Cilvēkiem patīk sapņot par to kā būtu, ja viņiem būtu dažādas superspējas un domu lasīšana ir daudzu cilvēku topu augšgalā. Nature Neuroscience tika publicēti divi pētījumi, kuros zinātnieki spēlējas ar šo fantāziju. Pētot kompjūter tomogrāfijas attēlus zinātniekiem izdevās "nolasīt" pacienta domas un noteikt kāda tipa attēlus viņs pēdējā laikā ir skatījies.
Pētnieki Japānā un Printstonas Universitātē veica eksperimentus, kuros to dalībniekiem tika parādīti attēli ar astoņu dažādu izkārtojumu līnijām. Viņiem izdevās noskaidrot, ka kompjūter tomogrāfijas rezultāti atšķīrās atkarībā no pacientam parādītās bildes tipa. Zinātnieki izveidoja speciālu datorprogrammu ar kuras palīdzību viņi spēja veiksmīgi noteikt kāda tipa attēls pacientam tika rādīts. Parādot cilvēkam divu dažādu tipu attēlus reizē un liekot koncentrēties tikai uz vienu no tiem, zinātnieki ar savas programmas palīdzību varēja noteikt uz kuru no attēliem pacients bija koncentrējis savu uzmanību.
Līdzīgā eksperimentā Londonā zinātnieki tā dalībniekiem ļoti ātri rādīja vairākus attēlus, tā ka pēc tam eksperimenta dalībnieki nespēja precīzi pateikt kādi attēli viņiem tika rādīti, taču analizējot viņu smadzeņu darbību zinātnieki varēja noteikt kādi attēli tika rādīti eksperimenta dalībniekiem, kaut arī viņi paši neatcerējās ka būtu tos redzējuši.
Ja zinātniekiem izdotos precīzāk izprast dažādu pārdzīvojumu ietekmi uz cilvēkiem, tad nākotnē pacienta garīgā stāvokļa noteikšanai pietiktu ar viņa smadzeņu stāvokļa izpēti. Bet, ja tev būs ko slēpt, tad pirms ārsta apmeklējuma nāksies divreiz padomāt.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0