FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 4. aprīlī 11:55 

Konference "Developments in Optics and Communications" un Laserlab III skola (0)

Jau nākamnedēļ, laikā no 9. līdz 12. aprīlim, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā Rīgā notiks 10. starptautiskā jauno zinātnieku konference "Developments in Optics and Communications" (DOC) un Laserlab III skola potenciālajiem lietotājiem "Laser Applications in Spectroscopy, Industry and Medicine", ko kopīgi organizē SPIE un OSA Latvijas Universitātes studentu nodaļas, kā arī Laserlab-Europe starptautiskā sadarbības projekta pārstāvji Latvijā. 

Šis gads konferencei ir īpašs arī ar to, ka konference „Developments in Optics and Communications” svin 10 gadu jubileju, un tajā piedalīsies rekordliels skaits dalībnieku no kopumā 15 valstīm: Lietuvas, Polijas, Somijas, Dānijas, Krievijas, Ukrainas, Nīderlandes, Šveices, Itālijas, Francijas, Bulgārijas, Ungārijas, Portugāles, Turcijas un Latvijas.

Šogad kopā ar konferenci jau otro reizi tiek organizēta Laserlab III skola potenciālajiem lietotājiem „Laser Applications in Spectroscopy, Industry and Medicine”, kuras ietvaros dalībniekiem būs iespēja izstrādāt laboratorijas darbus Cietvielu fizikas institūta, Atomfizikas un spektroskopijas institūta un Lāzeru centra laboratorijās, kā arī apmeklēt semināru par Eiropas Savienības 7. ietvara programmas atbalstītā Laserlab-Europe projekta iespējām studentiem un jaunajiem zinātniekiem veikt pētījumus Eiropas vadošajos institūtos un laboratorijās.

Pateicoties Laserlab projekta finansiālajam atbalstam, 64 dalībniekiem no 16 valstīm būs iespēja apmeklēt Laserlab III skolu. Neskaitot jau minētās valstis, Laserlab III skolā piedalīsies studenti un jaunie zinātnieki arī no Apvienotās Karalistes, Izraēlas un Zviedrijas.

Konferencē „Developments in Optics and Communications” studenti un jaunie zinātnieki ir pieteikuši referātus 5 sekcijās: biofotonika, lāzeru fizika un spektroskopija, optiskie materiāli un parādības, optika komunikācijās un redzes zinātne. Konferencē un Laserlab III skolā uzstāsies vairāki vieslektori:

 Prof. Peter E. Andersen (Dānija) – ar prezentāciju „Semiconductor-based light sources for biophotonics imaging” biofotonikas sekcijā, kā arī ar prezentāciju „How to publish your manuscript”;
 Prof. Jens Biegert (Spānija) – lāzeru fizikas un spektroskopijas sekcijā ar prezentāciju „Intense few cycle mid-IR sources and their applications”;
 Prof. Valdas Sirutkaitis (Lietuva) – sekcijā par optiskajiem materiāliem un parādībām ar prezentāciju „Femtosecond pulses in micromachining of transparent materials";
 Dr. Brian Vohnsen (Īrija) – redzes zinātnes sekcijā ar prezentāciju „Photoreceptor directionality and the Stiles-Crawford effects”;
 Dr. Ing. Miķelis Svilans (Kanāda, Latvija) – sekcijā par optiskajiem materiāliem un parādībām ar prezentāciju „Silicon photonics for tunable optical devices”;
 Dr. Oskars Ozoliņš (Latvija) – sekcijā optika komunikācijās ar prezentāciju „Wavelength filters for all-optical signal processing”.
 Dr. Margarida Pires (Portugāle) – Laserlab III skolas ietvaros ar prezentāciju „Laser safety and ethics in biophotonics”;
 Dr. Dusan Chorvat (Slovākija) – Laserlab III skolas ietvaros seminārs „Laserlab Access initiative: Research opportunities in Europe’s leading laboratories”.

Pasākuma ietvaros plānoti arī sociālie pasākumi, lai dotu iespēju dalībniekiem un viesiem neformālā gaisotnē iepazīties, dalīties ar idejām, veidot sadarbību un nodibināt jaunus kontaktus. Konferences pirmās dienas, 9. aprīļa, vakarā paredzēts pasākums „Welcome party”, kura ietvaros notiks konferences „Developments in Optics and Communications” 10 gadu jubilejas svinības, lāzeru spēles KHET turnīrs, kā arī citas aktivitātes. Ceturtdienas, 10. aprīļa, vakarā paredzēta ekskursija pa Vecrīgu. Savukārt konferences noslēgumā, 12. aprīļa, vakarā paredzēts noslēguma pasākums.

Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt konferences „Developments in Optics and Communications 2014” vieslektoru un dalībnieku prezentācijas, kā arī Laserlab III skolas lekcijas un semināru! 

Papildus informācija, pasākuma programma un jaunumi par konferenci un skolu pieejami interneta vietnē www.docriga.lv .

Autors: Inga Saknīte  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: DOC, konference, laserlab, osa, SPIE
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 3, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva