FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2012. gada 13. oktobrī 15:08 

Projekts „Fizmats 365 dienas” iegājis finiša taisnē (0)

Pagājušas jau vairāk nekā 300 dienas, kad internetā vidē ar spilgtu bilžu un lakoniski izsmeļošu situācijas aprakstu palīdzību tiek izspiegota Fizikas un matemātikas fakultātes studentu, mācībspēku un citu darbinieku ikdiena, lai nodrošinātu Fizmatu dzīves vissīkāko detaļu atspoguļojumu, kas pieejams ikviena interesenta acīm. Projekts „Fizmats 365 dienas” startēja 2011. gada 1.decembrī, un līdz noliktā gada perioda beigām ir palikusi tikai neliela astīte.

Šo vairāk nekā 300 dienu laikā ir notikuši ļoti daudzi un diametrāli pretēji notikumi. Fizmati ir uzdarbojušies gan Latvijas teritorijā, gan soļojuši pa svešzemju ārēm, viņu prātus ir nodarbinājis gan ierastais mācību process, gan trakoti interesantu ārpusstudiju ideju realizēšana. Fizmati ir bijuši gan savos pasākumos un savos kreklos, gan maskējušies svešās parādēs, lai varētu darīt blēņas. Vārdu sakot, dzīve ir ritējusi raibi un dinamiski, un tas ir svēts pienākums to parādīt arī citiem.

Latvijas Universitātes Studentu padomes Sociālā virziena vadītāja, kā arī patriotiskā un smaidīgā Fizmatu studente Līga Veinberga par projektu teic: „Man ideja par fizmats365 likās ļoti laba jau pašos pirmsākumos, bet laikam jau tā ir, lai kaut kas būtu patiesi labā līmenī, ir jāiet caur ērkšķiem uz rozēm. Līdzīgi bija ar projektu „Fizmats 365 dienas”, kad tā patiesā ideja tika realizēta ar otro piegājienu.  Bet, kas ir tas, kas liekas tik ļoti labs šajā projektā? Pirmkārt, tas, ka blogu var veidot jebkurš Fizmatu students."

Viss, kas Tev atliek, ir ar kaut ko, kas fotografē, iemūžināt ko interesantu no savas Fizmatu dzīves.  Otrkārt, bloga veidošanā iesaistās ne tikai studenti, bet, kā jau tam vajadzētu būt, arī pasniedzēji. Līdz ar to ir iespēja redzēt, ko dara, piemēram, pasniedzējs Vjačeslavs Kaščejevs savās lekcijās vai rektors Mārcis Auziņš konferencēs. Treškārt, ik pa laikam ir tik jautri caurskatīt publicētās bildes. Tas ir tā, kā ar dienasgrāmatu, kurā iemūžini redzēto un piedzīvoto - katrai dienai ir savs stāsts. Šie ir trīs galvenie iemesli, kāpēc gribētu, lai projekts „Fizmats 365 dienas” šādā vai citādākā formātā turpinātu savu darbību. Un domāju, ka šāds viedoklis ir ne tikai man.

Arī caurcaurēm oranžā Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padomes priekšsēdētāja un, iespējams, visu laiku blondākā Fizmatu studente Laura Vēze nevar nosēdēt klusa: „Kādreiz domā  - hmm, kas notika tajā un tajā datumā? Reizēm vari pavadīt pat vairākas stundas, mēģinot atcerēties, bet tagad tik vienkārši - ieej un paskaties „Fizmats 365 dienas” mājas lapā. Šādas paskatīšanās gan parasti beidzas ar to, ka esmu paskatījusies, kas noticis katrā dienā sākot no 1. decembra līdz pat šodienai. Patiešām forša ideja un lielisks izpildījums - jo Fizmatu dzīvi var redzēt no patiešām visām pusēm - students, pasniedzējs, rektors, brālis, māsa, kaķis - katrs var iesaistīties projekta veidošanā.”

Projektam „Fizmats 365 dienas” var sekot līdzi projekta interneta vietnē, kā arī twitter.
Un, ja Tavās rokās nonāk kādas fizmatiska bilde ar fizmatisku stāstu apakšā, tad nekautrējies un sūti projekta koordinatoram.

Oranžais spīd un mati plīvo, Fizmats savu dzīvi dzīvo!

Autors: Valdis Zuters  Apskatīt komentārus »

Balsis: 5, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Novembris, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva