FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 5. februārī 02:32 

Iespējas studentiem, februāris 2009 (1)

Portāls fizmati.lv, turpinot rakstu sēriju par studentu iespējām, piedāvā februāra aktualitātes. Patiesi priecē, ka jau pēc pagājušā (janvāra) raksta ir pozitīvas atsauksmes un apstiprināti pieteikumi, kas lielā mērā ir pateicoties tieši portāla sniegtajai informācijai. Ja esi pamanījis kādu aktualitāti, tad nekautrējies un ieraksti pie komentāriem vai sūti uz info@fizmati.lv.

„Ceļamaizes” stipendija - paredzēta Latvijas Universitātes pamatstudiju programmu studentiem, kuriem ir apgrūtināti materiālie vai sociālie apstākļi, kuri ir centīgi mācībās, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē.
Pirmās stipendijas 2005./2006.mācību gadā piešķirtas 15 studentiem.
Par pieteikšanos „Ceļamaizes” stipendijai 2009./2010.m.g. – skaties regulāri www.fonds.lv!
2009./2010.mācību gadā par godu Latvijas Universitātes 90 gadu jubilejai LU Fonds vēlas sarūpēt 90 “Ceļamaizes” stipendijas - ar Mecenātu palīdzību mēs piepildām jauniešu vēlmes izglītoties, veicinot savu un mūsu valsts izaugsmi.

Jauniešu iniciatīvu projektu rakstīšanas apmācība jauniešiem
Termiņš: 6. Februāris
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem pieteikties Jauniešu iniciatīvu projektu apmācību semināram, kas notiks 2009.gadā no 19. līdz 22. februārim. Semināra norises vieta tiks precizēta vēlāk. Seminārā dalībniekiem būs iespēja apgūt nepieciešamās zināšanas, prasmes un metodes kā veidot jauniešu iniciatīvu projektus, kā arī uzzināt, kas ir neformālā izglītība, jauniešu iniciatīva, līdzdalība un sociālā iekļaušana.
Aicinām pieteikties visus tos, kuri līdz šim paši nav piedalījušies JSPA finansēto projektu īstenošanā, bet kuriem ir lieliska projekta ideja un vēlme to īstenot! To, kas ir jauniešu iniciatīvu projekts, varat uzzināt JSPA mājas lapā! Apmācību seminārs ir bez maksas! JSPA sedz uzturēšanās un ēdināšanas izdevumus, taču ceļa izdevumus uz semināra vietu jāsedz dalībniekiem pašiem. Lai pieteiktos semināram, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu un līdz 2009.gada 6.februārim atsūtīt uz e-pastu vai faksu: 67358060. Ja Jums rodas jautājumi vai neskaidrības, lūdzu, zvaniet vai rakstiet. Uz tikšanos!
Pieteikuma anketa

Stažējies Eiropas Parlamentā
Termiņš: 6.Februāris
Sāc savu karjeru Eiropas politikas centrā! Student! Tev ir unikāla iespēja stažēties Eiropas Parlamentā pie deputāta Riharda Pīka. Iegūsti jaunu un vērtīgu pieredzi! Sāc savu karjeru Eiropas politikas centrā – Briselē. Konkursā var piedalīties jebkuras Latvijas augstskolas studenti vecumā līdz 30 gadiem. Konkursa gaitā tiks izvēlēti 2 studenti, kuri jūlijā 2 nedēļas varēs stažēties deputāta Riharda Pīka birojā Briselē un Strasbūrā (apmaksāta avio biļete, naktsmītnes izdevumi, dienas nauda). Tiks piešķirtas arī 3 veicināšanas stipendijas studijām, kā arī 30 balvas no Eiropas Parlamenta.
Konkursa dalībniekiem jāpiesakās no 2. līdz 6. februārim, norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, augstskolu, e-pastu un telefonu. Pretendentiem no 16. līdz 27. februārim būs jāveic praktisks pārbaudījums, kuru tie saņems no Riharda Pīka pa e-pastu. Labākie martā tiks uzaicināti uz interviju ar kompetentu atlases komisiju. Aprīlī notiks uzvarētāju apbalvošana.
Sīkāk

Latvijas jaunā inteliģence pulcēsies forumā
Termiņš: 8.Februāris
Latvijas Jaunatnes padome līdz 2009.gada 8.februārim aicina jaunās inteliģences pārstāvjus pieteikt savu dalību forumā "Idejas un iespējas 2009", kas 13. — 14.februārī notiks Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē.
Foruma mērķis ir pulcināt jaunus, gudrus un spriestpējīgus līderus ar viedokli, aicinot tos dalīties savās idejās par to, kas šobrīd aktuāls, kādas iespējas jauniešiem un sabiedrībai kopumā paveras 2009.gadā. Forumā aicināti piedalīties jaunie mākslinieki, ārsti, skolotāji, zinātnieki, komponisti, arhitekti, sociologi, filosofi, organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, žurnālisti un citu profesiju pārstāvji, kuriem ir savas idejas un skatījums par to, kā palikt Latvijā un veidot šo valsti par iespēju nevis krīzes zemi.
Galvenais priekšnosacījums dalībai forumā ir idejām atvērts prāts. Paneļdiskusijā ar mērķi atrast skaidrus risinājumus ikvienas mājsaimniecības, ikviena jaunieša vai jaunā uzņēmēja potenciālajai krīzei, jautājumus uzdot un radošas atbildes rast palīdzēs žurnālists Māris Zanders, Eiropas Parlamenta deputāts Georgs Andrējevs, "Iespējamās misijas" Valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, sociologs Viesturs Celmiņš u.c. Diskusiju vadīs Sarmīte Ēlerte.
Vairāk informācijas.

Atvērto durvju nedēļa 2009
Termiņš: 11.februāris
Uzņēmumi visā Latvijā aicina jauniešus aktīvi turpināt pieteikties ekskursijām Atvērto durvju nedēļas 2009 ietvaros līdz 5. februārim. Pieteikumus var veikt, reģistrējoties Prakse.lv un piesakoties ekskursijām sadaļā Pasākumi! Daži uzņēmumi piedāvās iespēju pieteikties ekskursijām līdz pat 11. februārim. Tā kā nekas vēl nav nokavēts!
Viesos pie sevis aicina 50 uzņēmumi: AirBaltic Corporation, Swedbank, Rimi Latvia, Grindeks, Severstaļlat, Binders, Aldaris, Rīgas siltums, Scania Latvia, būvfirma RE&RE, LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija, Mediju Nams, Merks, Privatbank, Dienas Bizness, Lexel Fabrika, IF Latvia, Vision Express Baltija, Latvijas Dzelzceļš, Pasažieru vilciens, LDZ ritošā sastāva serviss, LDZ infrastruktūra, LDZ Cargo, LR Iekšlietu ministrija, Hanzas Maiznīcas, Maxima Latvija, Balsts, Exigen Services Latvia, Konekesko Latvija (Kesko Agro Latvija), RedCats, Lāčplēša alus darītava, Empower, Latfood, Latvijas gaisa satiksme, Draugiem.lv, Cido grupa, Rīgas ūdens, ERGO Latvia un RUUKKI Latvija.
Informāciju par ekskursijām ikviens var atrast: www.prakse.lv Pasākumu sadaļā ar norādi - Atvērto durvju nedēļa uzņēmumos. Par pašiem uzņēmumiem vairāk var uzzināt www.prakse.lv vai jaunajā karjeras katalogā „VEIKSMES FORMULA”. Jauniešu konsultācijas aicina jauniešus būt aktīviem un meklēt alternatīvas foršu kolēģu iegūšanai nākotnē, uzzināt par darba un prakses iespējām, kā arī iepazīt darba vidi, kura ikdienu veidos ikviena studenta dzīvē jau pēc pāris gadiem!

Trešdienās uz Rīgas Kinomuzeju bez maksas
Sākot ar 2009.gada 1.februāri, Rīgas Kinomuzejs pārņem daudzu Eiropas muzeju ierasto praksi, kas paredz iespēju trešdienās bezmaksas apmeklēt muzejus. Turpmāk ikviens apmeklētājs nedēļas vidū varēs baudīt Rīgas Kinomuzeja izstādes un sinematēkas pakalpojumus bez ieejas maksas.
Rīgas Kinomuzeja darbalaiks: Trešdienās—piektdienās no plkst.11.00 līdz 18.00, Sestdienā no plkst.11.00 līdz 16.00. Muzeja adrese — Peitavas iela 10/12 (ieeja no Alksnāja ielas pretī galerijai "Daugava"), tel.67358873, e—pasts, mājas lapa internetā.

Xperimania zinātnes konkurss: izmanto ikdienas objektu īpašības
Termiņš: 30.Aprīlis
Jaunais Xperimania konkurss „Izzini īpašības!” jautā, kādēļ noteiktas īpašības padara ikdienā lietojamos objektus tik vienkāršus un praktiski lietojamus. Studenti no 10 – 20 gadiem no visas Eiropas ir aicināti mācīties par ikdienā lietojamo produktu ķīmiskām un fiziskām īpašībām. Xperimania mājas lapā internetā iespējams skatīties vienkāršus un jautrus eksperimentus. Eiropas Savienības skolēni / studenti / skolas tiek aicināti izteikt savas hipotēzes, kā arī eksperimentus un augšupielādēt savus laboratorijas kopsavilkumus konkursa mājas lapā tiešsaistē. Dalība projektā ir bez maksas. Pieteikšanās termiņš: 2009. gada 30.aprīlis.
Sīkāka informācija

Stipendija "Sievietēm zinātnē"
Termiņš: 9.Marts
22. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijā tika parakstīts sadarbības protokols par 2009.gada L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.
Šogad ir Latvijas stipendijas „Sievietēm Zinātnē” jubilejas gads – L`ORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm Zinātnē” (For Women In Science) ietvaros tā mūsu valstī tiks piešķirta jau piekto reizi. Piecos gados ir palielinājies pieteikumu skaits, paplašinājies zinātnieču loks, kuras var uz šo stipendiju pretendēt, kā arī no Ls 2500 uz Ls 4000 audzis tās apmērs. Varam ar pārliecību teikt, ka stipendija „Sievietēm Zinātnē” ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas zinātnes dzīvē, veicinot arī plašākā sabiedrībā apziņu un izpratni par zinātnes nozīmīgumu valsts attīstībā. 2005. gadā iedibinātās stipendijas Goda Patronese ir bijusī Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.
Stipendijas „Sievietēm Zinātnē” mērķis ir atbalstīt dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces. Tā tiek piešķirta pētījumiem un zinātniskajam darbam tepat Latvijā. “Sievietēm Zinātnē” ir nevis balva par pagātnē paveikto, bet uz nākotni vērsts atbalsts jauniem, perspektīviem pētījumiem un atklājumiem. Uz stipendiju var pretendēt gan zinātņu doktores, gan jaunās zinātnieces: tā tiks piešķirta divām doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī vienai zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem, lai finansiāli atbalstītu viņas iecerēto zinātnisko pētījumu veikšanu. Pieteikumus izvērtēs LZA nozīmēti eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.
Latvijas dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces tiek aicinātas iesniegt pieteikumus līdz 9. martam. Informācija par pieteikšanos saņemama UNESCO LNK sekretariātā Rīgā, Pils laukumā 4-206, kā arī UNESCO LNK mājas lapā.

Vēlies studēt Centrāleriopas universitātē?
Termiņš: 16.Marts
Central European University (CEU) piedāvā angļu valodā iegūt maģistra un doktora grādu sekojošās sfērās: ekonomika, vides zinības un politika, dzimumu studijas, vēsture, starptautiskās attiecības un Eiropas studijas, tieslietu studijas (tajā skaitā cilvēktiesības), matemātika, viduslaiku studijas, filozofija, politikas zinātnes, socioloģija, sociālā antropoloģija, bizness un IT menedžments, u.c. Mācībspēku un profesionāļu studijām tiek piedāvātas īpašas programmas. Studiju laikā tiek piedāvāta pilna akomodācija (dzīvošana, ēdināšana) un veselības apdrošināšana. Lai pieteiktos studijām, nepieciešams aizpildīt elektronisku pieteikuma formu līdz 2009.gada konkrētam termiņam:

  • 9.janvāris - Erasmus Mundus programmā;
  • 26.janvāris un 16.marts - visās pārējās maģistra studiju programmās (izņemot Erasmus Mundus);
  • 16.marts - visās pārējās doktora studiju programmās.
Vairāk informācijas par CEU un piedāvātajām maksas studiju iespējām.

Taivānas stipendiju programma
Lieliskas iespējas studēt Taivānā. Sīkāk

Coca Cola akcija
Termiņš: 31.Marts
Pērc divas "Zero" Coca Cola pudeles un dabū Forum Cinemas kinobiļeti par brīvu. Akcija darbojas tikai tirdzniecības centrā Stockman. Pēc kolu nopirkšanas ar čeku jādodas uz Stockman 4.stāvu, klientu apkalpošanas daļu. Jāsamaina čeks pret kuponu, ar kuru jādodas uz Forum Cinemas un jāizvēlas jebkura filma.

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva