Gribēju jau piebilst, ka, lai projekts vainagotos ar panākumiem, tam jābūt nepārprotami saistītam ar Free Software/Open Source pielietojumu, bet tad nejauši ieskatījos nolikumā un ieraudzīju konkursa nosaukumu... Protams, privātam biznesam nevar liegt pēc patikas popularizēt savu vārdu, rīkojot šādus konkursus, taču valsts iestādēm būtu no šāda veida pasākumiem, kuru mērķis ir kādas vienas konkrētas iestādes voluntāras idejas realizācija ar mērķi lobēt savu produkciju, turēties pa *lielu* gabalu.
šitik atklāti zagt cilvēkiem idejas, turklāt balvā solot kaukādus sūda devaisus. vienkārši nožēlojami :(
Ir vairāki šāda tipa konkursi telekomunikāciju un datÅrzinātņu studentiem: zīmensa, zamsunga u.c. Reizēm stipendijas sasniedz tikvien kā knapu mēnešalgu...
Par ideju zagšanu - nu kaut kā tak milzīgajām kompānijām pie tām "inovācijām" jātiek, un ja studentiem trūkst apņēmības savas idejas pašiem realizēt, tad, ja tās tiek lēti atdotas Microsoft'am vai kam citam, tad tas manā skatījumā pārējiem ir vērtīgāk nekā kārtējais plauktā ieliktais un aizmirstībai nolemtais darbs. Bet par balvām runājot - laikam jau tās ir pietiekami lielas, lai studenti uz to konkursu pieteiktos. Turklāt šāda konkursa ieguvums dalībniekiem ir ne jau tās balvas vien, bet arī labs ieraksts iekš CV. Un atvērtā koda komūna ar savu konkursu balvām arī nevar pozitīvi izcelties. Piemēram, FreeBSD rīkotajā konkursā par jauna logo izstrādi solīja balvā 500$, bet Mozilla Firefox aicinot filmēt reklāmas video rullīšus, sola nedēļas labākajam 50$, bet mēneša labākajam - 500$. Arī diezgan nožēlojami...
jaa, bet no iesaistīšanās open source iegūst visi, kamēr atdodot idejas MS, tās var tikt patentētas, vēl galu galā nerealizētas un nevienam nekāds labums nebūs.
Par patentēšanu: Nevar tikt patentētas, ja (šajā gadījumā) bakalaura darba izstrādātājs savu darbiņu laicīgi publicē (vai aizbrauc uz kādu valsti, kur darbojas programmatūras patentēšanas sistēma, samaksā naudiņu un nopatentē savu ideju). Vot tā, lūk!
Ko šāda iespēja dod man kā studentam: - Praksi diezgan nopietnā uzņēmumā - Pieredzi, ko es nekad nevarētu iegūt "kodējot kaktā" - Nozīmīgu ierakstu CV - Ja paveicas, labus kontaktus - Iespēju redzēt kā lietas notiek citur pasaulē - $$$ Par visu šito M$ aizņemas kādu manu ideju, kura latvijas apstākļos tā pat paliktu nerealizēta. Kāda jēga šeit ir piesaukt Open source vai līdzīgas lietas?? Ja MS piedāvā šādu iespēju, tā ir jāizmanto un lai kā arī kādam tas nepatiktu MS joprojām ir ietekmīgākais IT uzņēmums pasaulē. Ja nākamgad būs šāda iespēja noteikti domāju piedalīties šajā programmā!
Droši vien stdiju līgumus nelasat. Tad lūk bakalaura darbā vai uz studiju laikā izstrādātu lietu patentiem var pretendēt arī LU. Kaut kas tāds tur bija... Tā kā.. matians koders arī Latvijā ir MK
pi: studiju liigumus lasiit nemaz NELJAUJ - jaaparaksta uz aklo. domaaju, ka par to IR JAAKLIEDZ. un jaasiestaajas juristos, tad jaaiesuudz fakin FMF par shaadu netaisniibu. eerik - visus labumus, ko mineeji dod arii piedaliishanaas opensourcaa. bet, ak, vai - shie nepiedaavaa? atliek tikai pieregjistreeties jebkuraa OSS CVS. iesaki savu ideju un realizee to! vareesi tad - dabuut praksti, pieredzi kodeejot komandaa; ierakstiit CV, ka (1) esi atbalstiijis programmu briiviibu, (2) esi kodeejis softu X; kontaktus ar labiem koderiem, kas, iespeejams, ir augstos amatos; iespeeju redzeet kaa lietas dara lieli viiri. jaa, nevari dabuut naudu, taisniiba. ja ar OSS grib pelniit naudu, tad ir jaabuut projektam pie ruljijem, nevis kaut kur apakshaa.
Turklāt cilvēki, kas darbojas/kodē open source visiem, patīk, jo viņi iemācās izmantot/jūtas brīvi tajā ko ir radījuši citi un var ātri un lēti taisīt visādus brīnumus vai vienkārši specifiskām vajadzībām pielāgot savu uzkodēto vai to ko ir uzkodējuši citi tajā projektā kurā tu esi iesaistījies. Ja tu uzkodē kaut ko labu priekš kāda svarīga AP projekta viegli var tikt par "konsultantu" un pelnīt naudu sēdot mīkstā krēslā un stāstot citiem kā liets būtu jādara. Turklāt atvērtā pirmkoda kodēšanai ir arī tas bonuss, ka ap produktiem ir labi komjunitiji, kuros ir arī daudzi svarīgi džeki (ne tikai koderi), kas tev vajadzības gadījumā var palīdzēt atrast darbu... Vajagtik pierādīt sevi un tad atliek tikai paprasīt.
Atkal opensource piekriteeji saak chiiksteeet... :)
Atkal cilvēki, kam tas nepatīk neuzdrīkstas savus iebildumus teikt personiski... kauns par sevi?
1) Ērikonkul, es nevienu neatrunāju no iesaistīšanās šādā projektā, vēlmes iegūt kontaktus un $$$, kā arī iespējas redzēt, kā lietas notiek citur pasaulē, pat piesaukdams opensourci. Un neesmu redzējis, ka kāds cits būtu atrunājis. Tādēļ arī neredzu iemeslu klusēšanai par opensourci, jo man kā nabadzīgam, briļļainam ideālistam ļoti patiktu, ja šāda veida konkursos nebūtu vārda brīvības ierobežojumu - tas maksimizētu objektivitāti, jo, manuprāt, galvenajam būtu jābūt jauna talanta atrašanai, nevis līdzekļiem, ko viņš izmanto mērķa sasniegšanai (cita lieta - kā jau minēju - privāta, pelnoša iestāde (ne labdarības fonds), bez šaubām, ir tiesīga rīkoties pēc saviem ieskatiem). Toties no uzskata, ka pieminētajām valsts iestādēm, principā, da jebkādām valsts iestādēm jāturas no šāda veida pasākumu organizēšanas pa lielu gabalu, gan nespēšu atteikties. 2) Un vēl Ērikonkul - par idejas realizāciju, neatkarīgi no tā, Latvijas vai ne-Latvijas apstākļos - ja ideja tik tiešām ir spēcīga - vislabākais risinājums ir par tās realizāciju uzņemties atbildību, celties un krist pašam tās autoram. Precīzāk formulējot - nevis čīkstēt un patētiski gaidīt, kad atnāks labais onkulis un pienesīs idejas realizācijas iespēju klāt uz paplātes, bet gan pašam sevi pieteikt un meklēt iespējas izvērsties. Pārāk daudz uzmanības veltīju Ērikonkulim. Patiesībā šis iet ārā visiem.