FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2007. gada 17. maijā 00:21 

Par Latvijas Universitātes rektoru ievēlēts Mārcis Auziņš (4)

Mārcis Auziņš - šobrīd vēl
FMF dekāns
16. maijā ievēlēts Latvijas Universitātes jaunais rektors – no abiem izvirzītajiem kandidātiem Satversmes sapulces pārstāvji izvēlējušies Fizikas un matemātikas fakultātes dekānu, Senāta priekšsēdētāju prof. Mārci Auziņu. Satversmes sapulcē tika izvēlēts arī jaunais Universitātes Senāts.

Par prof. Mārci Auziņu vēlēja 213 Satversmes sapulces pārstāvji, bet par prof. Maiju Kūli – 47. Kopumā balsošanā piedalījās 264 Satversmes pārstāvji, viens vēlēšanu biļetens tika atzīts par nederīgu. Lēmumu atbalstīt prof. Mārča Auziņa kandidatūru, paužot studējošo viedokli, ar ievērojamu balsu vairākumu dienu iepriekš jau pieņēma Latvijas Universitātes Studentu padome.

Latvijas Universitātes rektors tiek ievēlēts uz 4 gadiem, bet Senāta pilnvaras senatori saglabās 3 gadus.

Pirms balsojuma par Senātu atskaites par aizvadīto periodu sniedza Senāta priekšsēdētājs, rektors un revīzijas komisija. Senāta priekšsēdētājs prof. Mārcis Auziņš, kurš Senātu vadījis jau 10 gadus, starp lielākajiem veikumiem minēja Universitātes institūtu pārveidošanu aģentūrās, Universitātes Studentu padomes satversmes apstiprināšanu, kā arī Universitātes būtisko ieguldījumu Augstākās izglītības likumprojekta izstrādē.

Latvijas Universitātes rektors prof. Ivars Lācis iepazīstināja ar atsevišķiem statistiskajiem rādītājiem, kas apliecina stabilu attīstību. Universitāte var lepoties ar to, ka pēdējos 5 gadus tās iekšējais „IKP” uzrāda stabilu, aptuveni 30% lielu pieaugumu. Kā unikālu viņš atzīmēja Universitātes pienesumu stipendiju nodrošināšanā studentiem – ar Universitātes Fonda palīdzību iedibinātas vairākas stipendijas un piesaistīti dažādi mecenāti. Universitātes mecenātu stipendijas veido 16,7% no kopējā stipendiju apjoma, ko saņem Universitātes studenti. Rektors norādīja, ka sabiedrībā valdošais viedoklis par studiju maksu lielo ietekmi ir nedaudz pārspīlēts, jo studiju maksu īpatsvars kopējā Universitātes budžetā tikai daudz nepārsniedz 40%.

Lācis arī atzina, ka, iespējams, investīcijas Universitātē nav bijušas pietiekami vienmērīgas. Lai arī daudzviet ir ievērojami modernizētas un labiekārtotas studiju vajadzībām izmantojamās telpas un veikti citi uzlabojumi, tomēr daudz darāmā ir vēl pie studentu dienesta viesnīcu labiekārtošanas un citviet.

Pēc rektora atskaites katram rektora amata kandidātam tika dotas 10 minūtes, lai īsumā klātesošos vēlreiz iepazīstinātu ar savu programmu. Maija Kūle uzsvēra nepieciešamību pārkārtot un centralizēt ar Eiropas struktūrfondu līdzekļu piesaisti saistīto projektu izstrādi un realizāciju, kā arī sadarbības stiprināšanu ar citām Latvijas universitātēm un augstskolām. Maija Kūle pauda vēlmi mazināt studiju maksu ietekmi Universitātes attīstībā, kā arī rast iespēju studentiem vienlaikus studēt vairāk nekā vienā studiju programmā.

Mārcis Auziņš savā uzrunā bija lakonisks, neiztērējot paredzētās 10 minūtes viņš norādīja, ka viņa redzējumu par Universitātes turpmāko attīstību vairāk raksturo vārds „evolūcija” nevis „revolūcija. Prof. Auziņš kā Universitātes prioritātes nosauca akadēmisko ekselenci un aktīvu, padziļinātu iesaistīšanos starptautiskajā apritē.

Sapulces vadība bija saņēmusi 14 pieteikumus atbalsta vai kritikas izteikšanai kandidātiem. Starp tiem, kas publiski vēlējās paust savu viedokli par rektora amata kandidātiem bija gan studējošo pašpārvalžu vadītāji, doktorantūras studenti, profesori un lektori, kā arī Universitātes rektors prof. Ivars Lācis, kurš apliecinot cieņu Kūles kandidatūrai tomēr pauda savu atbalstu Auziņa ievēlēšanai par rektoru.

Autors: LU preses centrs  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Decembris, 2023 »

POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva