FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2009. gada 30. septembrī 01:48 

Iespējas studentiem, oktobris 2009 (2)

Kārtējais studentu iespēju apkopojums ir klāt. Cerams, ka atradīsi arī sev noderīgu informāciju sākot no biznesa spēļu konkursa līdz stipendijām dažādās Eiropas valstīs. Ja zini kādu šeit nepieminētu iespēju, tad uzraksti par to komentāros zem raksta.

Biznesa simulācijas spēļu konkurss "Bizness 24h"
Biznesa simulācijas spēļu konkurss "Bizness 24h" jau trešo gadu norisinās starp 15 Latvijas lielākajām augstskolām, noskaidrojot Latvijas biznesa guru augstskolu. Konkursa mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu visu nozaru studentos — nākotnes līderos, sniegt profesionālas un praktiskas zināšanas dažādu jomu speciālistiem.
Projekta sfēra ir biznesa veicināšana, zināšanu praktiska pielietošana reālās biznesa situācijās, jaunas pieredzes iegūšana un biznesa domāšanas attīstīšana studentiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Konkursa "Bizness 24h" gaitā paredzēts noskaidrot uz biznesa domāšanu orientētāko, lēmumos veiksmīgāko un rezultātos labāko Latvijas augstskolas komandu "Biznesa guru 2009".
Konkurss "Bizness 24h" norisināsies trīs kārtās — ceturtdaļfināls, kurā sacentīsies visas pieteiktās komandas (no 30.oktobra līdz 7.novembrim), pusfināls starp 34 labākajām komandām (25. un 26.novembris), fināls starp četrām labākajām pusfināla komandām (11. un 12.decembris).
Konkursam "Bizness 24h" ir cieša sadarbība ar "Nordic Training International", kas nodrošinās ar simulācijas galda spēli "Sāc savu biznesu" jeb "Resursu vadīšana" ceturtdaļfinālā, valsts un biznesa pārvaldības spēli "Prezidents" pusfinālā, rīkojot īstās dzīves simulāciju 102 cilvēkiem vienlaikus un radot patiesās biznesa vides sajūtu darbībā. Finālā labākās komandas 24 stundas no vietas izstrādās risinājumu kādai aktuālai uzņēmējdarbības problēmai. Rezultātu vērtēs kompetenta žūrija, kas sastāvēs no projekta atbalstītājiem un Banku augstskolas docētājiem. Uzvarēs erudīcijas bagātākā, aktīvākā un radošākā komanda, kas spēs orientēties biznesa vidē.
Sīkākā informācija
Pieteikšanās līdz 29.oktobrim!

Stipendijas iespējas Dānijā
Kopenhāgenas IT universitāte aicina iesniegt pieteikumus uz noteiktu skaitu doktora stipendijām jebkurā universitātes fakultātē, sākot no 2010.gada februāra. Pretendenti, kas saņems stipendijas, tiks nodarbināti un uzņemti IT Universitātē uz 3 vai 4 gadu ilgu periodu. Iecelšana un stipendijas alga tiks aprēķinātas saskaņā ar līgumu starp Finanšu ministriju un Dānijas profesionālas apvienības Konfederāciju. Piemēram, pamata stipendija 3 gadu doktorantūras studentam/-ei ir 24,117.18 DKK mēnesī.
Sīkāka informācija.

Stipendijas iespējas Šveicē
Šveices valdība piedāvā Latvijas studentiem iespēju, sacenšoties ar citu valstu studentiem, iegūt stipendiju maģistrantūras vai doktorantūras studijām Šveicē.
Prasības kandidātiem:
 • Kandidātam jābūt ieguvušam vismaz bakalaura diplomu (drīkst pretendēt arī tie, kas šādu diplomu iegūs 2010. gada pavasarī);
 • Kandidātam jābūt dzimušam pēc 1975. gada 1. Janvāra;
 • Kandidātam jābūt labām vācu, franču, itāliešu vai angļu valodas zināšanām (labi jāzina valoda, kurā noritēs studijas).
Sīkāka informācija.

"Swedbank" izsludina pieteikšanos stipendiju konkursam "Open Mind"
Sākusies pieteikšanās "Swedbank", Latvijas Universitātes fonda un 18 Latvijas augstskolu stipendiju konkursam "Open Mind", tāpēc 2.—4.kursa studenti ir aicināti iesniegt darbu projektus konkursa 1.kārtai.
Konkursā iesaistīts rekordliels Latvijas augstākās izglītības mācību iestāžu skaits — 18 augstskolas. Konkursa darbus iespējams apvienot ar kursa vai bakalaura darba tēmām un izstrādi. Liels uzsvars tiek likts uz to, lai studentiem pētniecības gaitā ir iespēja attīstīt dziļāku izpratni par izvēlēto tēmu un veikt tās praktisku izpēti, piedāvājot arī konkrētus risinājumus. Katrai tēmai būs savs pieredzējis mentors, kas darba izstrādes gaitā dalīsies savā pieredzē un zināšanās, tādējādi palīdzot studentiem savienot akadēmiskās zināšanas ar praktisko vidi.
Stipendiju konkurss "Open Mind" noritēs vairākos posmos. Konkursa pirmā kārtā, kas notiks no 16.septembra līdz 23.oktobrim, kad studentiem (individuāli vai grupā) būs jāizstrādā darba projekts. Novembrī augstskolās darbus vērtēs īpaša komisija, kuru veidos katras augstskolas akadēmiskie un administratīvie eksperti. Otrajai kārtai izvirzīto pētījumu veikšana mentoru vadībā turpināsies līdz 2010.gada martam. Noslēgumā tiks noteikti tie astoņi studenti vai studentu grupas, kuri svinīgā apbalvošanas ceremonijā saņems "Open Mind" lielās stipendijas 500 latu vērtībā.
Sīkāka informācija

Pētījumu iespējas Ķīnā
Uzsākta pieteikumu iesniegšana 2. Zinātnes un Tehnoloģijas sadraudzības programmā ar Ķīnu, attīstot pētniecības jomu. Programma ļauj Eiropas Savienības pētniekiem apgūt ķīniešu valodu un pētniecības kultūru, lai veiksmīgi attīstītu nozīmīgus un ilgstošus kontaktus ar partneriem Ķīnā.
Sīkāka informācija.

Eiropas pētījumu padomes stipendijas
2009. – 2010.gada Eiropas Pētniecības padomes stipendiju pieteikšanās galatermiņi:
 • Stipendijas sākums: Eksaktās zinātnes un inženierzinātnes – 2009.gada 28.oktobris;
 • Stipendijas sākums: Zinātne par dzīvību – 2009.gada 18. novembris
 • Stipendijas sākums: Sociālajās un humanitārajās zinātnēs – 2009.gada 9. decembris
 • Padziļinātā stipendija: Eksaktās zinātnes un inženierzinātnes – 2010.gada 24.februāris
 • Padziļinātā stipendija: Zinātne par dzīvību – 2010.gada 17.marts
 • Padziļinātā stipendija: Sociālajās un humanitārajās zinātnēs – 2010.gada 7.aprīlis
Sīkāka informācija.

Nakts trase Mārupē
Mārupes novada jaunieši ielūdz Jūs uz Nakts trasi „Trakā nakts" , kas norisināsies š.g. 17. Oktobrī Jaunmārpē, bērnu un jauniešu centrā „Švarcenieki". Ierašanās plkst. 18:00, kad norisināsies reģistrācija startam. Iepriekšpieteikšanās ir obligāta.
Pieteikšanās un sīkāka informācija uz e-pastu ieva_red@inbox.lv vai tel. 22005473.

Britu Izglītības dienas 2009
2009.gada 2.—3.oktobrī no plkst. 10.00 līdz 18.00 Rīgā Elizabetes ielā 55 viesnīcas "Reval Hotel Latvija" konferenču centrā notiks lielākā specializētā Lielbritānijas izglītības izstāde Baltijā "Britu Izglītības dienas 200". Izstādi organizē „Baltic Council for International Education‖ ar izglītības aģentūras "Meridian group" un Britu Padomes, kā arī Lielbritānijas vēstniecības un Lielbritānijas Tirdzniecības kameras atbalstu. Ieeja bez maksas.
Izstādē piedalīsies gandrīz 40 dažādu britu mācību iestāžu pārstāvji — valodu skolas, prestižās angļu privātskolas, koledžas un universitātes. Apmeklētāji varēs izvēlēties sev piemērotas:
 • Vidējās izglītības programmas;
 • Britu profesionālās un tālmācības programmas (arī Latvijā);
 • Bakalaura studiju programmas;
 • Maģistrantūras, doktorantūras u.c. pēcdiploma programmas;
 • Valodu kursus visdažādākajām vecumu grupām un vajadzībām;
 • Angļu valodas eksāmenus.


Studentiem Microsoft programmas bez maksas
Microsoft Latvia sadarbībā ar ISIC atlaižu karti īsteno Dreamspark projektu, kurš katram studējošajam Latvijā, kuram ir ISIC karte, no piedāvā lejupielādēt programmatūru.
Microsoft DreamSpark ir projekts, kas ikvienam studentam visā pasaulē nodrošina iespēju lejuplādēt izstrādes un dizaina rīkus, neatkarīgi no izvēlētā studiju virziena vai universitātes. Galvenais, ka par šo rīku lejupielādi nav jāmaksā. Projekta ietvaros students var lejupielādēt tādus izstrādes un dizainera rīkus kā Visual Studio Pro (2005 un 2008), Expression Studio (kurā ietilpst Expression Design, Expression Blend, Expression Web un Expression Media), XNA Game studio, Windows Server 2003 Standard, SQL Server 2005 izstrādātāja versiju, Virtual PC 2007, Express rīkus (Visual Studio 2005 un SQL Server 2005). Ir 2 nosacījumi, lai savā īpašumā iegūtu šos Microsoft rīkus bez maksas:
-> Tev ir jābūt studentam/ei;
-> Tev ir jābūt piekļuvei internetam.
Microsoft DreamSpark mājas lapā nepieciešams piereģistrēties, izmantojot savu Live ID. Lai apstiprinātu to, ka esi students/-e, ievadi savu ISIC kartes numuru un lejupielādē sev tīkamākos rīkus bez maksas!

Imagine Cup konkurss.
Students ir unikāla persona, kurā virpuļo ideju un sapņu tauriņu dejas un gaida piemērotu brīdi, lai izlauztos brīnuma radīšanai. Jebkura brīnuma radīšanai ir nepieciešamas 4 lietas: laiks, praktizēšanās, vēlme un pamats, uz kā to realizēt. Lai sniegtu studentiem šo pamatu, Microsoft ir realizējis projektu DreamSpark. Taču arī pašas idejas nepaliek novārtā, jo jebkuram jaunietim vecumā no 16 gadiem ir iespēja pierādīt savu domu lidojumu starptautiskajā ideju konkursā „Imagine Cup" un saņemt iespēju doties pārstāvēt savas fantāzijas projektu pasaules finālā, kas notiks Kairā, Ēģiptē.

Laimē biļetes uz filmu „Padoties aizliegts”!
Aicinām iesūtīt reālu situāciju aprakstus, kur talantam (jebkurā dzīves jomā) ir likti šķēršļi, bet viņš nav padevies. Varbūt tas ir stāsts mūža garumā, varbūt īsa, spilgta epizode kāda cilvēka dzīvē. Iespējams, tas noticis ar Tevi pašu, bet varbūt esi bijis situācijas liecinieks. Noteicošais būs pats dokumentālais stāsts, nevis literārais apraksts. Stāstījumi tiks publicēti mājas lapā. Veiksmīgāko 10 stāstu autori saņems 2 brīvbiļetes uz filmu “Padoties aizliegts”.
Sūtiet savus konkursa stāstus uz liga.bizune@ad-omnia.lv. Konkurss notiks tik ilgi, kamēr filma būs "Forum Cinemas" repertuārā. Dramatiskākā, interesantākā un spilgtākā stāstījuma autors saņems speciālu balvu, ko piešķirs filmas varoņi un autoru kolektīvs.

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva