FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2005. gada 17. jūlijā 18:48 

Kvantu mehāniķis ar sarkano diplomu (0)

foto: Latvijas Avīze

Diplomu kaudzītē no tradicionālajām zaļajām vai zilajām diplomu krāsām kāds izceļas. Sarkanos diplomus saņem studenti, kuri augstskolu beiguši ar izcilību. Šādu vērtējumu students var iegūt, ja bakalaura programmas apgūšanas laikā novērtējums studiju priekšmetos nav zemāks par 10, 9 un 8 ballēm un beigu pārbaudījumu vērtējums ir vismaz 9 balles.


Ar formulām nepiedzima


Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes studentam Kasparam Dadzim (22 gadi) četros gados ir izdevies iegūt atzīmes, kas nav zemākas par astoņām ballēm, un tādējādi augstskolas izlaiduma dienā tikt pie sarkanā diploma, vēsta raksts www.la.lv


"Noteikti nevarētu teikt, ka tas bijis mērķtiecīgs lēmums. Studiju laikā apguvu, kas mani pašu interesē. Ar fizikas likumiem galvā piedzimis neesmu, tāpēc mācībās bija jāiegulda darbs - jāapgūst dažādas teorijas, to matemātiskais formulējums, jārisina uzdevumi," stāsta izcilnieks.


Darbs, kristāli, modelēšana


Jau vidusskolā Kasparam vislabāk padevās eksaktās zinātnes. Kaspars: "Vidusskolā fizikas stundās sapratu, ka fizika ļauj vērot un izprast dažādas norises, pamanīt neparasto ikdienišķajā."


Līdzās studijām LU Kaspars kopš otrā kursa arī strādā un uzskata, ka fizikas studentiem vēlams studiju gadu otrajā pusē piestrādāt fizikas jomā kādā institūtā vai laboratorijā.


"Strādāju fizikas nodaļā pie profesora Andra Muižnieka. Darbs notiek starptautisku sadarbības projektu ietvaros un ir saistīts ar kristālu audzēšanas matemātisko modelēšanu. Tā man ir ne tikai iespēja papildus mācībām praktiski darboties lietišķajā fizikā, bet arī pelnīt iztiku. Saprotams, arī diplomdarbu rakstīju saistībā ar mūsu projektu. Izstrādājot darbu, četrus mēnešus Erasmus/Socrates studentu apmaiņas programmas ietvaros arī uzturējos mūsu sadarbības institūtā Hannoverē, Vācijā. Darba iespējas fizikas jomā parādās arvien vairāk un kļūst labāk apmaksātas, tādēļ domāju, ka fizikas studijas Latvijā ir perspektīvas," optimistiski teic Kaspars Dadzis. Kopmītnēs mācīties netraucēja


Kaspars nāk no Liepājas rajona Grobiņas, tālab četrus gadus dzīvoja LU kopmītnēs: "Kopmītnēs ir iespējams mācīties, ja pašam ir vēlēšanās. Pārējie gan dažreiz draudzīgi pabrīnījās, kā es varu tik daudz mācīties. Bet, ja priekšmets mani interesē, mācīties vieglāk. Man ļoti patīk kvantu mehānika un ar to saistītie priekšmeti. Tajos varēja ieraudzīt, cik daudz cilvēka prātam grūti izprotamu paradoksu ir pasaulē."


Kaspars kā jau izcilnieks nekad nevienu eksāmenu vai ieskaiti nav kārtojis otrreiz: "Labāk kādu nakti pirms pārbaudījuma gulēju mazāk, lai sagatavotos. Iegūtais diploms ir labs vērtējums pirmām kārtām jau man pašam, bet ne tādēļ, lai kādam pavicinātu sarkanos vāciņus. Savā CV, protams, varu ierakstīt, ka esmu studējis ar izcilību, bet daudz lielāka nozīme ir manai līdzšinējai darba pieredzei."

Autors: Dace Fisenko, LA  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: kvantu mehānika
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva