FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 10. martā 01:47 

Iespējas studentiem, marts 2009 (16)

Iespējamā misija
Kārtējais studentu iespēju apkopojums ir klāt. Šajā mēnesī īpaša uzmanība tika pievērsta dažādām stipendijām ārzemēs, bet ieskaties arī "Iespējamās Misijas" piedāvājumā un vēsturnieku rīkotajā "Veselības nedēļā".

Piesakies Iespējamā misijā!
Termiņš: 6.Aprīlis
Pieņem izaicinājumu un izmanto iespēju īsā laikā iegūt zināšanas, vadības un komunikācijas prasmes, pieredzi un rūdījumu, kas dos lielisku pamatu tālākās karjeras veidošanai jebkurā jomā! Attīsti līdera prasmes, divus gadus strādājot skolā!
Mainot sevi, maini citus - iedvesmo skolēnus, ienes pārmaiņas skolā, dod ieguldījumu sabiedrībā! Dodot Tu arī saņemsi pretī:
Piesakies Iespējamā misijā, ja tev ir spožas idejas, līdera dotības, spēja uzņemties atbildību un vēlme mācīties un pilnveidoties un bakalaura grāds vai augstākā profesionālā izglītība. Pieteikšanās brīdī vari būt arī pēdējā kursa students (Sīkāk par pieteikšanās kritērijiem lasi šeit).
Piesakies jau šodien, aizpildot pieteikuma anketu!

„Veselības nedēļa” Vēstures un filozofijas fakultātē
Termiņš: 9.-13.Marts
Laikā, kad visu Latviju ieskauj dažādas epidēmijas, kad slimnīcas pārpildītas ar sirdzējiem. LU Vēstures un filozofijas fakultātē norisinās Veselības nedēļa. Brīdī, kad apkārt rosās gripa, visa alfabēta kaites (lasīt hepatīti) un dažnedažādas deguna un kaklu kaites, jādomā par to kā aizsargāt sevi no visām šīm ligām. VFF studentu pašpārvalde rīko „Veselība nedēļu”, lai aicinātu studentus aizdomāties gan par sevis aizsargāšanu, gan arī par to kā dzīvot veselīgi. Šī nedēļa būs „NĒ!” alkoholam, tabakai.
„Veselības nedēļa” – studenti sagādās veselīgus pārsteigumus studentiem.
Pirmdien:
VFF studējošajiem „Veselības nedēļas” sākumā pašpārvaldes aktīvisti dalīs ķiploku grauzdiņus, burkānus un C vitamīna dražejas. Tā studentiem liks aizdomāties ne tikai par veselīgu uzturu un to, kur atrast vitamīnu avotus, bet arī kā aizstāt tabaku un alkoholu ar veselībai noderīgām lietām.
Otrdien:
16:30 Vēstures un filozofijas fakultātē, Brīvības bulvārī 32. 16.auditorijā organizācija „Jaunatne pret AIDS” studentus iepazīstinās ar pareizām kontracepcijas metodēm. Studentiem būs gan teorētiskas nodarbības, gan arī praktiskas. Jo īpaši vērtīgi ir tas, ka lekcijas par kontracepciju vadīs studenti studentiem.
Trešdien:
No 10:00 – 13:00 studentiem būs iespēja palīdzēt saviem līdzcilvēkiem ziedojot asinis. Ikviena nodotās asinis jau rīt var glābt kāda cilvēka dzīvību.
Ieteikumi:
 • Pirms asins došanas – obligātas vieglas brokastis.
 • Pēc asins došanas naudas kompensāciju pusdienām – Ls 3.
 • Pēc asins nodošanas Valsts asinsdonoru centra telpās transporta izdevumu kompensācijai no Rīgas Domes piešķirtajiem līdzekļiem - Ls 1 (ar 21.01.2009.).
 • Varēsiet izmantot likumā noteiktās brīvdienas saskaņā ar LR Darba likuma 74.pantā noteikto atlīdzību (ja darbiniekam ir noteikta laika alga - izmaksā noteikto darba samaksu, ja akorda alga - izmaksā vidējo izpeļņu), ja, iepriekš par to paziņojot darba devējam, ārstniecības iestādē nodod asinis. Pēc katras asins nodošanas piešķir atpūtas dienu, izmaksājot noteikto atlīdzību vai, pēc donora pieprasījuma, šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātam atvaļinājumam (LR Darba likuma noteiktās brīvdienas attiecas arī uz donoriem, kuri nodod asins komponentus - plazmu, trombocītus, eritrocītus).
 • NB! Lai nodotu asinis jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments – pase vai autovadītāja apliecība.
Ceturtdiena:
„Anketēšanas diena”. Šajā dienā tiks noskaidrots studentu un mācībspēku veselības stāvoklis. Pēc tam tiks paziņoti iegūtie rezultāti par VFF „vidējo statistisko veselības stāvokli”.
Piektdiena:
15:00 – 17:00, Brīvības bulv. 32, 16.auditorijā, par to kā veselīgi ēst, tādējādi labi dzīvot un gūt patiesu prieku no dzīves, savā pieredzē dalīsies dietologs Dr.Lācītis.

Blogo un laimē
Termiņš: 9.Jūnijs
KAS: Eiropas žurnālistu centrs (EŽC) ir radījis jaunu un radošu portālu, kas iesaista jauniešus 2009.gada gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Portālu var dēvēt arī par dinamisku blogeru un žurnālistikā ieinteresēto cilvēku dzīvo forumo ar debatēm un diskusijām. Portāls „THINK ABOUT IT” tika atvērts 2009.gada janvārī un tā mērķis ir dot ikvienam iespēju izteikt savu viedokli, redzējumu, kritiku, pārskatu par Eiropu, kas tai pat laikā darbojas arī kā tiešsaistes bloga konkurss.
KAD: Konkurss tika uzsākts 1.februārī un tas beigsies 9.jūnijā. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 12.jūnijā. KONKURSS: Dalībnieki tiek aicināti blogot „THINK ABOUT IT” mājas lapā par gaidāmajām 2009.gada EP vēlēšanām (notikumi, kandidatūras, partijas, Eiropas Parlaments, nacionālā nostāja par vēlēšanām). Dalībnieki var iesniegt darbus angļu valodā (valodai nav jābūt izcilai). Bez blogošanas dalībnieki var iesniegt materiālus arī foto, video vai audio formā. Balvas: Starptautiskā žūrija izvēlēsies uzvarētājus. Galvenajās balvās ir Mac portatīvais dators un vairāki iPhone telefoni.

Stipendiju iespējas Čikāgā
Termiņš 15.Marts
Čikāgas universitāte piedāvā ceļojošo zinātnieku programmu. Valstis, kas var pieteikties, programmai ir: Polija, Ungārija, Čehija, Slovākija, Austrija un Baltijas valstis. Pamatideja ir, ka viens pārstāvis no katras valsts dodas uz Čikāgas universitāti un māca vietējos studentus. Programmas ietvaros zinātniekam paredzēta arī dalība konference Parīzē 2013.gadā.
Pieteikumus var adresēt uz e-pastu Mihaelam Džonsam (Michael Jones).
Sīkāka informācija.

Stipendija Čehijā
Termiņš: 16.Marts
Saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Čehijas Republikas Izglītības, jaunatnes un sporta ministrijas līgumu par sadarbību izglītībā, jaunatnes lietās un sportā 2007.–2010.gadā Latvijas pusei tiek piedāvātas šādas stipendijas:
 • Augstskolu mācībspēkiem un pētniekiem – 3 mēneši akadēmiskajā gadā;
 • Bakalaura un maģistra pakāpes studentiem – 20 mēneši akadēmiskajā gadā;
 • Doktorantūras studentiem – 10 mēneši akadēmiskajā gadā.
Saskaņā ar minēto līgumu Latvijas studentiem, mācībspekiem un pētniekiem tiek piedāvātas divas stipendijas dalībai čehu valodas un kultūras vasaras kursos. Kursus organizē Prāgas Kārļa Universitāte, un tie notiek Podebrados, 50 km no Prāgas.
Sīkāka informācija

Igaunijas Republikas valdības stipendijas
Termiņš: 15.Aprīlis
Saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrijas un Lietuvas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas līgumu par studentu, pētnieku un mācībspēku apmaiņu Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrija piedāvā:
 • Segt mācību maksu un dzīvošanas izmaksas dienesta viesnīcā tiem, kas studēs bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras līmenī. (Latvijai kopā 50 mēneši.)
 • Nodrošināt iespēju augstskolu mācībspēkiem un zinātniekiem veikt pētniecības darbu Igaunijas augstskolās un pētniecības institūtos, nodrošinot viņiem naktsmītnes un sedzot to izmaksas. (Latvijai kopā 9 mēneši.)
 • Trīs stipendijas dalībai igauņu valodas un kultūras vasaras kursos Tartu universitātē un Tallinas Universitātē (stipendija sedz mācību un/vai reģistrācijas maksu un izdevumus par uzturu un naktsmītnēm)
Sīkāka informācija

Stipendijas Ungārijā
Termiņš: 3.Aprīlis
Ungārijas valdība piedāvā stipendijas studijām un pētniecības darbu veikšanai Ungārijas augstākās izglītības iestādēs un pētniecības institūtos 2009./2010.akadēmiskajā gadā, kā arī 2 stipendijas paredzētas dalībai vasaras kursos 2009. gada vasarā.
Sīkāka informācija

Flandrijas valdības piedāvātās stipendijas
Termiņš: 3.Aprīlis
Flandrijas valdība Latvijas studentiem un pētniekiem 2009./2010.akadēmiskaja gadā piedāvā:
 • Vienu stipendiju 10 mēnešus ilgām studijām maģistrantūrā vai doktorantūrā kādā no Flandrijas valdības atzītajām augstskolām un studiju programmām;
 • Stipendiju deviņus 9 mēnešus ilgam pētniecības darbam. Šo stipendiju var sadalīt trijās 3 mēnešus ilgās stipendijās (viena vai divus mēnešus ilga uzturēšanās netiek piedāvāta).
Kandidātam, uzsākot studijas vai pētniecības darbu Flandrijā, jābūt jaunākam par 35 gadiem.
Sīkāka informācija

Grieķijas Republikas valdības stipendijas
Termiņš: 15.Aprīlis
Grieķijas Republikas valdība piedāvā Latvijas augstskolu studentiem, pasniedzējiem un pētniekiem vienu 10 mēnešus ilgu stipendiju maģistrantūras vai doktorantūras studijām vai pētniecības darba veikšanai 2009./2010.akadēmiskajā gadā kādā Grieķijas augstskolā vai pētniecības institūtā, kā arī divas stipendijas dalībai grieķu valodas un kultūras vasaras skolā 2009.gada vasarā (vieta un datums tiks paziņots aprīļa beigās).
Prasības tiem, kas vēlas studēt vai veikt pētniecības darbu Grieķijā:
 • Labas grieķu valodas zināšanas (studijām maģistrantūrā vai doktorantūrā).
 • Labas grieķu vai angļu, vai franču valodas zināšanas (tiem, kuri veic pētniecības darbu).
 • Kandidātam, kurš vēlas Grieķijā studēt maģistrantūrā vai doktorantūrā, jābūt uzņemtam maģistrantūrā vai doktorantūrā kādā no Latvijas augstākās izglītības iestādēm.
 • Kandidātam jānoskaidro, vai studijām izvēlētajā maģistrantūras vai doktorantūras programmā nav nepieciešama viņa izglītības dokumentu atzīšana Grieķijā.
Sīkāka informācija

Vēlies studēt Centrāleriopas universitātē?
Termiņš: 16.Marts
Central European University (CEU) piedāvā angļu valodā iegūt maģistra un doktora grādu sekojošās sfērās: ekonomika, vides zinības un politika, dzimumu studijas, vēsture, starptautiskās attiecības un Eiropas studijas, tieslietu studijas (tajā skaitā cilvēktiesības), matemātika, viduslaiku studijas, filozofija, politikas zinātnes, socioloģija, sociālā antropoloģija, bizness un IT menedžments, u.c. Mācībspēku un profesionāļu studijām tiek piedāvātas īpašas programmas. Studiju laikā tiek piedāvāta pilna akomodācija (dzīvošana, ēdināšana) un veselības apdrošināšana. Lai pieteiktos studijām, nepieciešams aizpildīt elektronisku pieteikuma formu līdz 2009.gada konkrētam termiņam:
 • 16.marts - visās maģistra studiju programmās (izņemot Erasmus Mundus);
 • 16.marts - visās pārējās doktora studiju programmās.
Sīkāka informācija

Taivānas stipendiju programma
Sīkāka informācija
Pieteikuma anketa

Prakse Unilever Baltic LLC
Katru gadu Sia Unilever Baltic LLC piedāvā studentiem vairākas prakses vietas savā uzņēmumā. Šovasar studentiem iespēja pieteikties uz praksi notiks speciāla projekta ietvaros, kad studentiem ir iespēja saīsināt sev praksē pieņemšanas ceļu, kā arī pierādīt savas loģikas un analītiskās spējas, atrisinot 7 uzdevumus online spēlē.
Uz spēli

Prakses iespējas Vācijas Bundestāgā
Termiņš: 30.Jūnijs
Līdz 2009. gada 30. jūnijam var pieteikties Vācijas Bundestāga Starptautiskai parlamenta stipendijai jauniešiem ar augstāko izglītību.
Prakse Vācijas Bundestāga deputāta birojā ilgs no 2010. gada 1. marta līdz 2010. gada 31. jūlijam. Papildus praksei stipendiātiem ir iespēja apmeklēt brīvi izvēlētus studiju kursus kādā no Berlīnes universitātēm, kā arī piedalīties politisko fondu semināros.
Vācijas Bundestāga stipendija ir 450 eiro mēnesī, papildus tiek segti transporta izdevumi, veselības apdrošināšanas izmaksas, kā arī tiek nodrošināta bezmaksas izmitināšana. Informāciju par prasībām kandidātiem, iesniedzamajiem dokumentiem un citām detaļām var iegūt Bundestāga un Vācijas vēstniecības Rīgā interneta mājas lapās.

Eiropas Uzņēmējdarbības video balva
Termiņš: 31.Marts
Kad uzņēmēji kļūst par filmuzvaigznēm... Vai jūs vēlaties darīt to, par ko esat pārliecināts, un nevēlaties pildīt rīkojumus, ko dod persona, kas jums par to maksā? Vai esat apsvēris iespēju pašam būt vadītājam, būt uzņēmējam? Ja atbilde ir apstiprinoša, jūs esat atšķirīgs! Lielākajai daļai no Eiropas cilvēkiem nekad nav radusies šāda ideja. Iespējams, ka cilvēki nezina, ko nozīmē uzņēmējdarbības gars. Vai jūs varat to skaidrot video materiālā? Iespējams, cilvēki baidās sākt ko jaunu. Vai ar jūsu videomateriālu iespējams iedvesmot cilvēkus?
Eiropas Komisija pauž cerību saņemt video materiālus, kuros aplūkots viens no šādiem tematiem:
 • “Uzņēmējdarbības gars”,
 • “Inovatīva uzņēmējdarbība”,
 • “Atbildīga uzņēmējdarbība”.
Eiropas Komisija par labāko video materiālu katra no trijām kategorijām piešķirs godalgu 3000 eiro, par otru labāko video materiālu tiks piešķirti 2000 eiro un par trešo –1000 eiro. Labāko video materiālu producenti tika aicināti uz Eiropas Pirmās mazajiem un vidējiem uzņēmumiem veltītās nedēļas atklāšanas pasākumu, kas notiks 2009. gada 6. maijā Briselē. Pieteikšanās galatermiņš: 2009.gada 31.marts.
Sīkāka informācija

Xperimania zinātnes konkurss: izmanto ikdienas objektu īpašības
Termiņš: 30.Aprīlis
Jaunais Xperimania konkurss „Izzini īpašības!” jautā, kādēļ noteiktas īpašības padara ikdienā lietojamos objektus tik vienkāršus un praktiski lietojamus. Jaunieši no 10 – 20 gadiem no visas Eiropas ir aicināti mācīties par ikdienā lietojamo produktu ķīmiskām un fiziskām īpašībām. Xperimania mājas lapā internetā iespējams skatīties vienkāršus un jautrus eksperimentus. Eiropas Savienības skolēni / studenti / skolas tiek aicināti izteikt savas hipotēzes, kā arī eksperimentus un augšupielādēt savus laboratorijas kopsavilkumus konkursa mājas lapā tiešsaistē. Dalība projektā ir bez maksas. Pieteikšanās termiņš: 2009. gada 30.aprīlis.
Sīkāka informācija

Nodarbini prātu!
Piedalies interaktīvā spēlē „ES prāta darbnīca"! Spēlētāja galvenais uzdevums ir atrast pareizo atbildi uz jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienību, izvēloties vienu no četriem atbilžu variantiem.
Uz spēli

Uzslavē labu servisu!
Termiņš: 31.Marts
Marts šogad jau piekto gadu pēc kārtas tiek pasludināts par Laba Servisa Mēnesi, kad tiek rīkota kampaņa "Uzslavē labu servisu!". Šogad kampaņai pieteicies rekordliels uzņēmumu skaits – 69 kompānijas ar 1100 apkalpošanas vietām visā Latvijā, jo pašlaik tās īpaši novērtē iespējas veidot pozitīvas attiecības ar klientiem un iedvesmot savus darbiniekus.
Kampaņas laikā sabiedrība tiek aicināta uzslavēt labu servisu jebkurā uzņēmumā un apkalpošanas vietā. Kampaņas galvenais mērķis ir veicināt pozitīvu apkalpošanas kultūru un celt apkalpošanas kvalitāti Latvijā. Tas tiek panākts, aicinot uzņēmumus vairāk piedomāt pie attiecībām ar klientiem, savukārt sabiedrību mudinot pamanīt un novērtēt tieši labo apkalpošanu. Turklāt pozitīva atgriezeniskā saite sniedz iedvesmu darbiniekiem, kas ikdienā strādā ar klientiem.
"Uzņēmumi šajos pārmaiņu laikos īpaši novērtē pozitīvu attiecību veidošanu ar klientu. Kampaņa mudina sabiedrību mainīt savu skatījumu un paust tieši pozitīvo vērtējumu, kas savukārt dod uzņēmumiem iespēju uzzināt, ko tad klienti viņos vērtē visaugstāk. Kampaņas organizatoriem ir prieks par uzņēmumu lielo atsaucību dalībai kampaņā, jo gan uzņēmumi un to darbinieki, gan arī visa sabiedrība ir noilgojusies pēc iedvesmas, labiem vārdiem un pozitīvas atmosfēras," uzskata LabsServiss.lv vadītāja Latvijā Anda Orlova.
Pilns dalībnieku saraksts apskatāms mājaslapā. Desmit apkalpošanas vietas, kas marta kampaņas laikā būs savākušas visvairāk klientu uzslavas, tiks apbalvotas klientu servisa darbiniekiem un vadītājiem veltītajā konferencē „Laba Servisa Dienas IX”, kas notiks 7. - 8.aprīlī.
Sīkāka informācija

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva