FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2011. gada 5. februārī 01:01 

Darbu uzsāk "Jauno fiziķu skola" (0)

2011. gada 19. februārī darbu uzsāks LU Fizikas un matemātikas fakultātes "Jauno fiziķu skola" jeb JFS. JFS ar lekciju un praktisko darbu palīdzību ļaus dalībniekiem iegūt jaunu informāciju par dažādām interesantām fizikas tēmām, dos iespēju praktiski novērot dažādas fizikālas parādības un ar fizikas studentu palīdzību analizēt tās, kā arī iegūt padziļinātu izpratni par fizikālo procesu norisi.
Dalība JFS topošajiem studentiem palīdzēs saprast, vai savā tālākajā izglītībā orientēties dabas un tehnisko zinātņu virzienā.

Nodarbības notiks reizi mēnesī - sestdienās no februāra līdz maijam. Nodarbības ilgums būs aptuveni četras stundas, un tā sastāvēs no vairākām daļām, starp kurām būs tējas pauzes:
• Pirmajā daļā, izmantojot dažādus demonstrējumus un uzskates materiālus, tiks populārzinātniskā veidā pasniegta attiecīgās nodarbības tēma.
• Otrajā daļā būs praktiskie darbi, kuros dalībnieki studentu un pasniedzēju pavadībā varēs paši darboties ar dažādiem fizikas eksperimentiem, novērojot un analizējot fizikālos procesus.
• Trešajā daļā sekos padziļināts tēmas izklāsts, izmantojot dažādus matemātikas un fizikas likumus.

Nodarbību laikā būs arī testi, ar kuru palīdzību skolēni varēs pārbaudīt, cik labi viņi ir sapratuši pasniegto tēmu. Labāko testa rezultātu īpašniekiem tiks arī pa kādai balviņai.
Bez klātienes nodarbībām Jauno fiziķu skola piedāvās arī mājas darbus, kas sastāvēs no dažādiem testiem, uzdevumiem un eksperimentiem, kas dalībniekiem būs jāveic patstāvīgi. Gan klātienes testu rezultāti, gan mājas darba uzdevumu vērtējumi sezonas noslēgumā tiks apkopoti, un dalībnieki ar augstāko novērtējumu tiks pie vērtīgām balvām.

Lai gan nodarbības ir domātas vidusskolēniem, laipni aicināti arī pamatskolas skolēni un fizikas skolotāji, kuriem ir interese uzzināt vairāk par dažādām ar fiziku saistītām tēmām.
JFS organizē Fizikas un matemātikas fakultātes studenti sadarbībā ar fakultātes pasniedzējiem, atbildīgā - Fizikas didaktikas doktorantūras studente Inese Dudareva. JFS nodarbības vadīs gan studenti, gan pasniedzēji.

JFS jaunumiem var sekot līdzi http://skolas.lu.lv/jfs/, kā arī Tviterī: http://twitter.com/JFS_2011

JFS 1. nodarbība – „Svārstības un viļņi”
„Jauno fiziķu skolas” 1. nodarbība notiks 2011. gada 19. februārī plkst. 10:00 Fizikas un matemātikas fakultātes 100. auditorijā (Zeļļu iela 8). Nodarbības tēma – „Svārstības un viļņi”. Nodarbības ilgums aptuveni četras stundas.

Nodarbībā tiks aplūkota svārstību nozīme mūzikā: aplūkoti skaņas ierosināšanas veidi dažādos mūzikas instrumentos, kā arī dažādu skaņu veidošanās likumsakarības un līdzekļi to īstenošanai. Tiks arī apskatīti ar Zemes garozas svārstībām jeb zemestrīcēm saistīti jautājumi, piemēram, kādēļ dažkārt zemestrīces laikā sagrūst tikai noteikta augstuma ēkas. Nodarbības dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar dažādiem viļņu veidiem un to izplatību mums apkārt esošajā pasaulē.

Lai pieteiktos pirmajai nodarbībai, sūti e-pastu uz adresi jfs@lu.lv. E-pastā ir jānorāda savs vārds, uzvārds, skola un klase, kurā mācies. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ, ja gribi būt pārliecināts, ka Tev pietiks vieta, pieteikuma e-pasts jānosūta līdz 16. februāra plkst. 23:59.
Nodarbībā sastāvēs no trīs daļām. Starp daļām būs 20 minūšu garas tējas pauzes, tādēļ dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi kaut ko uzkožamu, piemēram, maizītes vai bulciņas. Karstu ūdeni un tēju nodrošinās nodarbības organizatori.

JFS_plak__ts.png

Autors: Valdis Zuters  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Jauno fiziķu skola, JFS
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva