FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2008. gada 30. martā 13:49 

Zināmi valsts informātikas olimpiādes uzvarētāji (5)

25. un 26.martā Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centra rīkotajā valsts informātikas olimpiādē skolēniem, kas šogad notika ar Lattelecom grupas uzņēmuma Lattelecom Technology atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļu, 8.-10.klašu grupā 1.vietu ieguva Eduards Kaļiņičenko un Oļegs Ošmjans, bet 11.-12.klašu grupā – Aleksejs Fomins.

Jaunākajā grupā tika izcīnītas trīs 3.vietas – tās ieguva Kārlis Seņko, Vitālijs Gagunovs un Kaspars Ozols. Savukārt vecākajā grupā 2.vietu izcīnīja Matīss Stopiņš un Aleksandrs Polocks, 3.vietā atstājot Krišjāni Prūsi un Mārtiņu Frolovu.

Uzrunājot valsts olimpiādes dalībniekus, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe uzsvēra, ka nav jābūt lielam, lai sasniegtu augstus mērķus. Viņa piebilda, ka valsts informātikas olimpiādes dalībnieki jau tagad sasnieguši daudz, ir vieni no zinošākajiem un daudzsološākajiem Latvijas jauniešiem. „Paldies skolēniem par interesi un uzdrošināšanos, paldies skolotājiem, kuri saskatījuši talantu šajos jauniešos, kopuši un veidojuši tos” – atzīmēja T.Koķe, novēlot panākumus skolēniem gan turpmākajās izglītības gaitās, gan piedaloties Baltijas un pasaules olimpiādes, jo katrs šāds solis un sasniegumi liek mūsu valsts vārdam izskanēt pasaulē un stiprina Latvijas kā konkurētspējīgas valsts identitāti. „Atbilstoši savai izglītībai Latvijā strādā 58% augstskolu absolventu. Taču būtiski ir arī tas, cik absolventu strādā savu sirds darbu,” norādīja Lattelecom Technology valdes priekšsēdētājs Valdis Lokenbahs, novēlot olimpiādes dalībniekiem atrast savu sirds darbu un paužot cerību, ka tas būs saistīts ar IT nozari.

Savukārt LU Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļas vadītājs, profesors Juris Borzovs uzsvēra olimpiāžu nozīmi ikviena skolēna izaugsmē – lai arī šajā reizē neizdevās uzvarēt, taču piedalīšanās valsts mēroga sacensībās ir vērtīga pieredze nākotnes mērķu sasniegšanā.

Laureāti tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām, ko pasniedza izglītības un zinātnes ministre T.Koķe. Savukārt vērtīgas balvas – mūzikas atskaņotājus Apple iPod Touch, fotoaparātus, bezvadu tastatūras un peles - uzvarētājiem nodrošināja Lattelecom Technology.

Pasākuma vadītājs, LU Informātikas mūžizglītības katedras vadītājs, LU asociētais profesors Māris Vītiņš nosauca pretendentus – Eduards Kaļiņičenko, Oļegs Ošmjans, Kārlis Seņko, Vitālijs Gagunovs, Kaspars Ozols, Normunds Vilciņš, Pēteris Eriņš, Deniss Prohorenko, Artjoms Iškovs, Toms Jakunovs, Marks Zeļdes, Agris Mucenieks, Deniss Paltovs (jaunākā grupa) un Aleksejs Fomins, Matīss Stopiņš, Aleksands Polocks, Krišjānis Prūsis, Mārtiņš Frolovs, Pāvels Dubins, Kirils Rodins, Pavels Cupikovs, Artūrs Jefimovs (vecākā grupa), kuri piedalīsies atlases kārtā dalībai Baltijas valstu informātikas olimpiādē, kas no 17.-23.aprīlim notiks Polijā. Savukārt Baltijas olimpiādē labākos rezultātus sasniegušie Latvijas skolēni augustā dosies uz pasaules informātikas olimpiādi Ēģiptē.

Valsts informātikas olimpiādē piedalījās pārstāvji no Aizkraukles, Bauskas, Balvu, Cēsu, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Limbažu, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Rīgas, Saldus, Talsu, Tukuma, Valkas, Valmieras rajona un Rīgas, Daugavpils un Ventspils pilsētas, kopskaitā –piedalījās 82 dalībnieki. Sacensības notika divās grupas – 8.-10. un 11.-12. klases skolēniem, katrai grupai risinot savus uzdevumus.

Valsts informātikas olimpiādi organizē un vada Izglītības un zinātnes ministrijas iestāde – Izglītības satura un eksaminācijas centrs sadarbībā ar LU Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļu.

Autors: LU preses centrs  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva