FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 4. janvārī 15:33 

Iespējas fizmatiem (7)

Šajā rakstā piedāvājam dažādas iespējas fizmatiem izpausties - atrast prakses un studiju vietas, piedalīties konkursos vai starptautiskos forumos. Izlasi par sevis interesējošajām tēmām un noteikti piedalies. Ja tomēr aizņemtības dēļ netiec, noteikti informē savus studiju biedrus un draugus. Ja pats zini kādu vilinošu iespēju, tad neslēp sveci zem pūra un uzraksti par to komentāros.

ITU Telecom World forums
Termiņš: 20. Janvāris
Satiksmes ministrija ir saņēmusi vēstuli no Starptautiskās telekomunikāciju Organizācijas (ITU) par Šveices valdības rīkotās izstādes un foruma ITU Telecom World 2009 ietvaros organizēto Jauniešu forumu. Latvijas augstskolu studenti tiek aicināti piedalīties ITU organizētajā konkursā, lai atlases kārtībā iegūtu iespēju piedalīties augstākminētajā forumā.
Pretendentu pieteikumus (eseja un CV) sūtīt līdz 2009. gada 20. janvārim Satiksmes ministrijai: Satiksmes ministrija, Ārējo sakaru departaments, "ITU Jauniešu foruma konkursam", Gogoļa iela 3, Rīga, LV – 1743. Atlases procedūra šeit.

Konkurss par drošību internetā
Termiņš: 15. janvāris
Lai atzīmētu Datu aizsardzības dienu 2009.gada 28. janvārī, Eiropas tīkls “Schoolnet” sadarbībā ar Microsoft ir uzsākuši jaunu konkursu, aicinot jauniešus vecumā no 15 – 19 gadiem (tātad arī fizmatu 1. kursa studentus) izteikt savu skatījumu un idejas par drošību internetā. Uzvarētāji tiks uzaicināti uz Briseli, lai satiktos ar ievērojamiem žūrijas locekļiem un piedalītos Datu drošības dienā, kur tiks pasniegtas balvas.
Konkursa mērķis ir celt apziņu par droša interneta aizsardzību, īpaši jaunā tīmekļa 2.0 vidi, piemēram, sociālās tīklu lapas un blogi.
Līdz 2009. gada 15. janvārim skolēni/studenti komandās, kas nepārsniedz sešas personas un kuras uzrauga skolotājs vai cits jauniešu līderis, tiek aicināti izveidot 30 – 90 sekunžu garu, maksimums 10 MB lielu video, lai atainotu tēmu „Sērfo internetā – domā droši!” (angliski: “Surf the net – think privacy!”). Konkursā aicinātas piedalīties skolas no dažādām Eiropas valstīm.
Uzvarējušie video tiks izrādīti balvu pasniegšanas ceremonijā. Vairāk informācijas šeit.

Eksperimentu konkurss
Termiņš: 30. Aprīlis
Jaunais Xperimania konkurss „Izzini īpašības!” jautā, kādēļ noteiktas īpašības padara ikdienā lietojamos objektus tik vienkāršus un praktiski lietojamus. Skolēni un studenti no 10 – 20 gadiem no visas Eiropas ir aicināti mācīties par ikdienā lietojamo produktu ķīmiskajām un fiziskajām īpašībām. Xperimania mājas lapā internetā iespējams skatīties vienkāršus un jautrus eksperimentus.
Eiropas Savienības skolēni / studenti / skolas tiek aicināti izteikt savas hipotēzes, kā arī eksperimentus un augšupielādēt savus laboratorijas kopsavilkumus konkursa mājas lapā tiešsaistē. Dalība projektā ir bez maksas.
Pieteikšanās termiņš: 2009. gada 30.aprīlis.
Sīkāka informācija par konkursu: www.xperimania.net

Biznesa ideju konkurss
Termiņš: 14. Janvāris
Jaunie Eiropas studenti no universitātēm un augstākās izglītības iestādēm, kuriem ir radošas idejas biznesa projektiem, tiek aicināti (komandā vai individuāli) piedalīties radošās inovāciju balvas septītajā konkursā, kura mērķis ir atalgot jaunus un izaicinošus projektus.
Projekts joprojām var būt tā plānošanas, izstrādes vai jau īstenošanas stadijā.
Uzvarētāji iegūs naudas balvas un iegūs masu mediju informēšanu par projekta norisi sekojošās mājas lapās: www.innovact.com, www.letudiant.fr, www.lors.fr, www.lentreprise.fr.
Pieteikumu nosūtīšanas galatermiņš: 2009.gada 14.janvāris. Sīkāka informācija šeit.

Studiju iespējas ārzemēs
Termiņš 16. Marts
Central European University (CEU) piedāvā angļu valodā iegūt maģistra un doktora grādu tādās fizmatiem interesējošās sfērās kā matemātika, bizness, IT menedžments. Tiek piedāvāts arī: ekonomika, vides zinības un politika, dzimumu studijas, vēsture, starptautiskās attiecības un Eiropas studijas, tieslietu studijas (tajā skaitā cilvēktiesības), viduslaiku studijas, filozofija, politikas zinātnes, socioloģija, sociālā antropoloģija, u.c.
Mācībspēku un profesionāļu studijām tiek piedāvātas īpašas programmas. Studiju laikā tiek piedāvāta pilna akomodācija (dzīvošana, ēdināšana) un veselības apdrošināšana. Lai pieteiktos studijām, nepieciešams aizpildīt elektronisku pieteikuma formu līdz 2009. gada konkrētam termiņam:

  • 9. janvāris - Erasmus Mundus programmā;
  • 26. janvāris un 16.marts - visās pārējās maģistra studiju programmās (izņemot Erasmus Mundus);
  • 16. marts - visās pārējās doktora studiju programmās.
Vairāk informācijas par CEU un piedāvātajām maksas studiju iespējām iegūsi www.ceu.hu/academics.

Eiropas Digitālā bibliotēka
Vai jebkad esi sapņojis par piekļuvi senām un retām grāmatām, kas paslēptas nacionālo bibliotēku arhīvos un parastajiem apmeklētājiem nav pieejamas? Vai esi vēlējies iegūt senas grāmatas kopiju, kura sen vairs nepastāv drukātā veidā? Sapņi nu var īstenoties, atveroties „Europeanai” – Eiropas Digitālajai bibliotēkai.
Šeit tu atradīsi visu, sākot ar plašu grāmatu izvēli no visas Eiropas nacionālo bibliotēku krājumiem, beidzot ar bagātīgu digitālo materiālu no kultūras iestādēm, ieskaitot gleznas, mūziku, kartes, manuskriptus, periodiku, pat kuģus, kas visi tikuši digitalizēti un nu atrodas tikai peles klikšķa attālumā.
Nebēdā, ja uzreiz neizdodas iekļūt bibliotēkā. Kopš vietnes atvēršanas novembra beigās, interneta lietotāju interese ir bijusi tik liela, ka brīžiem tas traucē mājaslapas darbu, taču tās veidotāji sola drīzumā atrisināt tehniskās problēmas. Eurodesk veidotāji pārbaudīja lapas informācijas saturu latviešu valodā un materiālus neatrada, taču uz šo brīdi ir pieejami daudzi materiāli angļu valodā.
Sīkāka informācija: www.europeana.eu

Eurofond prakses vietas
Termiņš: 11. Janvāris
Eiropas nodibinājums dzīves un darba apstākļu uzlabošanai (Eurofound) piedāvā ierobežotu skaitu prakses vietas 2009. gadā. Programma ir domāta galvenokārt tiem, kas ir nesen pabeiguši universitāti, iekļaujot arī tos, kas šobrīd apgūst mūžizglītības apmācības, un ir savas jaunās profesionālās karjeras meklējumu sākuma stadijā. Prakses norises vieta: Dublina, Īrija.
Pieteikšanās galatermiņš: 2009. gada 11. janvāris
Sīkāk www.eurofound.europa.eu.

Ēnu nedēļa augstskolā

Lai iepazītu studentu dzīvi un izvēlētos sev piemērotāko augstskolu, 2009. gada pavasarī tiks rīkota „Ēnu nedēļa augstskolā”, kuras laikā visas nedēļas garumā skolēniem būs iespēja „ēnot” studentus Latvijas augstskolās. Junior Achievement – Latvija (JAL) aicina skolēnus jau laicīgi izvēlēties, kādas programmas studenta “ēna” viņš/viņa vēlētos būt, tāpat arī studenti, kuri vēlas palīdzēt skolēniem izvēlēties savu nākotni.
Ar „Ēnu dienas” aktualitātēm iespējams iepazīties gan JAL vortālā www.pirmaismiljons.lv, gan „Ēnu dienu” mājas lapā www.enudiena.lv. Informācija tiks regulāri papildināta.

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Marts, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva