BBC ziņo, ka Singapūrā zinātnieku grupa strādā pie klasiskās "Pacman" spēles jaunas versijas, ko ar virtuālās realitātes tehnoloģijas palīdzību pilsētu ielās varētu spēlēt īsti cilvēki. Ikviens spēlēt gribētājs, kas ir iegādājies īpašu aprīkojumu, kas sastāv no speciāla datora un virtuālās realitātes brillēm var fiziski piedalīties spēlē.
Spēlētājs var izvēlēties un spēlēt Pacmanu vai spoku komandā. Savukārt centrālā datorsistēma ar GPS un bezvadu tīkla palīdzību seko līdz visu spēlētāju atrašanās vietām un koordinē spēles gaitu.
"Human Pacman" izstrādi vada Adrians Deivids Čeoks un viņa kolēģi no Singapūras Nacionālās universitātes "Mixed reality" laboratorijas. Viņu spēle izmanto dažādas mūsdienu bezvadu tehnoloģijas, lai ļautu spēlētājiem izbaudīt reālās dzīves un digitāli uzlabotās virtuālās spēles vides kombināciju.
Apvienojot reālo un virtuālo pasauli "Human Pacman" spēlētāji ar īpašu 3D briļļu palīdzību patiešām "redz" uz ielām izkaisītos virtuālos cepumiņus un izejot tiem cauri var arī "apēst" tos. Ja spoks virtuālajā spēles laukuma noķer spēlētāju, tā "likvidācijai" viņam ir jāpiesit pie spēlētāja pleca.
Spēlētāju atrašanās vietas virtuālajā 3D Pac-pasaulē tiek visu laiku atjauninātas un citi spēlētāji tiešsaistē var sekot līdz spēles gaitai. Visi interesenti var palīdzēt vai nu spokiem vai Pacmaniem ar SMS palīdzību dodot tiem kādus vērtīgus norādījumus.
Spēle tika testēta Singapūras universitātes studentu pilsētiņā 70 x 70 metru lielā spēles laukumā. Četru spēlētāju spēle vidēji tika izspēlēta 10 līdz 20 minūšu laika. Līdzīgs projekts tiek realizētas arī Dienvid-Austrālijas Universitātē, kur tiek veidota "Quake" spēles virtuālā versija.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0