FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2007. gada 29. jūnijā 21:55 

Konkurss "Saules tējkanna" (11)

Gribi parādīt savu konstruktora talantu un iegūt digitālo fotoaparātu? Pierādi mums, ka saule var ne tikai tev apcepināt muguru, bet arī uzvārīt tēju!

Žurnāls Terra jau daudzkārt ir pievērsis lasītāju uzmanību globālai nepieciešamībai apgūt jaunus, alternatīvus enerģijas avotus. Tādus, kuri neiztērējas neatgriezeniski kā, piemēram, fosilais kurināmais, bet arvien atjaunojas. Viens no šādiem avotiem ir saule, kas dāsni dāvā savu gaismu un siltumu. Saulainās vasaras dienās starojuma jauda Latvijas apstākļos var sasniegt pat veselu kilovatu uz kvadrātmetru! Tādu enerģiju nedrīkst laist garām. Lai pārietu no vārdiem pie darbiem, žurnāls Terra sadarbībā ar Latvijas Radio 1 raidījumu Zināmais nezināmajā. izsludina konkursu par labāko saules tējkannas konstrukciju.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir izveidot jebkādas konstrukcijas sildierīci, kas darbojas tikai un vienīgi ar saules siltuma un gaismas enerģiju, un ar tās palīdzību uzvārīt 1 litru ūdens. Ūdens sākuma temperatūra nedrīkst būt lielāka par 20 °C. Sildot ūdeni, ik pa minūtei jāmēra tā temperatūra. Tiks vērtēta gan saules tējkannas konstrukcija, gan ūdens uzvārīšanās laiks. Jo ātrāk uzvārās ūdens, jo labāk!

Konkursa uzvarētājs balvā saņems SIA IB Serviss dāvināto digitālo fotoaparātu Canon IXUS wireless Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems žurnāla Terra abonementu 2008. gadam. Tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas – žurnāla Terra T-krekli, krūzītes un pildspalvas.

Saules tējkannas konkursa dalībniekiem jāiesūta:
1. Saules tējkannas fotogrāfija (10 x 15 cm) vai elektronisks attēla fails (vismaz 1000 x 1500 punkti), norādot autoru.
2. Krāsns konstrukcijas un ūdens sildīšanas eksperimenta apraksts (nepārsniedzot vienu A4 lapu jeb elektroniski - 3000 rakstu zīmes), iekļaujot tajā arī ūdens sasilšanas grafiku ik pa minūtei.
3. Ziņas par sevi – vārds, uzvārds, vecums, nodarbošanās, precīza pasta adrese, kontakttālrunis.

Nejūties konstruktors, bet mākslinieks? Uz priekšu! Mums arī tev ir uzdevums! Nofotografē saules enerģijas izpausmi sadzīvē (kā saulīte palīdz cilvēkam, un vai viņš to prot izmantot)!

Sauli iespējams nofotografēt arī neizgaismojot filmiņu, vai atstājot baltu plankumu digitālajā fotogrāfijā. Tās enerģijas izpausmes ir visapkārt, taču šoreiz fotogrāfijai jāvērš uzmanība uz cilvēka saimniecisko darbību. Bildē jābūt uzsvērtam saules enerģijas lietojumam vai arī parādītai idejai kā to iespējams izmantot. Tiks vērtēta idejas oriģinalitāte un fotogrāfiju mākslinieciskā kvalitāte. Īsti zinātnieki un fotogrāfi vienmēr gatavi arī trakām idejām!

Konkursa uzvarētājs balvā saņems žurnāla Terra abonementu 2008. gadam. Tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas – žurnāla Terra T-krekli, krūzītes un pildspalvas.

Fotokonkursa dalībniekiem jāiesūta:
1. Fotogrāfija (15 x 21 cm) vai elektronisks attēla fails (vismaz 1000 x 1500 punkti), norādot autoru.
2. Īss attēla apraksts (1000–1500 rakstu zīmes), pamatojot saules enerģijas nozīmību konkrētajā situācijā.
3. Ziņas par sevi – vārds, uzvārds, vecums, nodarbošanās, precīza pasta adrese, kontakttālrunis.

Konkursu rezultāti tiks publicēti Terras septembra – oktobra numurā. Projekti un foto jāiesūta līdz 10. augustam žurnāla Terra redakcijai pa pastu Martas ielā 9, Rīga, LV-1011 vai elektroniski uz adresi terra@lu.lv.

Abu konkursu uzvarētāju darbi piedalīsies žurnāla Terra rīkotajā izstādē.

Autors: Žurnāls "Terra"  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: enerģija, konkurss, saule, Terra
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Aprīlis, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva