Pasaules attīstītākajās valstīs saziedotie datori vairo un apmierina Āfrikas cilvēku vēlmi iegūt datoru. Āfrikā jauns dators cilvēkiem izmaksātu aptuveni vesela gada ienākumus. Liekas, ka Masai Mara atrodas nekurienes vidū, jo uz visām pusēm plešas plašas tukšas zemes platības. Pirms pieciem mēnešiem tuvējajā Kilgoras skolā parādījās pirmais dators 100 kilometru rādiusā, Cilvēki pirmo reizi ieraudzīja šo tehnikas brīnumu.
Saviem spēkiem Āfrikas skolēni nekad nevarētu tikt pie datoriem, jo tie vienkārši ir pārāk dārgi. Lai šīs datorklases atklāšanā piedalījās arī kāds Kenijas ministrs, stāsts par datoriem šajā skolā sākas kādā Londonas noliktavā. Šajā noliktavā mājo "Computer Aid International", kas veciem datoriem dod otro elpu maz attīstītās valstīs.
Cilvēki, kas stāv aiz šī projekta mēneša laikā saņēma vairāk kā 2000 datoru, kas citādāk būtu vienkārši izmesti ārā. Datorus ziedo gan atsevišķi cilvēki, gan universitātes un lielas korporācijas. Pirms tālāka ceļa visi datori tiek rūpīgi pārbaudīti un iztīrīti. Tālākā ceļā dodas jaudīgākie un labākie datori, kas varētu veiksmīgi darboties vismaz vēl kādus trīs līdz piecus gadus. No "Computer Aid International" noliktavām ik brīdi pie saviem jaunajiem saimniekiem savu ceļu ir gatavi uzsākt līdz pat 1000 datori.
Vienā brīdī šī labdarības organizācija saņēma vairāk datoru, kā tās partneri maz attīstītās valstīs spēja izdalīt, tāpēc tagad tiek meklēti jauni partneri, kas varētu palīdzēt izdalīt vecos datorus tiem, kam tos patiešām vajag.
Organizācijas pārstāvji norāda, ka dalot datorus nedrīkst aizmirst arī par kvalitatīvu apmācību, lai no šī dāvinājumu patiešām būtu kāda jēga. Kopš šīs labdarības akcijas uzsākšanas aptuveni 40 000 lietotu datoru ir nosūtīti uz Āfrikas valstīm, vēl 10 000 datoru ir nosūtīti uz citām valstīm.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0