FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

Guntis | http://guntis.lvVērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 00:19

120x90m ja pareizi atceros. Valdi, es nekļūdos? Derētu vēl bildi no Akmens tilta, lai var ievērtēt lielumu salīdzinot ar Dzelzceļa tiltu :)

Valdis Zuters | http://www.koris-aura.lvVērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 00:20

120x80m!
Laikam iznāca nedaudz pāršaut pār strīpu ar tiem izmēriem!!! :D

PeterB | http://not.evil.lv/b/Vērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 00:22

Bildes top. Tūdaļ būs.

Ēriks Anaitis | http://www.linkedin.com/in/wsklvVērtējums: - +4 +  | 28.02.2011 03:54

Protams var sapņot, bet cik esmu ar to saskāries organizējot vienu savu personīgo biznesa projektu arī apsvēru domu ofisa darbiniekiem datorus sagatavot ar Linux operētājsistēmu, jo datoru iegādes brīdī izmaksas būtu max 50% mazākas. bet ja vēl pie darbavietas iekārtošanas parēķina ne tikai datora iegādi, bet arī telpu sagatavošanu un mēbeļu iegādi, tad tie ir jau daudz mazāki procenti uz vienas darbavietas iekārtošanu.
Vēlāk veicot nelielu pētījumu secināju, ka individuāla darbinieku apmācība arī izmaksās kādu naudas summu, un vēlāk datorlietotāju supports būs dārgāks, jo būs vajadzīgs zinošs speciālists Linux darbstaciju supportā (Tādu ir mazāk kā Windows supporteru, tāpēc tādiem ir jāmaksā lielākas algas, lai noturētu normāli pie sevis darbā) un arī viņa slodze būs daudz lielāka tieši uz darbinieku konsultēšanu. tātad no lielā 50% ietaupījuma datora iegādes brīdī nu ir atlicis gaužām maz.
Un tad vēl, ja aplūko tādu apstākli kā kopējā uzņēmuma veiktspēja kādā laika periodā, tad tā noteikti būtu mazāka, jo daudz laika tiktu notērēts (un alga lieki samaksāta) par neko, jo darbiniekam ir bijušas kādas nesaprašanas kādas programmas lietošanā un arī saprotot visu darbs norit lēnāk, un šajā brīdī uz to skatoties, jau esam iebraukuši zaudējumos.

Tātad, mūsu gudrās Fizmatu galvas - kurš no jums ir veicis kādu tiešām nopietnu pētījumu, kāda datoru operētājsistēma un programmatūra ir biznesam izdevīgāka Maksas vai Bezmaksas? -labprāt iepazīšos ar to.

Guntis | http://guntis.lvVērtējums: - +4 +  | 28.02.2011 04:30

1) Rakstā ir uzsvars uz valsts pārvaldi (lai gan tas netraucē arī uzņēmumiem). Ir vairāk nekā skaidrs, ka šī nauda par licenzēm paliek valstī, nevis aizceļo uz ASV.
2) Paskaties uz šo 1, 2, 5, 10 gadu griezumā. Varbūt arī sākumā izmaksas būs lielākas, bet ilgākā perspektīvā to varētu tiešām saukt par REFORMU.
3) Kāds sakars mēbelēm utml? Tas nekādā veidā neietekmē vai darbinieks sēž pie win, mac vai linux.
4) Es neredzu iemeslu baigi apmācīt parastu(!) biroja darbinieku. Internets + office, tas ir viss, ko parasti viņi dara. Ja darbinieks netiek galā ar vienkāršu formatējuma problēmu OpenOffice, tad viņš netiks galā arī ar vienkāršu problēmu M$ Office.
5) Protams, ka zinošu supporteru daudzums Linux darba stacijām ir mazāks, taču atkal jāskatās vairāku gadu griezumā. Maksājam šiem vairāk un, protams, daļa adminu vēlēsies naudiņu un mācīsies. Pēc kāda laika situācija mainīsies un win supporteru būs mazāk.
6) Krievijā valsts pārvalde pārgāja uz OpenSource pagājušā gada nogalē.

Es arī gribētu redzēt pētījumu, bet vēl vairāk veselo saprātu valdībā :)

mmVērtējums: - +1 +  | 28.02.2011 07:06

Nez kāpēc nesen Vācijas Ārlietu ministrija atteicās ieviest Open Source un pāriet atpakaļ pie MS? Pie tam viņiem ir ja nemaldos ap 10k darbstaciju un viņi šo projektu ieviesa no 2003 gada jau. 7 gadi un pēc tam saprot, ka tomēr būs hujova.
Latvijā ir valsts iestādes, kur daļēji izmanto opensource - windows platforma, bet izmanto openoffice u.c. bzmaksas programmas - bet te ir jāatduras pret kādu lietu, ko minēja Ēriks - tas ir supports - tas ievērojami pieaugs un prasīs daudz vairāk supporta cilvēkus uz mazāku darbinieku skaitu.
Pats ar agrāk strādāju valsts iestādē - ja piemēram tajā pašā vācijas Ārlietu min. (kā lasīju kaut kur) ir uz 1 helpdesk personu 50 darbinieki, tad mums bija pāri 100. Pēc tam kad vēl samazināja cilvēku skaitu, tad sanāk 150 un atlikušie palika tikai t'paēc, ka citur darbu atrast grūti, jo pašlaik darba apjoms ir par daudz.
Es piekrītu, ja to ieviestu valsts pārvaldē, bet šaubos, ka pie mums valdība domās racionāli - liks ieviest opensource, pēc tam sapratis, ka vajag vēl mazāk līdzekļus un atlaidīs vēl kādu no supporta. DOmāju, ka tad cilvēki vnk pateiks atā un labāk sēdēs bezdarbniekos kā vergos pa to algu.
UN nesen runājot ar kolēģiem - atkal ir prasīts atlaist darbiniekus un samazināt algas.
Un par lietotāju apķērību - es atceros kāds bija čakars, kad tika pāriets no office 2003->2007/10 - par laimi MS ir vizuāla pamācība kur kas atrodas 3 un kas 10 office, bet vienalga lietotāju zvani par šo tēmu bija uzreiz kādi 50% vai vairāk :(

mmVērtējums: - +3 +  | 28.02.2011 07:13

Kā arī uz Linux vismaz cik zinu nav pieejamas daudzas lietas, kas ir uz MS - exchange serveri, domēns ar labu user un computer pārvaldību un group policy, u.c. lietas.
Tāpat arī supports - opensource neviens tev neatbildēs, ja būs kādas problēmas. Ja tās būs daudziem, tad jā. Bet ja kāda specifiska problēma, tad figu.
Un stabilitāte arī - no sākuma uzliek openoffice, pēc tam kad Oracle to pārpirka, saradās 10 citu openoffice analogu. Tagad pārliekam uz citu. Pēc pusgada vel uz kādu?
Šaubos, ka MS bankrotēs, bet toties viņiem ir supports - pats labi atceros, ka pie mums nākuši vairākreižu MS vīriņi un sē'dejuši vairākas dienas, lai atrisinātu problēmu, ka vienam jūzerim kaut kas nestrādā.
Par visu to ir jāmaksā. un kā ar kolēģiem spriedām - ok, mēs piekristu pat caurām naktīm strādā, lai to visu pārliktu uz linux, bet ja mums algas paceltu 4x peimēram - kurš to darīs? neviens, kaut gan šī algu pacelšana reāli būtu kādi 10, max 20% no ietaupītās summas.

mmVērtējums: - -1 +  | 28.02.2011 07:23

jāatzīst gan, ka 2/3 serveru bija unix/linuxi.

vēlviena lieta - kad iznāca Tilde 2008 tad prasīju, kad bus atbalsts uz linux un openoffice uz ko man tā izsmejoši atbildēja, ka nav un diezvai būs, jo linux jau neviens neizmanto.
- nu ir cilvēki, kas mājās izmanto, arī daži uzņēmumi
- tādu uzņēmumu ir maz, viņi arī taupības nolūkos nepērk tildi
- bet mājās?
- mājās ir daudz nelegālās programmatūras
- arī Tildes?
(pamāja ar galvu).

jā, zinu, ka uz openoffice ir kaut kāds spellčeks ar LV supportu, bet tomēr, tas nav tik labs kā tildei, kurā tas vislaik tiek attīstīts!

Dāvis EngersVērtējums: - -1 +  | 28.02.2011 08:01

Ekonomikas skolotāja man iemācīja tikai vienu lietu, kas vienmēr ir izrādījusies pareiza - par visu ir jāmaksā.
Man prieks, ka šajā gadījumā tas beidzot nestrādā, jo Linux programmētāji turpinās par velti apgādāt veselu valsts pārvaldi ar bezmaksas programmatūru un problēmu gadījumā uzņemsies atbildību, ka šis tas nestrādā.
Un beidzot neviens negribēs uz šīm pārmaiņām nopelnīt (kā tas nereti agrāk gadījās, piemēram, tik elementārās lietās kā būvniecība).

AnonīmsVērtējums: - -8 +  | 28.02.2011 09:07

Kas i koa? Open Source adminiem darbs pietrūcies, ka jāsāk lobēt šo grūti saprotamo produktu iebāšana valsts pārvaldē un pārnest licenču cenu izmaksas uz uzturēšanas izmaksām? Un kurš asprātis izdomāja pielīdzināt MS Outlook Thunderbirdam? Outlook ir divas galvas tiesas pārāks. FF arī sāk pamazām zaudēt nišu. Kādreiz viņš tiešām bija labākais, bet šobrīd pat IE8 viņu pārsit performances ziņā. Par Chrome nemaz nerunāsim.

Komentārs, ko rakstīja Anonīms, novērtēts ar -8 punktiem. Vai parādīt?

MiksL | to AnonīmsVērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 09:14

Aizmirsti tik, ka 80% no web vīrusiem ir viedoti priekš IE.

mmVērtējums: - -1 +  | 28.02.2011 09:32

problēmas ar vīrusiem lielākoties ir uz datoriem, kuriem ir kreisi windowsi, kuriem nav apdeitu - tāpēc arī netiek lāpīti caurumi. Ja IE ir ar visiem apdeitiem, tad vīrusi praktiski nav! ;)
Bet FF tiešām sūds - Chrome pat pēc statistikas jau apsteidz FF lietotāju skaita ziņā.

kiVērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 09:48

Kas ir tie "Open Source admini"?

Vienkāršā admina vienīgā spēja ir meklēt un atrast risinājumus internetā. Un OSS komūna aug ātrāk, tāpēc arī atbilžu internetā ir vairāk. Turklāt šis te vienkāršais admins nav lasījis, ne Windows vai MacOS, ne arī GNU/Linux pirmkodu, tāpēc nespēj pats saprast, kāpēc, piemēram Windows domēna kontrolieris dzēš ārā konkrētu ierakstu ik pēc 30 stundām.
Firma, kurā strādāju, daudz labprātāk būtu samaksājuši vietējam atbalsta kantorim, kas novērstu šo problēmu , bet tā kā kontrolieris ir uz Windows, tad jāsamierinās ar 500$ izdevumiem par to saņemot indiešu atbalstu angļu valodā, kas jau 3 (!) mēnešus tērē manu laiku prasot dažādus logfailus un citu crapu.

MārisVērtējums: - 0 +  | 28.02.2011 09:59

Agrāk bija grupa, ka s vēlējās ieviest linuksu un ieguldīju nopietnas naudas summas, bet kāds valdībā to visu izgāza, bet, tie kas attistīja tos linuksa produktus jaua r to darīja ne tāpat vien, jo cerēja saņemt 'kāpostu' par apkalpošanu utt.

sātansVērtējums: - -1 +  | 28.02.2011 10:01

Par to "nav pieejamas daudzas lietas" -- alternatīvas ir praktiski visam. "Exchange serveris" ir meils + laika plānotājs + whiskas. To visu var aizvietot ar uzturamāku modulāru variantu.

Kaitina, ka M$ lobisti uzskata "mēs šito piebāzām ar visu iespējamo, t. sk. lietām kuras jūs nekad mūžā nelietosiet" par labu lietu...

kiVērtējums: - +2 +  | 28.02.2011 10:10

saņemt "kāpostu" par apkalpošanu ir labi. vismaz nauda iet apritē LV, nevis tiek izmesta aiz robežām.

Exchange servera vietā var izmantoto Zimbra. Strauji augšs foršs open source risinājums.
Grupas un LDAP savukārt spēj nodrošināt samba.

123Vērtējums: - +2 +  | 28.02.2011 11:25

Viss izklausās un izskatās, skaisti - valsts ietaupīs naudu u.t.t.
Bet būs daudz dažādu problēmu, sākot no drošības, programmatūras labojumiem, u.c. open source nav pareizākais risinājums valsts pārvaldē.

p.s. Budžeta vietu skaits augstskolās ir jāsamazina, bet ir jāizlemj, kurās fakultātēs ir jāsamazina vairāk, kur budžeta vietas tiek izmantotas nelietderīgi.

IlzeVērtējums: - -3 +  | 28.02.2011 11:49

Pirms ko tādu ieteikt vajag reāli saskarties ar situāciju valsts pārvaldē - kas tiek izmantots un kas nē. Open source nav risinājums, kā ietaupīt naudu.

Komentārs, ko rakstīja Ilze, novērtēts ar -3 punktiem. Vai parādīt?

anitaVērtējums: - -3 +  | 28.02.2011 11:53

forša ideja

Komentārs, ko rakstīja anita, novērtēts ar -3 punktiem. Vai parādīt?

PeterB | http://not.evil.lv/b/Vērtējums: - +1 +  | 28.02.2011 11:57

http://www.delfi.lv/news/national/politi...

Varbūt būtu vērts šo pusotru miljonu novirzīt lietotāju un administratoru apmācībai? Tad šī nauda "nepazustu" un nebūtu pēc gada jālasa aptuveni tāds pats raksts.

1 2 3 4 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva