FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2007. gada 6. aprīlī 22:56 

Pārrunā iespējas nodrošināt centralizētu elektronisku pieteikumu iesniegšanu studijām visās Latvijas augstskolās. (15)

5. aprīlī īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele aicināja uz apaļā galda diskusiju augstskolu rektorus, lai pārrunātu iespējas nodrošināt centralizētu elektronisku pieteikumu iesniegšanu studijām visās Latvijas augstskolās.
Diskusijā piedalījās ministre Ina Gudele, izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža, Latvijas Universitātes profesors, e-pārvaldes ministres padomnieks Juris Borzovs, izglītības un zinātnes ministres padomnieks Guntis Vasiļevskis, kā arī Latvijas augstskolu rektori.

E-lietu ministre I. Gudele izteica gandarījumu par augstskolu vadības ieinteresētību studiju pieteikumu sistēmas modernizēšanā un augstskolu vadības plašo pārstāvību. Diskusijā piedalījās Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Banku Augstskolas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas, Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas Liepājas Pedagoģijas akadēmijas, Ventspils Augstskolas, Daugavpils Universitātes un Vidzemes Augstskolas rektori.

„Izveidojot centralizētu elektronisku pieteikšanās sistēmu uz studiju programmām visās Latvijas augstskolās un koledžās, pieteikumu iesniegšana kļūtu ērtāka. Sevišķi svarīgi tas ir tiem jauniešiem, kas dzīvo lauku rajonos, kā arī tiem, kas vēl nav izdarījuši noteiktu izvēli un grib pieteikties studijām vairākās mācību iestādēs," e-pieteikumu sistēmas priekšrocības minēja profesors J. Borzovs.

Internets ir pieejams visās skolās, bibliotēkās un pašvaldībās, un nosūtīt pieteikumu ar interneta starpniecību ir vienkāršāk nekā personīgi iesniegt pieteikumu augstskolā.
J. Borzovs uzskata, ka centralizētas elektroniskas pieteikumu sistēmas izveide padarītu sakārtotāku pieteikšanās procesu un augstskolām būtu iespēja mērķtiecīgi strādāt ar potenciālajām interesentu grupām, kā arī iegūt operatīvu informāciju par pieteikumu skaitu studiju programmās.

Piemēram, Lietuvā 17 augstākās mācību iestādes izveidojušas šāda veida pieteikumu sistēmu, un tā darbojas jau vairākus gadus
Diskusijā izskanēja arī iebildumi, ka augstskolu vadība tomēr vēlas strādāt ar individuālu pieeju saviem potenciālajiem studentiem un saglabāt savas tiesības pašiem veidot un noteikt savu studējošo sastāvu.

Diskusijas dalībnieki vienojās, ka tiks apkopoti visi izteiktie viedokļi, kā arī Lietuvas pieredze, lai varētu izvērtēt, vai tiks veidota centralizēta e-pieteikumu sistēma, – to noteiks Latvijas lielāko augstskolu politiskā griba un kopīga vienošanās.

Autors: Juris Borzovs  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Internets, studijas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Februāris, 2024 »

POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
4567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva