Labs piemērs ir Suqianas pilsēta - tur visai nesen tika atklāta šāda iestāde, kuras pārstāvji savā sfērāir speciālisti - lielākajai daļai ir reāla darba pieredze sabiedriskajās attiecībās. Lu Ruchao, kurš ir viens no 26 darbiniekiem, to komentē šādi: "Čata istabas ir centri sabiedriskai domai, tāpēc ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību šīm vietām."
Tiesa, Suqiana nebūt nav vienīgā vieta, kur ir izvērstas šādas propagandas kampaņas. Līdzīgas darba grupas tiek veidotas arī citās pilsētās un līdz 2004. gada beigām Beijingā šim nolūkam vien tika speciāli izglītoti 127 valsts ierēdņi.
Tas vēlreiz norāda uz Ķīnas valdības izmisīgo cīņu pret interneta iespējām brīvi komunicēt, ko izmanto apmēram 100 miljoni Ķīnas interneta lietotāju. Un tā kā šis skaitlis ir visai iespaidīgs, tad tas nozīmē Ķīnā vēl neredzētu pieeju relatīvi brīvai un neierobežotai ziņu un viedokļu apmaiņai.
Lai arī valdība ir slēgusi tūkstošiem interneta kafejnīcu, tā ir sapratusi, ka tā nav pareizā pieeja, turklāt pieeja tiešsaistes saturam dod arī milzīgas priekšrocības cilvēku tehnisko iemaņu attīstīšanai.
Tādēļ tā vietā ierēdņi ir ķērušies pie sarežģītākām metodēm, lai kontrolētu internetu smalkā, bet tajā pašā laikā spēcīgā ceļā - vismaz tā apgalvo pati propagandas komanda.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0