums vairs nepienākas arī neviens cits updeits, varu vienīgi ieteikt apsvērt pāriešanuuz kādu citu operētājsistēmu.
2005. gada 18. aprīlī 11:19
IT admini izvairās no Windows SP2. (3)
Autors: Orvils Apskatīt komentārus »
Atslēgvārdi: SP2, Windows XP
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0