FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 8. februārī 17:59 

Izstrādās stipendiju palielināšanas koncepciju (14)

Šodien, tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti, Latvijas Studentu apvienības pārstāvji vienojās par darba pie stipendiju fonda palielināšanas koncepcijas uzsākšanu un studentu veselības apdrošināšanas ieviešanas darba grupas izveidi.

Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) palielināt studiju izmaksu bāzes apjomu, palielinot stipendiju apjomu un to saņēmēju skaitu. „Pašlaik stipendijas apjoms ir 70 lati," informē Latvijas Studentu apvienības prezidents Uldis Luckāns, „šī summa ir pietiekama tikai pamatvajadzību nodrošināšanai, tomēr nav atbilstoša pašreizējam iztikas minimumam apjomam, un tās saņēmēju skaits ir aptuveni 17% no par valsts budžeta līdzekļiem studējošo skaita." Latvijas Studentu apvienība prasa palielināt stipendijas apjomu līdz 110 latiem mēnesī, pielīdzinot to ikmēneša iztikas minimuma preču un pakalpojumu groza vērtībai, kā arī nodrošināt finansējumu, lai stipendijas iztikas minimuma apjomā saņemtu visi par valsts līdzekļiem studējošie. „Ir svarīgi palielināt stipendijas apjomu un panākt to, ka katrs par valsts budžeta līdzekļiem studējošais to saņem," uzskata LSA prezidents. Latvijas Studentu apvienība un Izglītības un zinātnes ministrija vienojās, ka Latvijas Studentu apvienība izstrādās koncepciju, kuras ietvaros plānots stipendiju fonda palielinājums.

LSA aicināja IZM turpināt centralizēto eksāmenu reformu, kā obligātus ieviešot eksāmenus šādos priekšmetos – latviešu valodā un literatūrā, svešvalodā (pēc izvēles), matemātikā, kā arī dabaszinātnē (bioloģijā, fizikā, ķīmijā vai visu triju dabaszinātņu apvienotajā eksāmenā) un vismaz vēl 2 priekšmetos pēc skolēna izvēles. Arī izglītības programmu virzienu sistēma ir steidzami jāpārskata un jāuzlabo, lai neierobežotu skolēna iespējas apgūt kādu no priekšmetiem padziļināti, tādējādi liedzot iespēju sagatavoties studijām augstskolā.

Tikšanās laikā tika pārrunāti pētījuma „Studentu veselības apdrošināšana" rezultāti, kuru pagājušā gada novembrī un decembrī veica Latvijas Studentu apvienība sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Pētījuma mērķis bija noskaidrot studentu attieksmi pret veselības apdrošināšanu, pēdējā gada laikā izmantotos veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī iepriekšminēto rādītāju īpašības atkarībā no respondentu materiālā nodrošinājuma. Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Latvijas Studentu apvienības prezidents Uldis Luckāns vienojās par darba grupas izveidi, kurā aicinās piedalīties ne tikai Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Studentu apvienības, bet arī Veselības ministrijas un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjus.

Autors: Katrīne Pļaviņa  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: stipendijas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva