FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2015. gada 22. jūlijā 11:10 

LU Fizikas un matemātikas fakultāti absolvē četri LU Fonda stipendiāti (3)

LU Fonds sveic fakultātes absolventus un stipendiātus - Olgu Ļašuku („Valpro” stipendija saņemta 2011. gadā), Līgu Manguli (M.M.V. Petkevičs stipendija, 2011), Mārci Rublānu (Ainas Galējas piemiņas stipendija, 2014) un Emīlu Veidi (Kārļa Kaufmaņa piemiņas stipendija, 2012). 

LU Fonda izpilddirektore Laila Kundziņa-Zvejniece norādīja, ka LU Fonds lepojas un no sirds sveic absolventus un LU Fonda stipendiātus, jo īpaši uzsverot lielo atbildību, kādu izjūt stipendiāti mecenātu priekšā, par ko liecina gan stipendiātu saņemtie izcilības diplomi, gan augsta stipendiātu kopējā vidējā svērtā atzīme. „Novēlu absolventiem veiksmi un radošu piepildījumu tālākajā ceļā. Jūs kā LU absolventi esat garants Latvijas nākotnei!” tā fonda vadītāja. 

LU FMF Maģistrantūras studiju programmas "Matemātika" absolvents un Kārļa Kaufmaņa piemiņas stipendijas 2012.gada laureāts Emīls Veide ir iniciatīvas „Iespējamā misija” 2015.gada dalībnieks un septembrī uzsāks savas gaitas, kā matemātikas, astronomijas un ķīmijas skolotājs Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžā. Emīls jau ir ieguvis bakalaura grādu fizikā un patiesi interesējas par dabaszinātnēm, īpaši astronomiju. Studiju laikā stipendiāts ir piedalījies vairākās ar astronomiju saistītās konferencēs, publicējis rakstus LU zinātniskajā žurnālā Zvaigžņotā Debess un joprojām aktīvi darbojas Latvijas Astronomijas biedrībā. "Ar astronomiju aizraujos jau daudzus gadus, vienmēr cenšos arī pārējos iesaistīt dažādās ar astronomiju saistītās aktivitātēs. Zvaigžņotās debess vērošana tomēr ir visnotaļ romantisks pasākums,” saka Emīls. Kārļa Kaufmaņa stipendija palīdzēja stipendiātam piedalīties ekspedīcijā uz Austrāliju ar mērķi novērot pilno Saules aptumsumu. „Brauciens bija izdevies. Ieguvu labas aptumsuma fotogrāfijas, kuras tālāk izmantoju, stāstot par šo reto dabas parādību interesentiem un aicinot arī viņus rast iespēju vismaz vienu reizi mūžā atrasties uz vienas līnijas: Zeme – novērotājs – Mēness – Saule. Šādā veidā ceru īstenot K. Kaufmaņa novēlējumā pausto – stipendija paredzēta LU studentiem, kas specializējas astronomijā un nodarbojas ar tās popularizēšanu. Vai var būt vēl labāks veids, kā to īstenot?" stāsta absolvents.

Vairāk LU Fonda stipendiātu stāstu atradīsiet Fonda mājas lapas sadaļā Stipendiāti.
Pieteikšanās LU Fonda stipendijām 2015./2016. akadēmiskajam gadam sāksies augusta otrajā pusē. Sekojiet līdzi informācijai Fonda oficiālajā mājaslapā un Facebook lapā

Par LU Fondu
Nodibinājums Latvijas Universitātes Fonds darbojas kopš 2004. gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem. 

Autors: LU Fonds  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2024 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva