FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2008. gada 3. oktobrī 11:27 

Tikšanās ar DN vadītāju profesoru Juri Borzovu (22)

Šī gada 1. oktobrī norisinājās tikšanās ar Datorikas Nodaļas (DN) vadītāju profesoru Juri Borzovu, kuras mērķis bija veicināt atgriezenisko saiti starp akadēmisko personālu un studentiem.

Pirmais un šķiet arī nozīmīgākais tikšanās temats bija Datorikas Fakultātes izveidošana. Iespējams, ka vēlāk tiks veidots atsevišķs raksts par šo tēmu, bet šoreiz tikai daži vispārēji plusi un mīnusi.

+ Fakultātes vadība atrastos krietni tuvāk. T.i. Datorikas studentiem nebūtu nepieciešams svarīgos jautājumos doties uz Zeļļu ielu, jo LU satversme neļauj būtiskas funkcijas deleģēt nodaļām.
+ Datoriķi oficiāli tiktu pārstāvēti visos sev nozīmīgajos notikumos.

- Studentu Pašpārvaldes tiktu sadalītas un līdz ar to arī tiktu pārdalīts to finansējums. Tomēr pastāv iespēja saglabāt kopīgu SP, ja vien ir vēlme to darīt.

Tālākajā sarunas gaitā izskanēja viedoklis par to, ka ir mazinājusies studiju kvalitāte un samazinājies studentu veicamā darba apjoms. Uz šo jautājumu Borzova kungs atbildēja, ka problēma pamatā slēpjas faktā, ka valsts nav spējīga nodrošināt savu studentu iztikšanu. Tā rezultātā studentiem ir nepieciešams aktīvi piedalīties darba tirgū no kā izriet laika trūkums, ko varētu veltīt mācībām. Tādēļ arī šobrīd nav iespējams palielināt akadēmisko darba apjomu. Nākamais aktuālais temats bija kursa „Datoru tīkli” valodas barjera (visi mācību materiāli ir angļu valodā). Izskanēja jautājums vai pastāv iespēja šo kursu pārceltu uz vēlāku laiku, jo ne visiem studentiem ir nepieciešamais angļu valodas zināšanu līmenis, kas tiek izlīdzināts ar kursu „Profesionālajā Angļu valodā” pirmā semestra laikā. Uz šo jautājumu tika rasta atbilde, ka tiks sniegta palīdzība no pasniedzēju puses arī pārbaudījumu laikā, ja tā būs nepieciešama tieši izpratnes jautājumos, kā arī tiks meklēti globālāki risinājumi – iespēja apgūt teorētisko materiālu kādā citā, piemēram, krievu valodā.

Arīdzan izskanēja viedoklis, ka maģistrantūras studentiem prezentējot savus darbus ir nepieciešami stingrāki prezentācijas kritēriji. Arī šis jautājums tikšot risināts.

Nobeigumā vēl jāpiebilst, ka Datorikas Nodaļas vadītājs aicina studentus izteikt savu viedokli par visu, kas saistīts ar mācībām, lai mācību procesu un programmas veidotu maksimāli pielāgotas studentu iespējām un vajadzībām.
Protams, nav garantiju, ka visi piedāvājumi tiks apstiprināti, jo, citējot profesoru Borzovu: „Absolūta domu vienotība ir tikai kapos”, tomēr konstruktīviem piedāvājumiem vienmēr tiks atrasts risinājums.

Autors: Renārs Ronka, Uģis Lazdiņš  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva